Світильник в ванну кімнату над дзеркалом і навколо ньогоСвітильник в ванну кімнату над дзеркалом і навколо нього

Освітлення у ванній кімнаті повинно враховувати найбільш важливі принципи розподілу світла. У цій кімнаті має бути кілька джерел освітлення, і кожна з її зон повинна бути добре освітлена. Існують основні принципи висвітлення в санвузлах, завдяки яким інтер’єр буде дуже практичним і цікавим.

Світло потрібен для зручного проведення гігієни та догляду за обличчям і тілом, тому інтенсивність освітлення повинна бути достатньою. Відповідно до стандарту для ванної кімнати площею 6 м2 вам знадобляться лампочки потужністю по 75 Вт. На відміну від верхнього світла, для зони навколо душа і ванни буде потрібно більш м’яке світло, тут досить підсвічування локального характеру. Загальна кількість світильників залежить від розміру приміщення.

кількість світильників залежить від розміру приміщення

У великій кімнаті краще об’єднати кілька типів світильників:

  • загальне освітлення – наприклад, стельові вбудовуються підвісні світильники, встановлені вгорі або інші конструкції;
  • зональне – це може бути бра, точкові лампочки в підвісній стелі – переважно над купального зоною або душем.

Світильники в стелю у ванній

Для загального освітлення лампи в стелі в центрі над головою добре доповнюються галогеновими лампами над душем. Замість традиційних ламп можуть бути встановлені в підвісній стелі світильники для галогенних ламп. У маленькій кімнаті досить тільки три або чотири світильника в стелі з лампами розжарювання по 50 Вт, що цілком достатньо, щоб освітити всю кімнату.

Світильник в ванну кімнату над дзеркалом і навколо нього

Дзеркала повинні бути правильно висвітлені, щоб їх добре підкреслити, а також для того, щоб нам було зручно доглядати за собою перед ними. Це не означає, що промені повинні бути спрямовані в дзеркало. Світло повинне падати на людину, яка дивиться в нього і рівномірно висвітлювати всі обличчя, не змінюючи його колір.

Світильник в ванну кімнату над дзеркалом

Світильник в ванну кімнату над дзеркалом

Такий ефект може бути досягнутий шляхом установки:

  • двох симетричних світильників по обидва боки дзеркала – краще, якщо це будуть бра з абажурами і закритими лампочками по 60W або енергозберігаючими лампочками;

  • кілька невеликих світильників над дзеркалом і по обидві його сторони на відстані 5-10 см від рами;

  • вбудовані галогенні світильники над дзеркалом на підвісній стелі.

вбудовані галогенні світильники над дзеркалом на підвісній стелі

Дуже красиво виглядають дзеркала для кімнати з підсвічуванням з світлодіодних джерел.

дзеркала для кімнати з підсвічуванням з світлодіодних джерел

дзеркала для кімнати з підсвічуванням з світлодіодних джерел

Освітлення ванни

Велике значення також має освітлення ванни. Над ванною або душовою світло також необхідний, особливо, коли ванна або душ відокремлюються перегородкою. Навіть напівпрозора стінка обмежує доступ променям до купального зоні від інших зон, і світло може бути занадто слабким.

Тому треба продумати варіанти світильників в цій зоні. Вдалим рішенням буде розміщення додаткового дзеркала біля купального зони і підсвічування його красивими бра з м’яким світлом.

Дуже ефектно виглядає підсвічування від світлодіодної стрічки.підсвічування від світлодіодної стрічки

підсвічування від світлодіодної стрічки

підсвічування від світлодіодної стрічки

Додатки для одягу підсвічуванням

Світло може також відігравати функцію декорації інтер’єру – може збільшити його оптично, зробити його більш просторим, інтимним, створити настрій. Таким чином, ви повинні дуже ретельно планувати тип підсвічування.

Перевірений спосіб цікавою підсвічування – це приховати джерело світла від прямої видимості, наприклад, в додатковому шарі підвісної стелі, в нішах, підсвітити шафки з дзеркалом у ванній кімнаті або навіть підлогу.

Дуже популярний метод підсвічування зони раковини – це дзеркало в ніші, на його верхній стінці корпусу розміщуються галогенні або люмінесцентні лампи. Ніша не повинна бути дуже глибокою, щоб ми були в змозі наблизити обличчя до дзеркала.

Чого слід уникати, вибираючи світильники над дзеркалом в ванну кімнату?

  1. ламп, що висять на довгому шнурі, які могли б перешкодити свободі пересування;
  2. переносних і настільних ламп, тому що контакт з водою може призвести до ураження електричним струмом;
  3. освітлення самого дзеркала, наприклад, якщо прожектори змонтовані на протилежній стіні – вони будуть відображені і дивиться в нього людина буде засліплений;
  4. кольорового світла (особливо, коли у ванній присутні оздоблювальні матеріали темного кольору), який дає більш тьмяні промені.

Правильно підібране світло дуже важливий, він не тільки дозволить висвітлити приміщення, а й подбає про настрої і зробить перебування в цій кімнаті комфортним і приємним. Дуже зручно, коли в залежності від настрою і обстановки можна міняти режим, включаючи різну кількість різних приладів.

Освітлення ванної кімнати

У вузькій, темній кімнаті, оздобленій темними або сірими оздоблювальними матеріалами, необхідно використовувати сильний верхнє світло. Дві великі лампи в стелі зможуть краще освітити кімнату. Цікавим рішенням є розташування однієї з них прямо над душовою кабіною. Додаткова точка світла необхідна над унітазом і раковиною.

Необхідно домогтися рівномірного освітлення над усіма поверхнями без зайвих тіней і контрастних областей і достатнього освітлення дзеркала і раковини. Над душем і ванною буде досить локального «м’якого» джерела. М’яке світло, виконуючи декоративну функцію, дозволить краще розслабитися і зануритися в атмосферу інтер’єру. Можна використовувати люмінесцентні і галогенні світильники. Всі світильники, використовувані в санвузлах повинні мати водонепроникний корпус.

Вологозахищені світильники для ванної кімнатиВологість, яка накопичується в приміщенні, може привести до пошкодження корпусу приладу або ураження електричним струмом, тому слід встановлювати моделі, спеціально призначені (мають спеціальне маркування) для вологих приміщень. Світильники встановлені на відстані 60 см від купального зони повинні мати високий ступінь захисту і бути придатними для використання у вологих приміщеннях.

Світло не повинно засліплювати людей, які купаються. Для цього джерела освітлення намагаються розташовувати поруч зі стіною. Ви також можете використовувати лампи, спрямовані на стелю.

Де встановити розетки?

Розташування розеток і електрообладнання залежить від захисних зон. Електрообладнання в залежності від ступеня його захисту від вологи і класу захисту може бути встановлено і використано тільки в певних областях. Розетки не можуть бути розміщені ближче, ніж в 60 см від ванни, раковини, душової кабіни, при цьому вони повинні мати захист, принаймні, від бризок води.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *