Теплиця своїми руками в домашніх умовах – як зробити?Щасливі власники дачних ділянок, садівники-любителі знають переваги володіння теплицею на своїй ділянці: це і зручне вирощування розсади по весні, і рання висадка, а значить ранній збір врожаю овочів. Володіти цим будовою питання не стоїть, потрібно тільки визначитися купувати готову теплицю або побудувати її власними руками? Менш клопітно, але більш затратно, звичайно ж, купити готову теплицю і встановити на своїй ділянці. Але, тільки виготовивши теплицю своїми руками можна врахувати необхідні дрібниці і отримати ні з чим незрівняне відчуття гордості від виконаної роботи. Як зробити теплицю своїми руками в домашніх умовах? Відповідь на це питання ми дізнається з цієї статті.

Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?
Теплиця своїми руками в домашніх умовах

Теплиця своїми руками – з чого починати?

Отже, вирішено майструвати теплицю своїми руками.

Відомо кілька видів теплиць для власного городу:

  1. Арочна – тримається на дугах, через що в неї надходить більше сонця, а взимку сніг не накопичується на даху.
  2. Односхила – прилаштовується однією своєю стороною до стіни дачного будиночка або господарської споруди. Така теплиця значно економить місце на ділянці, притому та її частина, яка прилягає до будівлі – буде грітися за рахунок внутрішнього опалення будинку чи сараю. Але дах на такій теплиці доводиться регулярно очищати від снігу, сам він з неї не скочується.
  3. Двосхилий – на такій теплиці дах зроблений у формі трикутника. Вона досить простора і рослини тут можна розсадити дуже привільно.

Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?

Також теплиці прийнято ділити на ґрунтовні зимові (тут обов’язково потрібно передбачити опалення або за допомогою батарей, або за допомогою грубки) і легкі – літні (ця теплиця являє собою каркас, який обтягують щільним поліетиленом).

Варто поетапно розглянути будівництво літньої теплиці власними силами. Для початку слід підготувати матеріал:

  • якщо це дошки або брус, то їх потрібно попередньо обробити антисептиком;
  • труби з полівінілхлориду;
  • досить щільна плівка з поліетилену або полікарбонат;
  • прути з металу (приблизно висоти близько одного метра)
  • цвяхи, саморізи, шурупи;
  • замок, ручки, петлі для вікон і дверей.

Починати будівництво теплиці потрібно з монтажу каркасу, якщо вона буде обтягнута поліетиленовою плівкою, то найкращим матеріалом для каркаса буде арматура. Якщо ж споруда планується більш грунтовної, з кватирками, вікнами, тут ідеально підійде профільна труба (підійде труба з перетином 20 на 40 або 20 на 20 міліметрів). Обраний матеріал потрібно зігнути, надавши йому форму півкола: з арматурою проблем не виникне, а от профільну трубу потрібно гнути за допомогою трубогиба (доведеться знайти такий інструмент і зігнути її за окрему плату).Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?

Зігнуту арматуру (або труби) потрібно встановити на бетонну або цегляну підставу. Ця конструкція повинна мати вигляд тунелю, для найкращого закріплення всіх частин, слід скористатися зварюванням. Кожну частину цієї арки потрібно встановлювати через однаковий крок, який буде дорівнює розмірам полікарбонату (яким буде накрита арматура) або віконних рам (якщо вони будуть вставлятися).

Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?

Останнім етапом буде накриття вибудуваної арки полікарбонатом або ж плівкою з поліетилену, тут головне зробити так, щоб теплиця була герметична (на саморізи слід надягати спеціальні шайби і прокладки).

Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?

Опалення в теплиці – як зробити?

Не потрібно забувати про опалення теплиці, якщо висаджувати в ній розсаду ранньою весною – це питання буде дуже актуальним.

Можна виділити кілька способів опалення теплиці:

– газове; – вугільне або дров’яне; – електричне; – під’єднання до опалення, яке встановлено в будинку.

Ще один важливий момент, який потрібно врахувати – освітлення. Для отримання врожаю в максимально стислі терміни, рослинам буде вимагатися достатню кількість світла, якого ранньою весною ще не так багато. Найчастіше в теплицях встановлюють люмінесцентні лампи, які повинні знаходитися на обох сторонах теплиці через рівні проміжки.

Теплиця своїми руками в домашніх умовах - як зробити?

Тепер ви знаєте, як зробити теплицю своїми руками в домашніх умовах. У висновку варто зазначити, що будівля теплиці не така складна справа, як це може здатися спочатку. Результат буде коштувати прикладених зусиль, а головне – вибудувана таким чином теплиця, буде відповідати всім вимогам садівника – городника.

Дивіться також відео:

Побудувати теплицю своїми рукамиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *