Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладатиДля збереження теплового режиму в панельних і цегляних будинках багатоповерхового типу існує пароізоляція балкона. Завдяки цьому можна уникнути виникнення вологи, яка призводить до утворення грибка.

Для чого потрібна пароізоляція при утепленні балкона

Пароізоляція грає важливу роль для благополуччя внутрішньої обробки балкона, так як вона запобігає потраплянню пара і утворення конденсату. Коли в приміщенні підвищений рівень вологості, то в кінцевому результаті на стелі, стінах і підлозі з’являться грибкові організми, нарости і цвіль. В основному проблематичними квартирами є ті, в яких постійно стрибає температурний режим. Як правило, балкон починає перегріватися при попаданні сонячних променів, а ввечері різко охолоджуватися. Це і призводить до появи великої кількості вологи.

Коли починаються ремонтні роботи, то до пароізоляції необхідно вдаватися в першу чергу. Тільки після правильного укладання можна приступати до утеплення підлоги, стін і стелі. В іншому випадку в найближчому майбутньому з’являться незаплановані витрати.

Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
Для запобігання утворенню грибків краще використовувати двошарову плівку

Варто врахувати, що при появі цвілі конденсат і парова маса почнуть зростати ще більше у зв’язку з регулярним потраплянням сонячних променів і перепадів температури. Тривале ігнорування шкідливих утворень може значно ускладнити їх знищення.

Пароізоляція балкона стрімко стримує вологу, яка утворюється в приміщенні під час попадання сонячних променів. Якщо перешкоду усунути, то виникнуть такі проблеми:

 1. Проникнення пара в утеплює, після чого газоподібна маса стане водою.
 2. Рідина почне накопичуватися на сталевих конструкціях, які стануть іржавіти.
 3. Осідання пара на дерев’яних і металевих елементах балкона.
 4. Освіта грибка, який поступово знищить оздоблювальний матеріал, дерев’яні основи вікон і дверей.
 5. В кінцевому підсумку мікроклімат балкона буде порушений.

Увага! Пароізоляція може взаємодіяти з будь-якими сучасними будматеріалами.

Як вибрати пароізоляцію для утеплення лоджії

Головне в укладанні пароізоляції балкона – уважність і підбір відповідних матеріалів. Правильно обрані пароізоляційні елементи гарантують:

 • ідеальне шумозаглушення;
 • захист від теплових втрат і проникнення вологи і газоподібних мас;
 • зниження конденсату в приміщенні.

Пароізоляцію балкона можна розділити на два види: стримуюча і нейтралізує. Перший варіант призначений для захисту від проникнення вологи. Другий знищує парову масу і прибирає вологу. Звичайно, краще використовувати останній варіант, так як нейтралізація допоможе не тільки позбутися від рідини, але і забезпечить захист від вітру і вологи. До того матеріал має еластичну і міцну структуру.

Що стосується вибору, то на вітчизняному ринку можна придбати таку продукцію, яка має різні властивості, ціни і методи укладання:

 1. Тайвек. Являє собою матеріал нетканого типу з мембранної структурою. Завдяки властивостям ідеально справляється з усуненням вологи.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Виріб має ідентичну структуру з обох сторін
 2. Ютафол. Високоміцна плівка, яка стримує газоподібні і рідкі маси.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  У матеріалу висока вологозахист завдяки щільній структурі
 3. Пінзеля. Відмінний пінопласт рідкої форми, який призначений для заповнення простору між стінами. Використовують в якості пароізоляції на балконі, однак, укладання занадто складна.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Краще застосовувати засіб для обробки стін і стелі
 4. Пенофол. Тонкий теплоізоляційний елемент, призначений для стримування пара і конденсату.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Широко застосовують матерію для застигла дерев’яних стін
 5. Ізоспан Дельта. Міцна плівка, яку використовують для утримання конденсату.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Відрізняється Ізоспан низькою вартістю
 6. Пінний поліетилен, надає захист від вітру, вологи і спеки.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Матеріал є одним з найпоширеніших пароізолірующую видів
 7. Гума рідкого типу. Широко застосовують для обробки складних поверхонь.
  Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
  Пластичність структури дозволяє проникати в найскладніші місця

Щоб правильно вибрати матеріал, необхідно оцінити складність роботи і стан стін балкона. Для обробки приміщень з сильними тепловими перепадами знадобиться двошаровий плівка.Як підготувати балкон до монтажу пароізоляції

Перед монтажем пароізоляції необхідно підготувати поверхню оброблюваних елементів. В першу чергу слід демонтувати дверні та віконні каркаси, потім провести генеральне прибирання на балконі і очистити стелю, стіни і підлогу від сміття.

Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
Під час ремонту на балконі не повинні бути присутніми зайві предмети

Наступним кроком буде зачистка тріщин і вибоїв на поверхнях. Для цього варто застосувати цемент, після чого стіни і стеля повинні висохнути. Далі, можна приступати до ущільнення захисною плівкою. Здійснювати процедуру потрібно у відповідності з наступною інструкцією:

 1. Провести монтаж на зовнішній стороні балкону.
 2. У внутрішній пароізоляцію балкона проводять під минвату, після чого потрібно кріпити плівку.
 3. На стелі її можна монтувати відразу на утеплюючий шар.

Якщо на пароізоляційному матеріалі є тканинна частина, то вона повинна перебувати на зовнішній стороні обробки. Фольгу слід завжди поміщати всередину.

Як укладати пароізоляцію на балконі

Під час з’єднання плівки шари повинні укладатися поверх один одного, це гарантує відсутність порожнього простору. По краях пароізоляційний матеріал має спеціальну сітку, яка допоможе орієнтуватися під час створення нахлестов. Для склеювання стиків слід застосовувати скотч з металізованим напиленням

Пароізоляція стелі на балконі

Найпершою поверхнею на балконі, яка повинна пройти пароізоляцію, є стелю. Газоподібна маса в першу чергу прагне вгору, значить, він буде центральним місцем скупчення цвілі. В даному випадку пароізоляція Піноплекс не допоможе для утеплення лоджії, тому що залишаться невеликі тріщини.

Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
Не варто залишати порожній простір в стелі

Для початку необхідно укладе пароізоляційний шар з плівки, після чого встановити ущільнюючий елемент. Далі, монтувати пінополістирольні плити, і слідом покласти гідроізоляційне покриття.

Увага! Порожнечі між пароізоляцією і верхнім шаром стелі завжди будуть збирати велику кількість пара.

Пароізоляція статі на балконі

Монтувати пароізоляцію на підлогу лоджії при утепленні найважче, так як в даному випадку важливу роль відіграють оточуючі умови. Єдиний плюс – це непотрібність установки перекриттів на підлогу з боку поверхів. В першу чергу потрібно на підлогу укласти пінопласт. Встановлювати необхідно щільно до торцевих поверхонь, після чого ізолювати. Далі, стяжку прокласти гідроізоляційним шаром, так як потрібно затримка рідини. Зазвичай на підлозі скупчується мала кількість пара, тому в даному середовищі буде присутній холодне повітря.

Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
Для пароізоляції стін і підлоги можна використовувати один матеріал

Пароізоляція стін на балконі

Пароізоляція балкона по стінах при утепленні зсередини розрахована, виходячи з матеріалу, яким оснащені поверхні. Як утеплення в будь-якій випадку необхідно використовувати Піноплекс, однак, пароізоляційним шаром може виступити не кожен матеріал. Якщо стіни зроблені з цегли або бетону, тоді можна використовувати подвійну плівку з фольгованої поверхнею. За правилами зворотна сторона повинна розташовуватися у внутрішній частині обробки. Коли стіна дерев’яна, то така плівка абсолютно не потрібна, так як для пароізоляції вистачить пеноплекса.

Утеплення балкона: чи потрібна пароізоляція, як її укладати
Зміцнити пароізоляційний шар можна за допомогою штапиків або металевих профілів

Коли пароізоляцію балкона проводять зовні, то в більшості випадків необхідно використовувати Піноплекс. Головна перевага в тому, що на зовнішній частині рідина або пар утворитися не можуть, а в разі появи волога не зможе проникнути всередину стіни.

Поради професіоналів

За твердженнями фахівців, пароізоляцію балкона повинні виробляти після ретельної підготовки всіх поверхонь. Навіть маленька тріщина на стіні може посприяти поганий укладанні матеріалу, а слідом і проникненню пари або рідини.

Провівши генеральне прибирання стіни, стелю необхідно ретельно обробити цементом і прибрати виникли нерівності. Після процедури балкон повинен висохнути, і тільки тоді можна приступати до пароізоляції. Що стосується статі, він не потребує ретельного вирівнювання, тому що збір рідини в нижній частині лоджії малоймовірний. Для страховки під пінопластом можна укласти тонку плівку з алюмінієвими прошарками, однак, особливої ​​потреби в цьому немає.

Висновок

Пароізоляція балкона необхідна для запобігання утворенню цвілі. Багато квартир страждають від сильних перепадів температур, тому ймовірність скупчування великої кількості конденсату висока. Такий результат може привести до руйнування мікроклімату на лоджії, щоб це виправити, потрібно використовувати пароізоляційний шар.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *