Тепла стіна – опаленняТепла стіна - опалення

Обігрів стін – це екологічне, практичне і естетичне рішення для дому.

Система опалення тепла стіна є альтернативою традиційним радіаторів. У нашій країні ці системи використовуються зовсім недавно, але насправді вони не є новим винаходом. Ідея настінного опалення була фактично відома ще в давнину.

Система тепла стіна – опалення по-новому

Панельне опалення в стіні, як і в системі «підлоги з підігрівом» може бути водяним або електричним.

 • водяна система включає колектори, пов’язані трубками, через які тече вода, віддаючи тепло стін;
 • в разі електричної системи використовуються електричні нагрівальні кабелі.

Обидва способи нагріву кімнати мають як переваги, так і недоліки. Нагріті стіни випромінюють тепло в кімнату дуже м’яко, і не провокують плавання пилу. Недоліком може бути висока вартість установки і неможливість поставити біля стін високі меблі. Окремим питанням є вимоги по теплоізоляції вертикальних перегородок.

Фото. Опалення в стіні

Тепла стіна - опалення

Водяне опалення в стіні

Монтаж опалення в стіну складається з підключення та закріплення взаємопов’язаних трубами колекторів. Для реалізації такого проекту можуть використовуватися багатошарові труби, виготовлені з пластику або міді. Мідні труби опалення в стіні не дуже часто використовуються через їх відносно високу ціну.

Труба встановлюється у внутрішній шар стіни на постійній основі, вона укладається вертикально, горизонтально або хвилясто. Температура води в трубах повинна бути менше 50 градусів за Цельсієм, так як більш сильне теплове випромінювання може негативно вплинути на самопочуття людей, що знаходяться в кімнаті. Оптимальний діапазон температур води становить 30-45 градусів за Цельсієм. Теплова енергія, яка здатна пройти стіну з водним нагрівом становить близько 200-280 Вт / м².

Водяна тепла стіна має перевагу перед електричної, так як вона дешевше в експлуатації, крім того, система нагріву може бути перетворена в систему охолодження. Коли влітку в трубах буде холодна вода – поверхня буде віддавати в кімнату приємну прохолоду, яка буде знижувати температуру повітря.

Після укладання труб поверхню покривають штукатуркою або листами гіпсокартону, а потім обробляють відповідно до ваших уподобань. Слід враховувати, що водопровідні труби мають відносно великий поперечний переріз, що вплине на товщину розділової перегородки і в деякій мірі знизить площу приміщення. Цікавою пропозицією є збірні панелі з гіпсокартону призначені для монтажу в них труб. Це рішення виконується у вигляді двох плит, між якими вже вбудована система опалення.

Переваги та недоліки системи «теплі стіни» в порівнянні з системою «тепла підлога»:

 • розподіл температури в разі теплих стін більш рівне по висоті, в разі підлогового обігріву температура знижується зі збільшенням висоти над рівнем підлоги;
 • велика частина тепла передається випромінюванням – 90%, і 10% конвекцією. У разі підігрівається підлоги, ці пропорції складають: 70% – випромінюванням, конвекцією – 30%;
 • відсутня проблема теплового опору підлогового покриття, наприклад, явище розсихання дерев’яної підлоги;
 • температура поверхні стіни може становити до 35 ° C, тому ви можете отримати більш високу теплову ефективність на 1 м²; для температури в приміщенні 20 ° C теплової коефіцієнт корисної дії становить 140-160 Вт / м², а в разі використання статі з підігрівом це значення становить зазвичай 80 Вт / м² (збільшуючись тільки в пристінних зонах до 120 Вт / м²);
 • в настінному опаленні також можна використовувати більш високу температуру подачі води, ніж в системі теплої підлоги, навіть до 55 ° C, в той час як температура води в підлоговому обігріві рідко досягає 45 ° С;
 • в системі теплих стін товщина штукатурного покриття менше (близько 1,5 см), ніж шар бетону при підігріві підлоги (близько 4,5 см). В результаті, нагрів стіни має меншу теплову інерцію, що дозволяє легше контролювати температуру в приміщенні;
 • настінний обігрів може бути з успіхом використаний влітку для охолодження приміщень.

Недоліки системи водяного обігріву стін:

 • Часто в опалювальному приміщенні ми маємо занадто малу поверхню стіни, як єдиного джерела тепла, беручи до уваги те, що найбільш доцільно нагрівати зовнішню стіну як «холодну перепону». Її поверхня зазвичай невелика через наявність вікон і балконних дверей. Тому іноді доводиться ставити труби опалення у внутрішніх перегородках (але їх можуть закривати високі шафи), або ми змушені доповнити систему підлоговим підігрівом або іншим обігрівачем, наприклад, каміном.
 • При монтажі елементів декору інтер’єру і електроніки (наприклад, картин і телевізора) на стіні, переконайтеся, що монтажні кріплення не зашкодять труби.
 • Зовнішні стіни повинні задовольняти умові, що коефіцієнт теплопередачі U ≤ 0,4 Вт / м². Ця умова виконується в стандартних стінах в новобудовах, але в разі старих будівель необхідно ізолювати стіну. 

Системи «мокрого» і «сухого» монтажу

Найбільш часто використовувані технічні рішення по монтажу настінного обігріву можна розділити на два способи:

 1. «Мокрим» способом (з покриттям труб опалення шаром штукатурки);
 2. «Сухим» способом (з покриттям з гіпсокартону).

«Мокрий» спосіб

Цим способом робиться монтаж труб в зовнішніх стінах. Труби укладають в меандр, переважно по горизонталі, з відстанню труб 15, 20 або 25 см. Це рішення дозволяє найбільш ефективно опалювати і застосувати мінімальні радіуси вигину труб.Тепла стіна - опалення

У тих випадках, коли відстань між трубами складає від 5 до 10 см, вони повинні бути розташовані у вигляді подвійного меандру.

Тепла стіна - опалення

Також можливе укладання труб в звивистій вертикальної формі або навіть у формі равлика, але такі рішення можуть викликати проблеми в роботі у вигляді повітряних кишень.

Тепла стіна - опалення

Найбільш часто використовуються для теплих стін багатошарові труби Х-РЕ / Al / PE-X і труби з поліетилену PE-X або PE-RT з діаметром 14 мм, довжина котушки з підходом до розподільника не повинна перевищувати 80 м.

Відстань від труби до суміжних стін, віконних і дверних прорізів, підлоги і стелі має бути не менше 10 см. Відстань між монтажними профілями має бути не більше 50 см.

В системі «мокрого» монтажу найчастіше використовується гіпсова штукатурка з низьким тепловим розширенням, яка характеризується високою теплопровідністю і стійкістю до температури. Штукатурка наноситься шарами. Перший шар повинен охоплювати нагрівальні елементи і мати товщину близько 20 мм. Потім в штукатурку вдавлюють сітку з пластмаси або скловолокна з осередками не менше 7 х 7 мм. Сітка повинна бути загорнута на прилеглу стіну. Полотно потім покривають ще одним шаром штукатурки, що має товщину 10-15 мм. Загальний штукатурний шар разом з трубами складає близько 40 мм.

Повна система опалення стіни «мокрого» монтажу показана на малюнку.

система опалення стіни

«Сухий» спосіб

Найпростіший варіант монтажу системи опалення «теплі стіни» складається в сухому способі, коли труби монтуються між профілями стіни з гіпсокартону. Крім того, ви можете укласти труби опалення на скоси даху мансарди. Цей метод викликає певні труднощі в реалізації – наприклад, необхідність вирізати канавки в профілі для монтажу, щоб забезпечити проходження вертикальних труб. Крім того, при розрахунку слід брати до уваги невисоку теплопровідність такої стіни, так як між трубами і пластиною гіпсокартону знаходиться шар повітря.

Електрична система опалення в стінах

Хоча ця система є більш дорогою в експлуатації, ніж водяна, вона часто використовується. Це продиктовано в першу чергу невеликим розміром електричних кабелів і, отже, можливістю уникнути надмірного потовщення стін. Іншими перевагами є швидкість і простота прокладки кабелю, а також легкий контроль отриманої системи опалення.

Однак у такої системи є чимало недоліків. Це, перш за все, підвищення рахунків за електроенергію, яка зараз стоїть досить дорого. Слід також зазначити аварійність системи, так як електричний кабель може перегоріти, коли відтік тепла від стінок буде заблокований, наприклад, великим меблевим гарнітуром, розташованим близько до стіни. Також варто врахувати виникає в цьому випадку електромагнітне поле, яке може несприятливо вплинути на наш настрій.

Електричне настінне опалення створюється з двожильних проводів, що підключаються з одного боку, або з одножильних проводів, що підключаються з двох сторін. Провід укладають в петлі певної довжини хвилі. Після установки системи стіни покривають плитами гіпсокартону і обробляють будь-яким способом – під фарбування, під шпалери або виконують укладання керамічної плитки.

Опалення «тепла стіна»

Опалення «тепла стіна» – плюси і мінуси

Інтерес до системи настінного опалення зростає з року в рік, але абсолютну перевагу досі мають так звані підлоги з підігрівом. У той же час електричне настінне опалення або теплі водяні стіни дуже схожі за принципом дії на теплу підлогу і не користуються поки не дуже популярна через те, що маловідомі.

Переваги теплих стін

 • Екологічність.
 • Висока естетика (відсутність видимих ​​радіаторів, які часто обмежують можливості дизайну інтер’єру).
 • Більш висока гігієнічність, ніж у випадку з традиційним опаленням і системою підігріву підлоги – так як повітря всередині приміщення чистіше (він не забруднене пилом від конвекційних потоків з підлоги і менш сухою).
 • Крім того, всупереч поширеній думці, система опалення «тепла стіна» може бути економічною, так як вона дає можливість зниження температури на один-два градуси без шкоди для теплового комфорту. У той час як при роботі традиційних радіаторів і нагріванні з їх допомогою кімнати до температури 18-20 градусів за Цельсієм ми будемо відчувати холод, теплі стіни допоможуть нам відчувати себе абсолютно комфортно, за рахунок передачі значної частини теплової енергії у вигляді інфрачервоного випромінювання.

Найбільш серйозні недоліки теплих стін були згадані на самому початку статті, а саме, їх висока вартість. Крім того, в цьому випадку більш негативно проявляють себе проблеми, пов’язані з теплоізоляцією будівлі. Якщо стіни мають коефіцієнт теплопередачі U перевищує значення 0,3 Вт / m²K – система опалення «теплі стіни» не буде ефективною. В цьому випадку є два рішення. Перший – це утеплення стін із зовнішнього боку. Інший – відмова від системи теплих стін.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *