Мода на мінімалізм в дизайні інтер’єру в повному розпалі, і прихильників скромною і функціональною меблів стає більше щороку. Пов’язаний з простотою і строгістю мінімалізм, всупереч поширеній думці, не повинен бути нудним.
На чому грунтується сучасний інтер’єр в стилі мінімалізм?
Принципи мінімалізму є простими, як і сам стиль, чим менше – тим краще. Прості меблі і відсутність зайвих прикрас – це основна передумова, якою керуються любителі мінімалізму. Їх будинки в основному практичні і функціональні. Кожна маленька річ має своє практичне застосування. Тут мало предметів, які служать тільки як прикрасу. Для любителів цього стилю, такі прикраси принесуть тільки непотрібний хаос і безлад в сучасний інтер’єр квартири.
У такому приміщенні легше зосередитися на роботі, крім того, тут менше часу доведеться витрачати для щоденного прибирання. Такі приміщення легко містити в чистоті, це в свою чергу є основною перевагою для тих, хто більшу частину часу витрачає на роботу.
Мало, але цікаво
Нудьга? Всупереч поширеній думці, інтер’єр в стилі мінімалізм може виявитися цікавим і різноманітним, його можна звинуватити в чому завгодно, крім нудьги. Прості, цікаві ідеї дозволять перетворити скромне обладнання в незвичайне оформлення інтер’єру. Такий дизайн приваблює молодих, амбітних і дуже практичних людей. У таких людей популярний хай-тек мінімалізм в інтер’єрі, який уособлює функціональне і високотехнологічне житло.
Мінімальна кількість меблів і невелика кількість декору дозволять невеликим прикрасам в таких просторах мати унікальну здатність притягувати увагу. Ваза з квітами, якісна графіка і настінні світильники з цікавими формами можуть зробити більше, ніж вся колекція дрібничок в традиційному дизайні приміщень.
Меблі в стилі мінімалізм може бути затишною?
Всупереч загальноприйнятій думці, меблі в цьому стилі не повинна бути холодною і мати суворий інтер’єр. Слід правильно вибрати матеріали для невеликої кількості меблів і декору, зробивши інтер’єр приємним, повним тепла і практичного затишку. Багато позитивні ефекти можуть бути досягнуті світлими кольорами, велику силу мають також деревина і затишні тканини, які використовуються в якості елементу інтер’єру.
Цей стиль є однією з тих тенденцій, які особливо до душі натурам молодим і амбітним. Його найчастіше можна зустріти у великих мегаполісах, де багато жителів – це молоді кар’єристи. Вони займають невеликі квартири в нових багатоквартирних будинках. Для зайнятих людей, життя яких кипить в швидкому ритмі, для тих, хто цінує зручність, мінімалізм виявився бездоганним стилем.
кольори мінімалізму
Тренд мінімалістський задає шлях розвитку сучасної моди, дизайну, архітектури. Він заснований на чистих кольорах і простих, але елегантних формах. Цей стиль в квартирі має абсолютно вишуканий інтер’єр. Зменшення кількості меблів, аксесуарів і декору є основою мінімалістського стилю.
Предмети інтер’єру, які заповнюють простір, повинні бути найвищої якості, як з точки зору дизайну, так і виконання.
Кольори в стилі мінімалізм, колір стін
Важливим елементом мінімалістського інтер’єру є відповідний колір стін. Стіни повинні бути чистими і світлими, що допомагають досягти ефекту простору. На їх фоні дуже стильно виглядають чорні дивани та дугая стильні меблі.
Цікаво виглядають контрасти між чистими квітами стін з монолітної формою меблів або нанесеними на них оригінальними, сучасними візерунками. Дуже свіже враження справляють білі підлоги, на тлі яких яскраво виділяються всі контрастні предмети меблів.
Не дуже поширений яскравий мінімалізм в інтер’єрі, адже основною характеристикою цього стилю є пастелі, проте і тут є місце яскравим контрастів. У мінімалістський дизайн ідеально підходять застосовуються як доповнення або контраст акценти:
- червоного,
- глибокого чорного,
- яскраво-оранжевий,
- яскраво-зелений, повний свіжості.
Ідеальні композиції квітів
Основний колір мінімалізму – це білий, він оригінальним способом пожвавлюється інтенсивністю глибокого червоного кольору, з якого можуть бути зроблені рамки та інші акценти. Це, наприклад, обрані зі смаком аксесуари: свічники, столи або стільці прості в мінімалістському вигляді і в оригінальних кольорах.
Сірий мінімалізм в інтер’єрі буде поєднуватися з багатьма природними квітами, а також з яскравими добавками. Сірий колір можна оживити зеленим або помаранчевим.
Розташовані на абсолютно білій стіні кілька частин фотографії надають вишуканий вигляд і глобальну перспективу приміщенню. Сильний, сірий колір однієї зі стін можуть підкреслювати класичні білі і зелені добавки, інтенсивно пожвавлюють атмосферу.
Цікавим рішенням можуть бути інші яскраві композиції на монохромного сірої або білої стіни, які створять виразні й оригінальні декоративні мотиви.
Анімація простору цікавими предметами і аксесуарами в сучасному стилі ламає типову тяжкість мінімалізму.