Туя – посадка і догляд у відкритому грунтіСеред безлічі хвойних рослин, найбільш затребуваними і популярними є туї. Їх основна відмінність від ялин і сосен полягає в тому, що замість гострих голок, гілки рослини покриті плоскими лусочками. Крім естетичної насолоди, туя приносить також користь, оскільки виділяє в повітря фітонциди. У народі її часто називають «королівським деревом» за незвичайну красу і привабливість. Але мало хто знає про те, яка посадка і догляд у відкритому грунті необхідний цього хвойному рослині. У цьому статті ми розглянемо, як доглядати за туями взимку і що необхідно робити, щоб зберегти і вберегти її від безлічі захворювань.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Туя посадка: з чого важливо почати

Перш за все, відзначимо, що туя є представником сімейства кипарисових і виростає до 25 метрів в природних умовах і не перевищує 10 метрів, якщо посаджена на дачних ділянках. Туя має багато сортів і може бути як високорослої, так і карликової, низькорослої або кулястої. Багатьох садівників, що мешкають в північних частинах країни, туї залучають за відмінну адаптацію до холодного клімату і низьких температур. І хоча рослина не характеризується наявністю яскраво-зелених фарб, воно непогано справляється з роллю декоративного чагарнику або живого паркану.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Всім відомо, що будь-яке дерево дає насіння. Туя також дає шишечки, в яких знаходяться кілька насіння. Насіння дозрівають протягом всього весняного та літнього періоду, а до осені стають придатними для розмноження.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Фахівці рекомендують не купувати дорослі саджанці, а краще виростити свій саджанець з отриманого насіння. Завдяки цьому, рослина буде більш пристосованим до суворих умов і різких змін температури. Доглядати за туями в домашніх умовах або в опалювальних теплицях не складно. Для цього необхідно дотримуватися правил посадки:  1. Висівати насіння тільки в кінці весняного періоду.
  2. Глибина посадки насіння не повинна перевищувати 5 см.
  3. Зверху грунт посипається невеликим шаром хвойних тирси.
  4. Саджанці необхідно уберігати від активної дії сонячних променів, оскільки молоді паростки ніжні і можуть загинути.

Після посадки саджанець потребує постійного рясному зволоженні і харчуванні. Для цього можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива. Нетерплячі садівники висаджують річні саджанці, що не завжди призводить до позитивного результату. Тому краще за все не поспішає і почекати, поки рослина не зміцніє і не набере кілька десятків сантиметрів у зрості. Перед посадкою у відкритий грунт коренева система черешка обробляється спеціальними препаратами, а для кращого вкорінення грунт розбавляється торфом і дернової землею.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Туя: догляд у відкритому грунті

Після того, як саджанець підросте і буде готовий до висадки у відкритий грунт, коріння потрібно вимочувати в розчині марганцівки і стимуляторах зростання, які продаються в магазинах. Держак сідає в глибоку лунку і засипається поживною землею.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Туя любить рясний і регулярний полив. Хоча фахівці відносять її до рослини, яке відмінно переносить тінь, все ж в півтіні і на сонці хвої буде набагато краще. Слід подбати про відсутність протягів і постійно стежити за кількістю внесених добрив.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Крона туї також потребує формування, тому щоосені сухі або зниклі гілки видаляються. Рослина непогано переносить пересадку, тому можна не боятися експериментувати і, в разі потреби, пересаджувати тую в різні місця дачної ділянки. Щоб не втратити декоративність туї, багатостовбурні гілки можна пов’язувати на зиму.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Туя схильна атаці шкідників і різних захворювання, тому в осінній період рослина обробляється спеціальними препаратами, що захищають стовбур від небажаних гостей. Як бачимо, посадка і догляд за туями в відкритому грунті не вимагає великих сил і часу.

Туя - посадка і догляд у відкритому грунті

Відео: Посадка туї та догляд – вдало порадиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *