Томат «Катя» – особливості сорту, характеристикаВажко знайти людину, яка б не любила помідори. Дуже приємно поласувати ними і восени і в розпал літа. Саме тому городники висаджують на своїх дачних ділянках томати з різними термінами дозрівання. Поки один сорт ще зріє, плоди іншого вже наливаються кольором і соком. Ну, і, звичайно ж, важко пройти повз дуже ранніх помідорів, встигає тоді, коли зимові імпортні помідори на столі вже не приносять задоволення. Томат «Катя», характеристика і опис сорту якого представлені в цій статті, – це один з найбільш ранніх сортів. У чому його особливість?

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристика
Томат «Катя», характеристика

Томат «Катя – опис сорту

Сорт томата «Катя» – це гібридний сорт, який вивели селекціонери Росії. Дозріває він дуже рано, вже через вісімдесят днів. На кожній рослині може бути близько 7-8 плодів. Томати мають круглу форму, червоний колір, вони гладкі, до того ж на цих помідорів можна зустріти зелене плямочка біля плодоніжки. Ваги вони досягають близько 130 грам.

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристика

Сорти «Катя» має наступні переваги:

  • Ці томати стійкі до багатьох захворювань (наприклад, до томатної мозаїки, фітофтори і іншим).
  • Помідори сорту «Катя» не страждають під час рясних дощів або посушливої ​​погоди.
  • Плоди томатів не тріскаються.
  • Томати відмінно зберігаються і перевозяться.
  • Томати сорти «Катя» мають чудовий смак.
  • Дає ранній і багатий урожай.

Як правильно вирощувати цей сорт помідорів? Як правило, вирощують їх методом вирощування розсади. Тут все дуже традиційно: насіння висаджують в середині-кінці березня в ящики. У відкритий ж грунт розсаду можна висадити, коли томати будуть не менше двадцяти сантиметрів заввишки, природно, потрібно звернути увагу на те, що заморозки цим ніжним рослинам протипоказані.

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристикаПри висаджуванні в грунт, потрібно дотримуватися відстань між кущами в сорок п’ять сантиметрів. Для активного росту і розвитку, томати «Катя» потрібно регулярно підгодовувати добривами на основі калію, поливати і рихлити. Коли томати підростуть, потрібно прибрати зайві пасинки і обов’язково забезпечити міцну опору, як було сказано вище, ці томати має дуже слабкі стебла. Цей сорт славиться своєю врожайністю, досить дотримати нехитрі вимоги і з одного квадратного метра можна отримати більше десяти кілограм відбірних помідорів (в теплицях і того більше – близько п’ятнадцяти кілограм).

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристика

Догляд за томатами сорту «Катя»

Сорт «Катя» відмінно чинить опір захворюванням, які можуть вражати рослини, а ось шкідники на них нападають нарівні з іншими рослинами.

Шкідників, які люблять нападати на цей сорт помідорів можна розділити на два види:

  1. шкідники, які вражають коріння томатів.
  2. шкідники, які нападають на стебла і листя томатів.

На томати часто нападає хрущ і відкладає в грунті своїх личинок, цей шкідник пошкоджує коріння, через що томати розвиваються і зростають набагато повільніше. Щоб розправитися з личинками, досить регулярно їх збирати і обробити рослини спеціальною речовиною (наприклад, «Антихрущ»).

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристика

Не може встояти перед томатами «Катя» і дротяники, він руйнує коріння рослини. Методи боротьби з ним ті ж, що і з личинками хрущів. Листя і стебла часто вражає попелиця, совка. Як відмінного засобу боротьби з ними відмінно діють розчини інсектицидів (наприклад, «Рятувальник томатів»).

Томат «Катя» - особливості сорту, характеристика

На закінчення, варто відзначити, що томат «Катя», характеристика і опис сорту якого описані на нашому сайті, хоча і дозріває досить рано, годяться не тільки для їжі в сирому вигляді. Вони дуже стійкі до розтріскування, тому відмінно підійдуть для консервації. До того ж, ці помідори дуже корисні – в них багато каротину, аскорбінки та інших вітамінів. Одного разу спробувавши цей сорт на смак, городники приймають рішення на користь вирощування таких томатів на своїх ділянках.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *