Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажуЩоб утеплити металевий гараж зсередини або зовні, необхідно ознайомитися з критеріями вибору ізолюючих матеріалів, технологією їх монтажу і правилами підготовки підстави. Виробники пропонують вироби з різною щільністю, достоїнствами і недоліками. Більшість варіантів підходить для самостійного проведення робіт.

Чи потрібно утеплювати металевий гараж

Будова з металевого профілю і тонколистової оцинкованої сталі має властивість швидко нагріватися і віддавати тепло в навколишнє середовище. Тому в жарку погоду знаходитися в гаражі душно, а взимку машина промерзає. В результаті обслуговування транспорту супроводжується відчутним дискомфортом.

При перепадах температур всередині конструкції і на поверхні автомобіля утворюється конденсат. Волога чинить руйнівну дію на антикорозійне покриття. Цей факт призводить до появи іржі на металі.

Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
Металеві стіни без антикорозійного захисту з сиром приміщенні швидко іржавіють

Гранично низьким показником температури по СНиП 21.02-99 вважається +5 градусів за Цельсієм. Забезпечити цю умову можна тільки за допомогою теплоізоляції стін і стелі гаража. Захід також посприяє виключенню перегріву всередині приміщення в літній період.

Способи утеплення металевого гаража

Провести утеплення гаража з металу можна всередині або зовні. Якщо будова є автономним будівлею, то пріоритетним варіантом буде провести роботи з фасадної сторони. Нерідко приміщення розміщено всередині комплексу. В такому випадку розташовувати ізоляційні матеріали доведеться в приміщенні, з внутрішньої сторони.

Утеплення металевого гаража зовні

Для зовнішнього утеплення матеріали вибирають відповідно до обраної фінішною обробкою. Якщо мають на увазі оштукатурювання, то краще зупинитися на жорстких плитах. До них відносять пінополістирол. Під обшивку або цегляну кладку з класу морозостійких матеріалів можна використовувати також мінеральну вату і пінополіуретан.

В якості альтернативи виробники пропонують готові декоративні листи з утеплювачем. До них відносять жорсткі плити, до яких приклеєний профнастил, клінкерна плитка або пластикові панелі. Монтувати їх можна за допомогою спеціального розчину, монтажної піни або обрешітки.

Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
Утеплення зовні завершують фарбуванням

Рідше для утеплення гаража з металу використовують цеглу. Самостійно цей оздоблювальний матеріал справляється зі збереженням тепла всередині в умовах до -15 градусів за Цельсієм без вітру. В інших випадках між кладкою і металевою основою закріплюють додаткову теплоізоляцію, влаштовують повітряний зазор.

Утеплення металевого гаража зсередини

Внутрішній простір гаража часто експлуатують як майстерню, місце для зберігання інструментів, речей. Тобто по периметру можуть бути розташовані стелажі, робоче місце, резервуари. Це сприяє зменшенню майданчики для розміщення автомобіля.

Утеплення металевих стін, захист теплоізоляційного полотна, декоративне оздоблення призводить до скорочення площі гаража. Тому при виборі матеріалів враховують їх товщину. Тонкошаровим варіантом є пінополіуретан і екструдований пінополістирол.

Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
Пінополіуретан висихає відносно швидко, шар може становити 5-6 см

Чим краще утеплити металевий гараж

Гаражі рідко опалюють, тому серед головних критеріїв вибору утеплювача є низький коефіцієнт теплопровідності і вологовбирання, стійкість до перепадів температур. Виробники представляють продукцію в жорсткому, м’якому, пенообразной і рідкому стані. Для металевого гаража актуальні наступні варіанти:

  1. Пінопласт і екструдований пінополістирол. Зовні гараж можна утеплювати технічними плитами, усередині тільки побутовими. Матеріал практично не вбирає вологу, легкий, простий в розкрої і монтажі. Для фіксації додаткові кошти можна не використовувати в умовах організації обрешітки. З недоліків відзначають горючість, боязнь розчинників і сонячних променів. Термін служби складає 10-30 років в залежності від складу, технології виробництва. Товщина залежить від щільності, тобто всередині будівлі краще прокладати Піноплекс. Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
  2. Мінеральна вата не стійка до вологи, добре дихає і погано пропускає тепло. Метал створює герметичний бар’єр для пари і повітря. В результаті застосування волокнистих полотен існує високий ризик утворення конденсату, який значно знижує теплоізоляційні властивості матеріалу. Щоб це виключити, доведеться збільшити витрати на захисні засоби. Щодо водопоглинання і довговічності для гаража краще вибирати жорсткі плити кам’яної вати. Заявлений термін служби перевищує показник в 25-30 років. Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
  3. Пінзеля і пінополіуретан за своїми властивостями аналогічні пінопласту і пінополістиролу. Різниця полягає в більш тонкому Напилювана шарі, безшовному покритті і терміні експлуатації, що перевищує 50 років. До недоліків утеплення залізного гаража пензлем і подібними матеріалами відносять високу вартість і необхідність в спеціальному обладнанні. Воно дороге, потрібні навички для роботи. Варто відзначити велику витрату. Наприклад, для обробки воріт знадобиться 5-7 балонів. Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу

Альтернативним варіантом волокнистих полотен і спіненим матеріалами є тонкошарове покриття теплоізоляційної фарбою. Виробники стверджують, що 1 мм відповідає 50 мм мінеральної вати. Тобто для середньої смуги досить 2 шарів, а для півночі 3-4 мм. З мінусів відзначають високу підсумкову ціну і велика витрата (близько 1 л / кв. М). Заявлений термін служби зовні становить 10-15 років. Наносять склад на метал за допомогою кисті зі штучною щетиною середньої жорсткості.Як підготувати металевий гараж до утеплення

Металева основа схильне до корозії. Іржавий наліт сприяє відшарування приклеєного утеплювача, руйнування стін, стель, оздоблювальних матеріалів. Тому утеплювати гараж з металопрофілю своїми руками незалежно від обраної теплоізоляції необхідно тільки після підготовки оброблюваної поверхні.

Для запобігання утворення іржі виробники пропонують безліч плівкоутворюючих з глибоким проникненням коштів з антикорозійними присадками. Підготовка підстави полягає в забезпеченні максимальної адгезії між металом і ЛФМ. Процес виглядає наступним чином:

  • механічним шляхом усувають вогнища корозії, виступаючі елементи і старе покриття, грязьовий наліт;
  • всю металеву поверхню шліфують, щоб організувати шорсткість;
  • утеплювати підставу знежирюють, очищають від пилу.

Перед нанесенням ЛФМ, пінополіуретану або розчину, що клеїть для утеплювача наносять грунтовки. Вибір фарби, лаку і просочення повинен бути заснований на умовах експлуатації. До них відносять металеву основу, внутрішнє або зовнішнє застосування, перепади температур, стійкість до вологи.

Як правильно утеплити металевий гараж

Теплоізоляцію в гаражі з металу монтують за допомогою клейового розчину, спеціального кріплення, обрешітки, напилюють або наносять пензлем. Варіанти з піною, рідинами і розчинами вимагають додаткового ґрунтування підготовленої поверхні. При виборі враховують умови експлуатації: перепади температур з вологістю, природу підстави та оздоблення. В інших випадках потрібно зібрати обрешітку або каркас. Може знадобитися висвердлювання технологічних отворів.

Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
Так виглядає дерев’яні лати під плитковий або рулонний утеплювач

Утеплення залізного гаража пінопластом

Пінополістирол актуальний для обробки гладких і рівних металевих стін, стелі, щоб виключити утворення пустот. Вони можуть стати причиною відшаровування утеплювача, місцем скупчення конденсату.

Зауваження! Залежно від щільності в середній смузі Росії товщина плит повинна відповідати 70-100 мм.

З метою економії коштів фіксувати теплоізоляційні полотна краще на спеціальний клей, піну або рідкі цвяхи. Якщо відбувається укладання в пази обрешітки, то між профілем або брусом і пінопластом потрібно дотримуватися зазор близько 10-15 мм. Всі стики заповнюють монтажною піною низької розширення, щоб виключити деформацію листів.

Утеплення металевого гаража пінополіуретаном

Теплоізоляційну піну в гаражі з металу напилюють після установки обрешітки. Вона потрібна для того, щоб далі можна було зробити фінішну обробку обшивальними матеріалами. За технологією монтажу підставу з каркасом має бути сухим, а температура навколишнього середовища більш +10 градусів за Цельсієм. Після висихання робочої маси надлишки усувають за допомогою будівельного ножа.

Утеплення металевого гаража мінеральною ватою

Обрешітку під волокнисті полотна кріплять до каркаса з дерев’яного бруса або металевого профілю. В якості основи під них використовують каркасні стійки з направляючими, металопрофіль будови. Саморізи вкручують з інтервалом в 20-30 см. Пази під утеплювачі для металевого гаража формують відповідно до параметрів теплоізоляційних полотен і плит, тільки потрібно зменшити ширину з висотою на 2 см по периметру. Так вийде щільне прилягання мінеральної вати до елементів опорної конструкції.

Вбирає вологу матеріал необхідно захистити від впливу парів. Для цього з боку металевого підстави встановлюють гідроізоляцію. Перед декоративною обробкою настилають паронепроникні полотно. Краще для цих цілей використовувати мембранний матеріал. Краї розташовують внахлест на 10-15 см і герметизують двостороннім скотчем. Для фіксації використовують клейку стрічку або будівельні скоби з проміжними рейками.

Утеплення металевого гаража: види утеплювачів і технологія монтажу
Якщо декоративне оздоблення не буде, то пароізоляційний полотно повинно бути стійким до хімічних речовин

Поради професіоналів

Знизити товщину пінополістиролу при внутрішньому утепленні гаража можна за допомогою изолона. Спінений поліетилен з фольгированним покриттям приклеюють поверх тонколистового пінопласту всередині приміщення. Недоліком подібного утеплення є відносно м’яка конструкція. Закріпити на металевих стінах і стелі важкі полиці з предметами неможливо. Тому такий підхід є актуальним для горизонтального підстави.

Ефективність теплоізоляції з спінених плит можна збільшити двома способами. Розташувати в шаховому порядку тонкі аркуші з запінення стиків. Другий варіант не обмежується изолоном. Також можна провести комбінацію з мінеральною ватою. Пінопласт в цьому випадку виступає в ролі гідробар’єру.

Якщо будівля автономне, то краще провести утеплення фасаду. Так утворюється менше конденсату. Крім цього, пристрій вентиляційного зазору сприяє природному вивітрювання вологи. Всередині металевого гаража потрібно організація примусового провітрювання і зменшується робоча площа, зовні все відбувається природним чином.

Висновок

Щоб утеплити металевий гараж зсередини, потрібно провести підготовку підстави. Вибір матеріалу повинен бути заснований на умовах експлуатації. Кращими варіантами вважають пінополістирол, мінвату (кам’яну) і пінополіуретан. Для подальшої декоративної обробки оптимальним варіантом є обшивка, тому монтаж теплоізоляції варто робити за допомогою обрешітки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *