Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі брендиСучасне виробництво кухні з масиву здатне задовольнити потреби самих різних категорій покупців. Любителі розкоші можуть орієнтуватися на провідні світові бренди. Ті, хто вважає за краще жити скромно, але з гідністю, за прийнятну ціну мають можливість замовити гарнітур від російської фабрики. Про відмінний смак буде свідчити вибір меблів з натурального дерева. Якщо хтось вважає, що у кухні повинен бути сучасний дизайн, то і таке побажання буде виконано.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Особливості кухні з масиву

З дерева може бути виготовлений весь кухонний гарнітур, проте набагато частіше покупцям пропонують предмети з фасадом з натурального матеріалу. Корпуси ящиків, наприклад, майже не роблять із цільного дерева.

Кухні з масиву розраховані на любителів класичних рішень. Вони виглядають розкішно і надають інтер’єру приміщення тепло і затишок. Втім, існують оригінальні дизайнерські рішення по виготовленню кухонних меблів в сучасному стилі, наприклад, хай-тек.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Переваги

Кухні з масиву відрізняються відносно високою вартістю, але в даному випадку це повністю виправдано.

Висока ціна компенсується наступними перевагами:

 1. Тривалий термін служби (часто більше 25 років), який досягається завдяки не тільки природними властивостями деревини, добре протистоїть волозі і сонячним променям, але і її обробці сучасними складами, що підсилюють ці якості.
 2. Екологічна чистота, так як матеріал не виділяє шкідливих речовин.
 3. Легкість усунення наслідків механічного впливу: подряпини і невеликі вм’ятини видаляються за допомогою домашніх інструментів і засобів обробки дерева, що практично неможливо по відношенню до поверхонь з ламінату.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Типи конструкцій фасадів

Розрізняють два види конструкцій фасадів предметів кухонних гарнітурів: цілісні і рамкові. Перші виробляються з цільної дерев’яної дошки або склеєних дощок. Другі складаються з рамки і вставлених в неї тонких фільонок.

Цілісні конструкції зустрічаються набагато рідше і коштують дорожче, оскільки на них витрачається більший обсяг натурального матеріалу. Вони можуть бути з фрезеруванням, і в цьому випадку схожі на фільончасті. Деякі варіанти виготовляються з накладними декоративними елементами.

Як цільні, так і фільончасті фасади виконуються з масиву менш дорогої породи, наприклад, сосни, поверхня якої покрита шпоном більш дорогої породи, наприклад, дуба або ясена.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Вид дерева

При виборі кухонних меблів з тієї чи іншої породи дерева слід враховувати особливості матеріалу, їх прояв в мікрокліматі окремо взятої кухні, вид малюнка поверхні. Гарнітур повинен відповідати стилю інтер’єру.

Дуб

Кращою породою дерева, з якого виготовляють кухонні гарнітури, є дуб. Наявність цього матеріалу в приміщенні завжди пов’язується з достатком і стабільною ситуацією власників будинку.

Основні властивості дуба:

 • існують різні відтінки деревини, тому є можливість вибрати на свій смак;
 • поверхня має виразної структурою і красивим малюнком;
 • вироби не піддаються деформації, не чутливі до перепадів вологості;
 • деревина добре протистоїть гниттю завдяки наявності в ній дубильних речовин у великих кількостях.

Дуб – чемпіон по довговічності з натуральних матеріалів, використовуваних у виробництві меблів.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Ясень

Як матеріал для виробництва кухонних фасадів ясен гармонійно вписується як в класичний інтер’єр, так і в найсучасніший.

Дерево має:

 • особливим малюнком, що нагадує гребені хвиль;
 • хорошими показниками міцності і в’язкості, а за здатністю витримувати вигин перевершує дуб;
 • міцністю, практично не розтріскується;
 • здатністю не деформуватися від сухості;
 • стійкістю до гниття.

За своєю цінністю ясен близький до цінної деревини.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Бук

Дизайнери використовують бук для створення інтер’єрів в сучасних стилях. Досить часто цей матеріал застосовується для виготовлення саме кухонних меблів.

Властивості бука:

 • може бути тонований в будь-який колір;
 • дрібний малюнок і така ж структура у любителів цього виду деревини часто асоціюються із затишком і спокоєм;
 • міцність, яку можна порівняти з твердістю дуба;
 • легко вбирає вологу, тому вимагає обробки спеціальними складами;
 • при висиханні може жолобитися, погано протистоїть гниттю.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Вільха

Предмети меблів з вільхи часто припадають до душі цінителям класичного стилю.

Властивості цієї породи:

 • стійкість до вологи і механічних впливів;
 • здатність добре піддаватися різанні і полірування, завдяки якій можна виконувати скромні, але виразні елементи декору;
 • відсутність запаху і властивості вбирати сторонні запахи.

В цілому деталі з вільхи досить довговічні.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Сосна

Кухні з сосни дуже затребувані. Це пояснюється відносною дешевизною матеріалу і багатьма його позитивними властивостями.

Якості сосни:

 • проявляє хорошу стійкість до гниття завдяки великій кількості смоли;
 • здатна не жолобитися при висиханні;
 • виділяє в навколишнє атмосферу фітонциди, що вбивають бактерії;
 • має один недолік – після впливу твердими і гострими предметами на поверхні залишаються вм’ятини.

Універсальність сосни дозволяє використовувати предмети з неї при створенні інтер’єрів в самих різних стилях.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Береза

Кухонні гарнітури з берези міцні, прості у відході, довговічні і відносно дешеві.

Властивості берези:

 • висока міцність і в’язкість;
 • середня твердість;
 • недоліки – схильність до гниття і усихання.

Недоліки деревини згладжуються обробкою спеціальними речовинами. Березові гарнітури вписуються в інтер’єр будь-якого стилю.Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Огляд кращих виробників

Можна орієнтуватися або на виготовлення кухонного гарнітура за індивідуальним замовленням, або шукати відповідний готовий.

У Москві і Московській області на виготовленні за індивідуальними замовленнями вже більше 10 років спеціалізується меблева фабрика «100 кухонь». Серед переваг продукції можна виділити нестандартні розміри і індивідуальний дизайн. Хороші варіанти пропонують провідні російські виробники, наприклад, компанія «Москомплектмебель», розташована на Каширському шосе.

Можливість підлаштовуватися під індивідуальні розміри і планування передбачають модульні конструкції. Широкий вибір таких рішень представлений в магазині «Леруа Мерлен».

Рейтингову таблицю провідних виробників очолюють кращі світові бренди: Poggenpohl, SieMatic, LEICHT і інші.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Poggenpohl

Фабрика заснована в 1892 році. Це найстаріший виробник в світі і номер один в Німеччині. Компанія випускає досить стильні кухні.

Саме майстри Poggenpohl вперше в світі провели:

 • меблі для кухні з масиву;
 • «Кухонний острів»;
 • секційні меблі для кухні.

У Poggenpohl гарнітури вважають не допоміжними деталями інтер’єру, а предметами в рамках самостійної філософії. Так, в компанії була спроектована перша «чоловіча кухня».

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

SieMatic

Дизайнери SieMatic концептуально підходять до проектування і прагнуть зробити меблі частиною інтегрованого архітектурного рішення, природною складовою всього простору. Компанія виробляє продукцію преміум-класу.

Для виготовлення гарнітурів, крім дерева, використовуються камінь і фарфор. У SieMatic вперше створені «вбудовані ручки»: фасади абсолютно гладкі, а для відкривання дверцят служать особливі механізми, розміщені всередині. Для відкривання потрібно тільки натиснути на дверцята.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

LEICHT

Ця компанія конкурує з SieMatic у використанні різних видів матеріалів в ході виробництва. При виготовленні фасадів, крім дерева, використовується кераміка, для робочих поверхонь: граніт, штучний камінь, метал, кераміка, композитні матеріали. Компанія ставить перед собою мету створювати предмети, які будуть служити довго, переживаючи тимчасові тенденції моди.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Alno

Концерн виробляє корпусні меблі з 1927 року і виключно кухні – з 1954-го, є другим за величиною в Європі. У 2016 році продукція ALNO завдяки застосуванню інновацій була визнана кращою в світі за версією Plus X Award. Всі кухні виробляються на території Німеччини на різних фабриках концерну – ALNO, Wellmann (середній ціновий сегмент), ALNOINOX (дорогі моделі з нержавіючої сталі), Pino (економ-клас).

Мінімальний період служби виробів становить 20 років. Коник цієї компанії – ручне виготовлення предметів на власних фабриках. Цей підхід пояснюється особливою увагою до контролю за якістю і високою точністю робіт по свердління, фрезерування, вкручування.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Haecker

Серед головних достоїнств бренду можна назвати високу ступінь модульності гарнітурів, завдяки якій вони можуть бути підібрані практично для будь-яких нестандартних приміщень. Виявляється в наявності безлічі блоків і елементів, з яких, подібно до конструктора, можна скласти гарнітур.

Створюються кухні в класичному стилі, кантрі і сучасні напрямки. Багато уваги приділяється таким конструкціям і пристроїв, які дозволяють максимально використовувати простір за дверцятами і ящиками.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Рекомендації по догляду

Меблі з масиву дерева завдяки багатьом природним якостям деревини служить довго. Але ці характеристики потрібно постійно підтримувати. За меблями з масиву дерева потрібен регулярний і правильний догляд.

Корисні поради:

 1. Підтримувати в приміщенні температуру від 15 до 25 градусів, що можливо тільки при правильно організованому опаленні без збоїв.
 2. Підтримувати вологість повітря від 70 до 75 відсотків, що досягається регулярним провітрюванням.
 3. Не розміщувати нагрівальні прилади ближче, ніж в 50 сантиметрах від гарнітура.
 4. Стирати пил з поверхні фасаду м’якою тканиною, яка може бути сухою або трохи вологою.
 5. Не використовувати для догляду абразивні речовини.
 6. Для миття фасадів та інших дерев’яних деталей використовувати рідини без аміаку і розчинників, найкраще – слабкий мильний розчин.
 7. Для створення захисного шару і блиску на поверхні періодично протирати її засобами з воском.

Перегляньте ще раз уважно розділ про види деревини, щоб експлуатувати гарнітур з урахуванням властивостей конкретного матеріалу.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Як відрізнити натуральне дерево від інших матеріалів

Вибираючи меблі, покупці нерідко плутають предмети з натурального дерева з виготовленими з інших матеріалів, покритих шпоном – тонким шаром натурального дерева. Таким чином обробляють вироби з деревинно-стружкової плити або МДФ. Є прості «секрети», що дозволяють відрізнити вироби з цільної деревини від предметів з композитних матеріалів

Основні ознаки:

 1. На відміну від повністю дерев’яних, торці деталей з ДСП або МДФ завжди мають правильну прямокутну форму.
 2. Незважаючи на дотримання технологій виробництва, на плиті з композитних матеріалів в місцях приклеювання шпону часто можна виявити сліди клею.
 3. На поверхні предметів не з натурального дерева періодично повторюється один і той же малюнок.

Сучасні технології: виробництво кухні з масиву дерева, кращі бренди

Звичайно, потрібно пам’ятати, що весь гарнітур рідко буває зроблений з цілісного натурального дерева. Якщо внутрішні конструкції не з масиву (а це найчастіше так), то вони за ціною будуть доступнішими.

Відео

Подивіться, як підготуватися до вибору кухні з масиву.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *