Світильник над столом в кухніСвітильник над столом в кухні

Давно минули роки, коли на крихітній кухні господиня будинку працювала, готуючи обід для сім’ї під тьмяним світлом одиночної лампи, яка висвітлювала все приміщення, в тому числі обідню зону. Сьогодні, якщо дозволяє простір, в моді відкрита кухня, в якій знайдеться місце не тільки для приготування їжі, а й для обідів і вечерь. Тому підвищилися вимоги до висвітлення кухні і їдальні. Різноманітний діапазон доступних у продажу освітлювальних приладів дозволить підібрати модель з красивою формою для розміщення над обіднім столом, при цьому її конструкція буде відповідати стилю інтер’єру. Сучасні лампи відповідають як естетичним, так і функціональним вимогам.

Тип лампи і розташування світлових точок над обіднім столом – це найголовніші питання, на які варто звернути увагу, плануючи дизайн інтер’єру. Світильник над обіднім столом призначений для того, щоб прийом їжі був комфортним, крім того, він може підкреслити відокремленість обідньої зони в разі, якщо кухня об’єднана з вітальнею.

Як вибрати підвісний світильник над столом в кухні?

Правильний вибір освітлювального приладу має велике значення як для забезпечення комфорту використання кімнати і столу, так і для доповнення дизайну інтер’єру та створення потрібного настрою. Як вибрати відповідний світильник в їдальню, що шукати і на що звернути увагу?

Як вибрати підвісний світильник над столом в кухні

Стельовий підвісний світильник на кухню над столом може бути виконаний в різних стилях. Найпоширеніші моделі можна розділити на класичні люстри і світильники над робочим столом, фото яких ви побачите нижче:

 • короткі,
 • довгі,
 • з регульованою довжиною,
 • багатолампові,
 • подвійні,
 • поодинокі.

підвісний світильник на кухню над столом

Слід зазначити, що не розмір світильника має значення, важливо правильно вибрати потужність джерела світла і навіть невелика конструкція може добре освітити кімнату і створити інтригуюче настрій.

Вибираємо абажур

підвісний світильник на кухню над столомСвітильник над кухонним столом підкреслює індивідуальність обідньої зони і створює приємну атмосферу. Його роль полягає також в можливості підкреслити красу столового посуду і поданих страв. При такому типі освітлення надзвичайно важливим є абажур. Переважно вибирати конструкцію, відкриту вниз. Існують різні абажури:

 • суцільні і відкриті;
 • зі скла, пластику, металу, тканини та інших матеріалів;
 • в різних стилях – від класичного до ультрасучасного;
 • різного розміру;
 • різного кольору.

Для спрямованого світла слід вибрати освітлювальний прилад з непрозорим абажуром, наприклад, з щільної тканини або металу. Такі лампи на кухні або в їдальні знадобляться, якщо ми створюємо багатофункціональний інтер’єр, а стіл буде використовуватися не тільки для прийняття їжі, але і для роботи.

Якщо ви виберете прозорий абажур, наприклад, зі скла або прозорого пластика, то отримаєте розсіяне світло, який є більш м’яким і, отже, створює більш затишну атмосферу за столом.

Ви також можете вибрати люстру

Ви також можете вибрати люстру – це освітлювальний прилад, який використовується в якості загального джерела світла. У своїй класичній формі вона є прекрасним джерелом світла в їдальнях в класичному стилі з високими стелями. Що робити, якщо ми хочемо використовувати цей тип лампи з більш низьким або стандартним стелею? Люстри є ідеальним варіантом для їдальні. Прекрасно моделюючи інтер’єр, вони здатні візуально збільшити або зменшити його – це дуже корисна перевага, особливо при непропорційно високих приміщеннях. Як це використовувати? • Якщо ви виберете люстру з джерелом світла, встановленим вгору і відкритим абажуром, то ви отримаєте розсіяне світло, спрямований до стелі, який оптично збільшує висоту кімнати.
 • Якщо ви вибрали довгу підвісну люстру з абажурами, що направляють світло на стіл або підлогу, промінь світла візуально зменшить висоту кімнати.
 • Люстра з повністю прозорим абажуром або позбавлена ​​абажура дасть сильний нерозсіяних світло в цілому на всі приміщення.

Як підібрати світильник на кухні до форми столу?

Світильники на кухні і в їдальні можуть прекрасно моделювати простір і впливати на характер інтер’єру. Їх розмір, форма, кількість і висота підвішування повинні бути пов’язані як з концепцією декорування, так і з формою і розміром столу. Як же вибрати правильну модель?

 • до круглого столу відмінно підійде світильник з однією лампою і з округлою формою;
 • якщо обідній стіл на кухні прямокутний, то до нього краще підходить кілька окремих ламп або один підвісний світильник з безліччю точок світла.

Як підібрати світильник на кухні до форми столу

Висота світильників над столом

Дуже важливим є також правильне розташування лампи. Висота джерела світла над столом, залежить від розміру стільниці:

 • якщо стіл стандартної ширини, то джерело світла повинен бути розміщений на відстані 50-60 см від стільниці;
 • якщо стільниця ширше або лампа більше, то висота може бути збільшена до 75-90 см.

Висота світильників над столом

Як підібрати світильник до стилю інтер’єру?

Прості геометричні форми підвісних світильників в корпусах зі скла, сталі або іншого металу являють собою ідеальний варіант для сучасного освітлення. Розглянемо, як підібрати стиль лампи до стилю інтер’єру.

 • Для мінімалістичного інтер’єру. Мінімалістський характер інтер’єру не порушить використання декількох ламп одного і того ж типу або многоточечной моделі з декількома точками світла.Світильники для мінімалістичного інтер'єру
 • В кухню з авангардним дизайном підійдуть функціональні моделі освітлювальних приладів зі світлодіодною технологією, які є останньою тенденцією в дизайні інтер’єру, при цьому їх декоративна цінність і корисність незаперечні! Сучасна форма освітлювальних приладів присвячена сучасним і мінімалістським інтер’єрів, вони характеризуються винятковою ефективністю використання енергії, а їх ефектний, розсіяне світло приваблює багато прихильників.Світильники в кухню з авангардним дизайном
 • Елементи освітлення зі сталі або металу різних кольорів доповнять інтер’єр в промисловому і скандинавському стилі.
 • Для інтер’єру в стилі ретро варто придбати лампу з авангардним дизайном, що нагадує стиль 60-х років.Світильники для інтер'єру в стилі ретро
 • В кухню в стилі гламур, Шеббі шик або сучасна класика підійде люстра. Ви можете вибрати класичну лампу для їдальні з елементами з латуні або сучасну версію з кольорового пластику або скла.В кухню в стилі гламур, Шеббі шик або сучасна класика підійде люстра
 • В еклектичному інтер’єрі, в якому навмисно змішують стилі, не бійтеся сміливих викликів.Світильники в еклектичному інтер'єрі

Підвісні світильники і люстри доповнюють один одного і альтернативно висвітлюють кухню і окремі її частини. Цікава форма виконання, поєднання матеріалів і кольорів дозволяють вибрати освітлення, яке відповідає нашим очікуванням і ідеально підходить для типу приміщення по стилю. Підвісні світильники рекомендуються для людей, які цінують функціональність і традиційні рішення, вони можуть бути в різних стилях: гламурному, сучасному, мінімалістському, світильники лофт, кантрі та інші. Такі джерела світла грають важливу декоративну роль, допомагають створити унікальну атмосферу в кожній кухні або їдальні і підкреслюють індивідуальний характер інтер’єру.

Завдяки можливості скоротити шнур і підвіску, можна відрегулювати висоту майже під будь-який інтер’єр. Також багато моделей дозволяють регулювати нахил абажура і напрямок світла, щоб освітити і виділити вбрання простір, наприклад, стільницю або привабливі частини приміщення.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *