Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконанняУтеплення мансарди зсередини Піноплекс – ефективне і відносно недороге рішення. Цей утеплювач має безліч переваг, але у нього є і слабкі сторони, які варто враховувати, щоб домогтися бажаного результату – збереження тепла в кімнаті. При дотриманні технології і використанні якісних матеріалів зробити з нежилого приміщення комфортне для перебування приміщення цілком під силу кожному.

Чи можна мансарду утеплювати Піноплекс

Поширена думка, що плити екструдованого пінополістиролу – пеноплекса представляють серйозну загрозу для здоров’я людини, помилково. Це пов’язано з тим, що сучасні виробники не використовують фреон, а присутність толуолу контролюють спеціальною технологією. Щоб знизити ступінь займистості матеріалу, застосовують допоміжні компоненти солей кольорових металів.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
На призначення плит з екструзійного пінополістиролу вказує маркування на упаковці

Важливо! Щоб уникнути появи вологи на стінах взимку необхідно застосовувати фольгований пароізоляційний матеріал, що містить спеціальне покриття на теплій стороні утеплювача – інакше велика ймовірність погіршення мікроклімату в житловому приміщенні.

Плюси і мінуси утеплення мансардного поверху Піноплекс

Затребуваність матеріалу пояснюється наявністю наступних позитивних характеристик:

 • низький ступінь теплопровідності (0,028-0,034 вата на м на кельвін);
 • нульове водопоглинання (0,4%);
 • висока ефективність;
 • тривалий експлуатаційний термін (40-50 років);
 • стійкість до пліснявим грибам;
 • простота проведення монтажних робіт;
 • швидкість утеплення;
 • достатня міцність на стиск;
 • здатність усувати паропроникність конструктивних елементів приміщення;
 • підвищений рівень зносостійкості;
 • не відноситься до легкозаймистих продуктів;
 • підходить для робіт в будь-який час року;
 • можливість виконання монтажу без залучення фахівців;
 • доступна вартість.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Піноплекс по теплоізоляційним можливостям лише трохи поступається мінеральній ваті, пінопласту

Як і у будь-якого іншого будівельного матеріалу, у пеноплекса є і свої недоліки, серед яких:

 • виділення токсичних речовин при тлінні;
 • необхідність у використанні облицювання, інакше під негативним впливом сонячних променів він руйнується;
 • нездатність захищати від зайвого шуму.

Товщина пеноплекса для утеплення мансарди

Найчастіше для теплоізоляційних робіт вибирають плити розміром 600 × 1200 мм. Такі листи відмінно входять в проміжки між кроквами, рейками каркаса. Що стосується товщини, то вона визначається виходячи з наявного профілю будівлі, розташування стін по відношенню до схилах даху. Для облаштування мансардного поверху, де стіни виготовлені завдяки обрешітці на кроквяної системі, товщина плит становить:

 • 100 мм для середніх широт;
 • 150 мм для північних і південних регіонів.

При будівництві мансарди в класичному виконанні, де стіни вертикальні, плити пінополістиролу можна вибирати товщиною 75-100 мм. Але це якщо укладання проводиться прі не утепленому даху. Якщо горищне приміщення тепле, то облаштовувати стіни можна листами пеноплекса товщиною 50-75 мм.

Важливо! Щоб не допустити появи містків холоду, а також для кращого перекриття швів, використовувати екструдований пінополістирол варто в 2 шари.

Як вибрати Піноплекс для утеплення даху мансарди

Плити пінополістиролу, призначені для використання в житлових приміщеннях, мають відповідне маркування. Найвідомішим і доступним в будівництві є Піноплекс C. Застосовують його для зовнішніх робіт без облицювання або для теплоізоляції вертикальних поверхонь в нежитлових будівлях. Утеплити їм можливо лише фронтонні стіни мансарди.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Екструдований пінополістирол слід укладати без зазорів – тільки так вдасться отримати надійну теплозахист для внутрішнього простору

Для утеплення внутрішнього простору плити пеноплекса з маркуванням C не підходять, оскільки містять у високій концентрації солі хрому. Такий варіант краще використовувати для утеплення підлоги, вентиляції мансардного поверху. Також існує Піноплекс марки A і K, де перша різновид застосовується в дорожньому будівництві, при облаштуванні фундаменту, а друга – для стін і внутрішнього простору. Піноплекс A має щільність в 33 кг / м2, теплостійкість до 75 ° C. Головною особливістю є відсутність токсичних компонентів і присадок, а також хороші механічні і теплоізоляційні характеристики.

Хоча пінополістирол марки K здатний забезпечити надійний бар’єр від водяної пари, використовувати шар додаткової пароізоляції все-таки варто.

Як підготувати мансарду до утеплення Піноплекс

Залежно від планування мансардного поверсі підбирають схему укладання утеплювача – пеноплекса. Наприклад, утеплювати житловий простір необхідно за тим же принципом, що і покрівлю. Плити пеноплекса укладають в міжкроквяний проміжок і монтують до обрешітки. З вертикальними стінами виникають дещо інші моменти.

Облаштування каркаса

Насамперед збирають основу на вертикальній стороні стіни, де і буде проводитися фіксація теплоізолюючого шару, подальша фінішна обробка. Для виготовлення підходять сталеві профілю або дерев’яні бруски. Спочатку потрібно закріпити горизонтальну поперечину за рівнем верхньої кромки. Набивати її слід від фронтону до фронтону по всій довжині ската. Вертикальні елементи монтують до поперечки, витримуючи відстань в 0,6 м.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Щоб вивести водяні пари з простору між покрівлею мансардного поверху і плитами пеноплекса, потрібно збирати додаткову обрешітку, а не визначати їх на кроквиВажливо! Розраховувати поперечний розмір дерев’яного бруса необхідно виходячи з товщини першого шару пеноплекса.

Пароізоляція

Наступним кроком в облаштуванні мансарди плитами пеноплекса виступає натягування на крокви пароізоляційного полотна. У разі укладання листів пеноплекса між кроквами холодної даху каркас слід зашити дошкою впритул один до одного, або скористатися вологостійкою фанерою. Пароізоляцію за допомогою будівельного степлера фіксують до неї.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Закріпити пароізоляцію на дерев’яному каркасі легко і просто будівельним степлером

Натягувати матеріал рекомендують внахлест, а стикувальні місця проклеювати скотчем. Завдяки такому простому прийому вдасться захистити дерев’яні елементи обрешітки від вологи.

Багатошаровість теплоізоляції із застосуванням 3-4-х листів екструзії має свої позитивні моменти:

 • достатній рівень шумоізоляції;
 • ймовірність руйнування утеплювача при сильному обводнюванні зведена до нуля;
 • виключено утворення містків холоду.

Послідовність правильного укладання пеноплекса:

 1. дерев’яний каркас.
 2. вітровий бар’єр.
 3. вентиляційний зазор.
 4. Три шару теплоізоляційного матеріалу.
 5. Пароізоляційна плівка.
 6. фінішна обробка.

Схема утеплення стелі

Як утеплити мансарду Піноплекс

Спочатку потрібно розмітити і підігнати листи пеноплекса за конкретними розмірами. Тут важливо залишати повітряний проміжок від 50 мм між першим шаром утеплювача і дерев’яним каркасом. Підганяти Піноплекс слід так, щоб в кінці монтажних робіт його НЕ вигнуло в сторону зазору.

Укладання пеноплекса

Розміщувати екструзію слід в простір між кроквами, краще в шаховому порядку. Всі стикувальні місця, шви потрібно задути піною. Щоб не допустити вигинання утеплювача в сторону приміщення під розширюють впливом пінополіуретану, необхідно на час його зафіксувати за допомогою планок.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Тимчасова фіксація плит утеплювача дозволяє не допустити їх вигинання

Закінчення монтажних робіт

Перед тим як укласти останній шар пеноплекса, торці кроквяної системи потрібно очистити від піни. Не завадить натягування додаткового полотна. Укладання листів рекомендується на цьому етапі робити в горизонтальному напрямку. Місця з’єднання плит Піноплекс потрібно проклеїти ППУ. Фіксують листи до крокв за допомогою звичайних монтажних парасольок.

Утеплення мансардного даху Піноплекс: технологія виконання
Фінішний оздоблювальний матеріал нашивають на каркас з сухих дерев’яних брусків

Поради професіоналів

Чи стане тепло на мансардному поверсі після проведених робіт по теплоізоляції, буде залежати від того, наскільки ефективно вона була зроблена, дотримувалася чи технологія. На особливу увагу заслуговує укладання гідроізоляції, оскільки висихання ввібрали вологу матеріалів провокує появу холоду в приміщення.

Щоб не допустити виникнення негативних наслідків надалі, слід дотримуватися таких рекомендацій по утепленню мансардного даху Піноплекс з мінеральною ватою або без неї:

 1. Перед тим як почати роботи по утепленню, потрібно з’ясувати кут нахилу даху. Якщо він не більше 13 °, то опади на ній будуть затримуватися, що стане причиною появи іржі, протікання. Як наслідок – псування теплоізоляційного шару.
 2. Утеплювати для отримання максимально позитивного результату варто не тільки стіни та покрівлю, а й вікна.
 3. Наявність зазору в 2-3 см між Піноплекс і дахом дозволяє першому краще провітрюватися, підсихати при випадковому намоканні.
 4. Ігнорування таких важливих шарів, як паро- та гідроізоляція, зводить всі старання нанівець.
 5. При недостатній товщині крокв по відношенню до плит Піноплекс їх висоту можна наростити шляхом набивання додаткових рейок.
 6. На заключному етапі можна поверхню заштукатурити або облицювати листами фанери, гіпсокартону. Варіант зі штукатуркою і рідкими шпалерами на стіні і стелі мансарди – не з кращих, оскільки вони жорстко зав’язані з кроквяної системою, через деякий час така обробка починає тріскатися, відшаровуватися.
 7. Не тільки замки, але і поверхня пеноплекса слід проклеювати піною.

Висновок

Утеплення мансарди зсередини Піноплекс легко виробляти своїми руками. Тут головне правильно розрахувати товщину утеплювача, використовувати сухі дерев’яні бруски для виготовлення обрешітки, і не пропускати такі шари як паро- та гідроізоляція. Якщо дотримуватися технології виконання, то утеплити мансарду Піноплекс не складно, можна навіть поодинці.

Відгуки про утеплення мансарди зсередини Піноплекс

Антон, 35 років, м Москва. Вирішив в цьому році зайнятися утепленням мансардного поверху. Багато читав інформації, дивився ролики по застосуванню пеноплекса. Робив все сам, ніхто мені не допомагав. Дотримувався правил монтажу, укладав усі верстви покрівельного пирога. Це було літо, вже пізня осінь – результатом задоволений. Усередині тепло, комфортно. Максим, 45 років, м Миколаїв. Так, я теж використовував Піноплекс для облаштування мансарди у себе на дачі. Ефект, звичайно, не той, що очікував. Заощадив на матеріалі. Треба буде ще один шар пеноплекса додати. Руслан, 56 років, м Воронеж. Довго стояв перед вибором, чим краще утеплити мансарду – мінватою або Піноплекс. Зупинився на другому варіанті. Так, працювати з ним простіше, зручніше, це перевага. Все зробив за технологією, подивимося, як цей утеплювач поведе себе взимку.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *