Сушарка для білизни стельова на балкон Сушарка для білизни стельова на балкон

Сушка білизни у ванній або в інших кімнатах досить проблематична, особливо в маленькій квартирі. Тому ми з нетерпінням чекаємо літа, щоб сушити білизну на балконі. Як вибрати і купити стельову сушилку для білизни на балкон? Який варіант кращий, як правильно здійснити монтаж цього пристрою. Про це варто дізнатися перш ніж зробити покупку.

Які бувають сушарки для білизни на балконі?

Сушка білизни на відкритому повітрі є найкращим і найбільш економічним способом. Власники квартир з нетерпінням чекають теплих місяців, щоб можна було ефективно і швидко сушити випрані речі на балконі. Однак і в цьому випадку без спеціальних пристосувань це зробити непросто, тому що речі можуть заважати проходу або створювати не естетичний вигляд. Все більше і більше людей шукають цікавий способи, як зробити сушку найбільш зручною.

Безумовно, хорошим рішенням є сушильні машини для білизни, але не у всіх є фінансова можливість купити таку техніку і зайва площа у ванній кімнаті, щоб її поставити. Тому використання різних конструкцій для сушіння на балконі дуже популярно.

Яку вибрати сушилку для балкона і в чому різниця між ними?

Вибираючи сушилку слід, перш за все, враховувати довжину шнура або інших елементів для розвішування. Близько 10-11 метрів зазвичай буває достатньо, щоб розвісити вміст одного прання. Який краще вибрати варіант сушарки на маленький балкон і на великий? Що шукати?

 • Переносні розкладні сушарки – це найпопулярніші моделі. Конструкції можуть бути виконані з «крилами» або в вигляді «вежі». Такі системи мобільні, їх легко переставити навіть з висячим білизною, а коли вони не використовуються – займають мало місця. Однак такі моделі не дуже зручні на маленькому балконі, так як в розкладеному вигляді займають досить велику площу.Переносні розкладні сушарки
 • Телескопічні сушарки, встановлені на стіні – це сучасне і досить естетичне рішення. Ми вішаємо білизна на мотузках, змонтованих на телескопічних висувних направляючих. Коли пристрій не використовується, воно знаходиться в складеному вигляді і майже непомітно, при цьому шнурки НЕ припадають пилом і не брудняться. Це відмінний варіант для маленького балкона.Телескопічні сушарки, встановлені на стіні
 • розкладна модель – в цьому випадку шнурки проходять між двома стінами. Для закріплення висувною планки на протилежній стіні потрібно встановити два г – образних дюбеля. Коли пристрій не використовується, друга частина може бути знята з них і складена, при цьому на протилежній стіні залишаться лише невеликі малопомітні власники. Це хороший варіант як для невеликого, так і для великого балкона.розкладна модель
 • Сушарки встановлені на балюстраді – вони, як правило невеликі, тому на них поміститься кілька предметів одягу. Моделі можуть бути стаціонарними або мобільними. Добре покажуть себе на вузьких балконах.Сушарки встановлені на балюстраді
 • Складна сушарка-гармошка – це одне з найстаріших рішень. Тепер ми вважаємо за краще більш сучасні і естетичні варіанти. Недолік полягає в тому, що мотузки не є прихованими. Підходить для маленьких і великих балконів.Складна сушарка-гармошка
 • Стельові сушарки для білизни, монтовані на балкон – на заскленому балконі можуть бути встановлені стельові моделі. Це звичайно не найкрасивіший варіант, але дуже зручний, особливо для маленького балкона – висить на сушарці білизна не займає площу.Стельові сушарки для білизни, монтовані на балкон

Сушарка для білизни стельова на балкон, фото

На невеликих балконах часто немає місця для установки настінного сушарки, яка займає багато місця і особливо незручна для людей, що живуть в невеликих квартирах. В такому випадку краще всього встановити стельову сушилку для білизни на балкон.

Сушарка для білизни стельова на балкон, фото

Сушарка для білизни стельова на балкон ліана – її переваги та недоліки

Стельові моделі відомі протягом багатьох років. Деякі з них можуть здатися пережитком минулого. Проте, це корисне і функціональне пристрій, який важко переоцінити. Звичайно, їх зовнішній вигляд залишає бажати кращого, але вони мають ряд переваг:

 • практично не помітні в складеному вигляді, все елементи зазвичай мають білий колір, тому добре впишуться під білу стелю;
 • не займають багато місця;
 • регулюються по висоті;
 • досить стабільні і міцні, наприклад, на них можна повісити важке мокре ковдру, чого не можна зробити в разі телескопічною моделі або гармошки;
 • не заважають відпочивати на балконі;
 • поміщають багато білизни;
 • зручні у використанні;
 • і останнє безсумнівна перевага, яким відрізняється сушарка для білизни на балкон стельова – ціна, це рішення недороге.

Сушарка для білизни стельова Ліана довжиною 1,1 м обійдеться в 450 р, а довжиною в 1,6 м – 500р. Моделі подорожче, наприклад стельові сушарки для білизни на балкон італійські Gimi коштуватимуть в 2 рази дорожче – від 1400 р за модель довжиною 1,2 м.

Недоліки стельової сушарки для білизни:

 • не зовсім естетичний зовнішній вигляд;
 • відсутність мобільності, її не можна в зимовий час перенести в квартиру або ванну кімнату, на відміну від підлогових і підвісних моделей іншого типу.

Механізм стельової сушарки

Традиційні моделі складалися з декількох мотузок або струн, натягнутих під стелею (зазвичай це були міцні струни з алюмінію). Сьогодні конструкція вдосконалена. Завдяки невеликим блокам, прикріпленим до стелі, стрижні можуть бути знижені, щоб повісити білизну і підтягнуті вгору.

Стельова сушарка є простий механізм – висота штанг в ній регулюється, так що, вона завжди може бути легко знижена, щоб можна було розвісити білизну, а під час сушіння мотузки піднімаються під стелю. Зазвичай в ній 5-6 штанг.Механізм стельової сушарки

Використання спеціальної тросової системи гарантує, що використання пристрою буде дуже зручним. Опустити і підняти стрижні можна за допомогою однієї руки без особливих зусиль.

Міцні матеріали – ключ до успіху

Вибираючи цю модель, варто звернути увагу на те, щоб стрижні були покриті антикорозійним матеріалом, а також на достатню міцність мотузки. Треба також переконатися, що система для опускання і підйому штанг працює безвідмовно.

Всі елементи пристрою повинні бути виготовлені з матеріалів високої якості.

 • профіль, як правило, виконується з металу або твердого пластика, який не схильний до дії вологи. Важливо, щоб профіль був стійкий до навантаження. Він повинен бути закріплений до стелі анкерами.профіль
 • стрижні – якщо вони виготовлені з пластику низької якості, можуть бути зігнуті в ході експлуатації, при цьому будуть виглядати не естетично. Тому краще вибирати стрижні з металу покритого пластиком. Варто перевірити їх максимальне навантаження – чим більше, тим краще!
 • мотузки досить інтенсивно експлуатуються, тому вони повинні бути стійкі до стирання. Заміна пошкоджених мотузок – це, на жаль, досить складна операція, так що краще відразу придбати модель високої якості.мотузки

Міцна конструкція і якісні матеріали дозволяють використовувати цю модель не тільки в приміщенні, але і на відкритих балконах, так як такі вироби стійкі до впливу погодних умов.

Моделі, виготовлені зі сталевих труб високої якості, що мають діаметр 12 мм, покритих шаром поліетилену, забезпечують конструкції надзвичайну міцність і стійкість до корозії. Цей виріб може мати 5-6 річну гарантію.

Розмір сушарки для білизни на балкон стельової

Моделі можуть бути різними за розміром. Як правило, пропозиція більшості виробників включає 5-6 штанг і 3-4 види довжини:

 • 5-6 × 100 см;
 • 5-6 × 110 см;
 • 5-6 × 120 см;
 • 5-6 × 150 см.

Така модель має велику площу для сушки. Використання 6 стрижнів, кожен з яких має довжину від 100 до 120 см забезпечує велику площу поверхні для сушіння при збереженні вільного простору завдяки можливості монтажу на стелі. Спеціальне покриття ПЕ – захищає від іржі та знебарвлення.

Сушарка для білизни стельова на балкон – установка

Правильна установка сушарки гарантує її надійність і довговічність. Основу складають відповідні монтажні планки або профілі – саме вони підтримують одяг, нижню білизну, постільна білизна або рушники під час сушіння.

Як повісити сушилку стельову – інструкція крок за кроком

 1. Щоб повісити стельову сушилку для білизни на балкон нам знадобляться анкери. Зазвичай з сушаркою в комплекті поставляються відповідні деталі для зборки. Однак, слід звернути увагу, щоб це були досить великі і надійні анкера, які зможуть витримати профіль і вага всієї конструкції з мокрою білизною.
 2. Свердління отворів. Спочатку слід зробити отвори в стелі для того, щоб вкрутити консолі. Відстань між консолями має відповідати довжині стержнів. Отвори свердлять з діаметром 8 мм і глибиною мінімум 40 мм.Як повісити сушилку стельову - інструкція
 3. Перед підключенням, гвинти повинні бути злегка змащені, наприклад, рослинним маслом. Вкручувати гвинт треба з відповідною силою для того, щоб уникнути розтріскування пластикових деталей.
 4. Наступним кроком є ​​протягування мотузки або шпагату через отвори в профілі. Шнур повинен бути розрізаний на 5, 6 або 7 частин в залежності від моделі сушарки (кількості штанг). Шнур протягується через отвори на кінцях профілю. На кінцях шнура зав’язуються вузли і шнури поміщаються на кінчики стрижня (без зняття наконечників). Як правило, шнурів п’ять або шість. Проте, якщо вони коротші, ніж 140 см бажано, щоб їх було більше.Як повісити сушилку стельову - інструкція
 5. Коли стрижні надійно закріплені, конструкція готова до використання!

Сушарка для білизни стельова на балкон – відео установки

Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж 100 разів почути (або прочитати). Щоб зрозуміти, як відбувається процес установки, варто подивитися наступне відео.

Сушарка для білизни стельова на балкон – відгуки

Якщо у вас є відгуки про сушарках стельових або коментарі до цього виробу, відгуки про нього, враження про монтажі та експлуатації можна залишити в коментарях до даної статті.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *