Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технологіїУтеплення мансарди пінополіуретаном використовують нечасто через високу вартість технології. До того ж роботи самостійно не можна виконати, якщо відсутній досвід та спеціальне обладнання. Однак піна вважається ефективним утеплювачем. Перш ніж відмовлятися від такого утеплювача, потрібно з’ясувати його позитивні і негативні риси, дізнатися всі нюанси технології, тільки потім приймати вірне рішення.

Чи можна утеплити мансарду ППУ

Наявність мансарди вже свідчить про те, що потрібно її утеплення. Нерозумно мати другий поверх і не використовувати його для розширення житлового простору. Навіть якщо взимку в цих кімнатах не передбачається жити, все одно без цієї процедури не обійтися. Тепло з нижнього поверху прагне вгору. Якщо дах не утеплена, при зустрічі з холодним повітрям утворюється конденсат. Мансарда постійно буде волога, з’явиться грибок, швидко згниють дерев’яні елементи крокв.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
Властивості ППУ визначають матеріал, як відмінний утеплювач для мансарди

Що стосується пінополіуретану можна сказати, що це звичайна монтажна піна, тільки для подібних робіт вона застосовується в великих обсягах. Для мансарди ППУ вважається відмінним вибором. Матеріал в застиглому стані утворює безліч граматичних пір з повітрям, за рахунок чого поліпшуються утеплюють властивості. Затверділий пінополіуретан не пропускає пар і вологу. Йому не потрібна паро- та гідроізоляція. За рахунок розширення ППУ заповнює всі важкодоступні ділянки. Утеплення піною вважається безпечним, так як матеріал екологічно чистий, не схильний до підтримуванню горіння. Всі перераховані якості відповідають вимогам, що пред’являються до теплоізоляції мансарди. Можна з упевненістю стверджувати, що ППУ підійде для робіт.

Особливістю мансарди є складна форма покрівлі. Використання жорстких плит на деяких ділянках неможливо. Рулонні матеріали зі скатів з’їжджають, мінвата злежується. Популярним варіантом утеплення є укладання базальтових плит, але їх потрібно захищати по обидва боки мембранами від вологи. З пінополіуретаном все просто. Напилюють піну на поверхню будь-якої складності. Навіть на зламах покрівлі утворюється цілісний герметичний шар.

Важливо! Якщо утеплення виконано пінополіуретаном, мансарда перестає «дихати». Створюється ефект термоса. Буде потрібно облаштування вентиляції, інакше утворюється вогкість.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
1-2 шари ППУ на даху мансарди дозволяє заощадити до 30% тепла

У нежитловий мансарді досить напилити пару шарів пінополіуретану, що вже дозволить заощадити до 30% тепла. Однак важливо знати, що піна від УФ променів руйнується. Після утеплення обов’язково доведеться кріпити фінішну обшивку, наприклад, вагонку.

Ще одним нюансом є вибір технології утеплення. ППУ буває трьох видів. Різниться піна жорсткістю: м’яка, середня і висока. Класична технологія утеплення заснована на використанні ППУ однієї жорсткості. Пінополіуретан напилюють декількома шарами. У комплексній технології застосовують кілька видів піни, тільки шари напилюють черзі. Для першого шару завжди використовують жорсткий ППУ. Його товщина становить від 3 до 5 см. Наступні шари напилюють з м’якої піни. Товщина їх варіюється від 5 до 8 см.

Плюси і мінуси утеплення мансарди піною

Щоб дізнатися, чи принесе утеплення користь, треба розглянути всі тонкощі технології, виявити підводні камені. Відразу потрібно зазначити, що витрати відсувають на другий план. Для домашнього бюджету це великий мінус, але метою поставлено надійне утеплення даху мансарди ППУ, тому важливіше приділити увагу іншим важливим факторам.

Плюси технології:

 1. Напилення виключає утворення швів. Пінополіуретан заповнює всі щілини, важкодоступні місця. У цільної теплоізоляції немає ділянок, де могли б утворитися містки холоду.
 2. Пінополіуретан лягає на поверхні будь-якої складності. Особливо це важливо, коли у мансарди ламаний тип покрівлі.
 3. Високі теплоізоляційні властивості пінополіуретану дозволяють виконувати якісне утеплення тонким шаром. Теплоізоляція не краде корисний простір, залишаючи більше вільного місця всередині мансарди.
 4. Утеплення методом напилення відбувається у багато разів швидше, ніж укладання штучного матеріалу.
 5. Пінополіуретан міцно приклеюється до поверхні. Під утеплювачем не утворюється волога, грибок. Він не сповзає по похилій площині.

Незважаючи на високу вартість технології, утеплення ППУ в деяких випадках дозволяє заощадити. Зустрічаються мансарди, дахи яких зведені з порушеннями. Найчастіше відсутня гідроізоляція. При використанні базальтового утеплювача мембрану обов’язково доведеться укладати. До того ж зсередини мансарди ватяні плити аналогічно потрібно закривати пароізоляцією. Якісні мембрани дорогі, плюс до всього додаткова оплата за їх монтаж. Пінополіуретану захист мембран не потрібна. Так що питання вигідної ціни кожної технології залишається ще спірним.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
Пінополіуретан заповнює всі порожнечі, надійно прилипає до поверхні будь-якої складностіНедоліком технології є боязнь ППУ сонячних променів. Пінополіуретан від ультрафіолету руйнується. Однак утеплення будь-яким матеріалом закінчується фінішною обробкою, тому під вагонкою або гіпсокартоном пінополіуретан прослужить довгі роки. Міцне прилипання до поверхні вважається плюсом і одночасно мінусом. Якщо елемент даху вимагає ремонту, ділянка теплоізоляції обдирають, а повторно використовувати її не можна.

Важливо! По вогнестійкості ППУ відноситься до класу горючості Г-2.

ППУ не підтримує горіння, але при впливі відкритого джерела вогню піна плавиться і димить. Останнім мінусом є неможливість самостійно виконувати утеплення. Напилення роблять спеціальним обладнанням з залученням найманої бригади.

Як підготувати мансарду зсередини до утеплення піною

Процес утеплення починають з підготовчих заходів. З мансарди прибирають всі сторонні предмети. По-перше, вони будуть заважати. По-друге, що прилипла піну складно видалити. Дорогий інструмент, меблі та інші цінні предмети можуть бути пошкоджені.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
Відшарувалася фарбу і іншу стару обробку видаляють перед утепленням елементів мансарди

Після звільнення простору приступають до підготовки поверхні, куди передбачено напилення пінополіуретану. Відшарувалася фарбу зчищають шпателем. Якщо присутній старий утеплювач, старезна облицювання, все демонтують, позбавляються від пилу. Дерев’яні елементи даху оглядають на цілісність. Пошкоджені балки змінюють або ремонтують.

Мансарда має вікна. Їх все закривають плівкою разом з підвіконнями і косяками. Потрапила піну на незахищений ділянку безслідно видалити складно, тому доведеться постаратися з надійним укриттям.

Як утеплити мансарду пінополіуретаном

Технологія напилення ППУ складна, вимагає застосування спеціального устаткування. Для утеплення подібним чином мансарди доведеться наймати бригаду фахівців. Придбання обладнання не вигідна для виконання робіт один раз. Інша справа, якщо в майбутньому є бажання надавати платні послуги з утеплення будівельних об’єктів.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
Для напилення пінополіуретану потрібно спеціальне обладнання

У загальних рисах утеплення ППУ передбачає виконання таких дій:

 • поверхню, призначену для утеплення, очищають від лущиться фарби, старої обшивки, теплоізоляції і інших забруднювачів;
 • при відсутності лаг, їх облаштовують з бруса;
 • безпосередньо на місці робіт збирають установку для напилення;
 • напилюють перший шар, дають час застигнути;
 • при необхідності напилюють другий шар, знову дають час застигнути;
 • по лагів кріплять обрешітку або безпосередньо по ним виконують монтаж фінішної обшивки.

Укладання під обшивку пароізоляційній або гідроізоляційної мембрани не роблять.

Утеплення мансарди піною: плюси і мінуси технології
Напилення виконують в захисній спецівці, рукавичках і масці, який повністю закриває обличчя

Поради професіоналів

Утеплення ППУ вважається складною технологією. Роботу краще довіряти найманим фахівцям. Якщо вирішено осягнути це «мистецтво» самостійно, варто прислухатися до порад професіоналів:

 1. При змішуванні ППУ з водою дотримуються пропорції 1: 1.
 2. Якщо робоча суміш потемніла, пропорції витримані не вірно. Властивості утеплювача будуть погіршені.
 3. При утепленні в середній смузі мансарди, товщину ППУ наносять мінімум 15 см.
 4. Утеплення оптимально виконувати в теплу погоду, коли температура повітря вище + 10 ° С.
 5. Під час напилення на мансарді створюють помірну вологість. Надлишок вологи не допускають. Утеплювач здатний відклеїтися від поверхні або застигати з великими бульбашками повітря.
 6. Під час роботи Напилювана обладнання на мансарді забезпечують вентиляцію.
 7. Напилюють піну з пістолета, рухаючись у напрямку знизу вгору. Сопло від утеплюваної поверхні віддаляють на відстані 50 см.
 8. За один прохід відразу напилюють шар потрібної товщини. Повертатися пістолетом на не застиг ділянки піни можна.

Після закінчення робіт обладнання піддають промивці. Якщо пінополіуретан випадково прилип до тіла, його акуратно знімають розчинником.

Висновок

Утеплення мансарди пінополіуретаном досвідчена бригада виконає за кілька годин. Конкретний час залежить від розмірів споруди. Після застигання піни обшивку можна виконати самостійно в цілях економії коштів.

Відгуки про утеплення мансарди пінополіуретаном

Сергій Володимирович Кротов, 47 років, Воронезька область Мансарду побудував з ламаним дахом, вкрив металочерепицею. Довго прораховував, що вигідніше вибрати для утеплення. Зупинився на пенополиуретановой піні. Теплоізоляція відмінна з урахуванням того, що дах металева. Облаштував вентиляційні продухи. Ніякої вогкості немає. Антон Євгенович Короленка, 43 роки, Ростовська область Для утеплення своєї мансарди наймав бригаду. Задоволення дороге, але сподобалася швидка робота і якість. З іншим утеплювачем возився б з тиждень. До того ж заощадив на пароізоляції. По балках відразу нашив деревостружкові плити.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *