Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкціяУтеплення підлоги на балконі Піноплекс є популярним рішенням. Якісні експлуатаційні характеристики матеріалу дозволяють добитися хорошого результату за доступну вартість. Однак просто укласти теплоізоляцію на підлогу не можна. Технологія її монтажу залежить від майбутнього передбачуваного підлогового покриття.

Особливості утеплення підлоги балкона Піноплекс

Займатися теплоізоляцією статі розумно, якщо виконано утеплення всього балкона. Без цієї вимоги процес не принесе ніяких результатів.

Теплоізоляцією статі займаються після утеплення балкона

У загальних рисах утеплення підлоги на балконі Піноплекс і пенофолом відбувається за тими ж правилами, що і при використанні пінопласту. Матеріали мають споріднений склад. Однак Піноплекс відрізняється структурою. Особливістю матеріалу є пористу тіло на зразок поролоновою губки. За рахунок цього улучает експлуатаційні характеристики, зокрема – стійкість до механічних навантажень.

Щоб утеплити підлогу балкона, необов’язково укладати лаги. Теплоізоляцію можна розташовувати прямо поверх стяжки. Її кріплять спеціальним клеєм. Однак відразу фінішне підлогове покриття зверху пеноплекса не вкладається. Незважаючи на стійкість до механічних впливів, лінолеум, ламінат або інший матеріал буде вдавлюватися вм’ятинами від ніг під час ходьби або ніжок важких меблів.

На теплоізоляцію укладають тверде покриття, наприклад, фанеру. Можна залити бетонну стяжку. Тільки після цього поверх міцної основи укладають фінішне покриття.

Порада! Для утеплення підлоги оптимально використовувати Піноплекс з замковим з’єднанням.

Плюси і мінуси утеплення підлоги на лоджії Піноплекс

Як і будь-яка дія, утеплення підлоги має свої позитивні і негативні сторони. В основному вони пов’язані з властивостями самого матеріалу.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Для поліпшення експлуатаційних характеристик утеплювального шару Піноплекс зверху вкривають фольгированним спіненим поліетиленом

переваги:

 1. Піноплекс має непогані звукоізоляційні властивості. Для поліпшення теплоізоляційних характеристик його можна додатково накривати фольгированним спіненим поліетиленом.
 2. Стійкість до механічних впливів дає можливість використовувати плити для утеплення підлоги без укладання лаг. З пінопластом такий номер не пройде. М’який матеріал під підлогове покриття можна укласти тільки з використанням лаг. Зверху укладають чорнову підлогу з дошки або деревостружкових плит.
 3. Піноплекс стійкий до вологи, не руйнується грибком, зберігає експлуатаційні характеристики при тісному контакті з вогкістю.
 4. Теплоізоляція вважається пожаробезопасной, витримує температуру від – 50 ° С до + 75 ° С.
 5. При необхідності утеплення підлоги, Піноплекс можна укладати на поверхню з будь-якого матеріалу, головне, щоб вона була вирівняна.

Недоліком вважається руйнування структури матеріалу від тривалого впливу сонячного світла. Однак утеплювач на балконі захований під чорнову підлогу і фінішне покриття, так що цей мінус не варто враховувати. Для багатьох може недоліком здатися висока вартість, але виправдовується вона терміном експлуатації. Краще раз вкласти кошти, ніж повторювати процедуру через кожні 5-7 років, використовуючи дешеву теплоізоляцію з гіршими експлуатаційними характеристиками.

Єдино важливим мінусом є слабка стійкість до вогню. Піноплекс не підтримує горіння. Однак під час дії вогню він починає плавитися, виділяти задушливий дим, що небезпечно при пожежі. З цієї причини матеріал все ж краще укладати під бетонну стяжку.

Як вибрати Піноплекс для утеплення підлоги на балконі

Плити пеноплекса випускають різних розмірів. Вибір за цим параметром не викличе труднощі. Досить обмірити підлогу балкона і розрахувати, скільки буде потрібно матеріалу. Другим аспектом є форма торців. Вона буває рівна і з замками. Для теплоізоляції підлоги оптимально використовувати другий варіант.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Основний вибір відповідного типу пеноплекса здійснюють за фізико-механічними властивостями

При виборі утеплювача важливіше приділяти увагу не його розміру, а фізико-механічними властивостями. Піноплекс випускають різних марок. Плити відрізняються щільністю і товщиною. Від цих параметрів залежить теплопровідність, звукоізоляція, стійкість до механічних навантажень. Найбільш м’якими вважаються плити з маркуванням 31С. Їх використовують для утеплення стін, стелі, але ніяк не статі.

Підвищеними фізико-механічними властивостями володіє тип 45, а й такі плити для балкона нерозумно використовувати. Тут не передбачається вплив величезного навантаження. На підлогу оптимально укласти тип плит з маркуванням 35. Такий матеріал не деформується навіть під ніжками меблів.

Товщина пеноплекса для утеплення підлоги на балконі

Важливим параметром є товщина. Тут потрібно правильно підібрати матеріал, виконавши кілька розрахунків. Плити випускають товщиною 20-100 мм. Чим вони товщі, тим краще утеплення і звукоізоляція, але крадеться вільний простір. Якщо у випадку з стінами і стелею це загрожує зменшенням корисної площі, то з підлогою можуть виникнути складніші проблеми.

Важливо! Плити товщиною 20 мм мають рівні краї. Під час стикування їх заливають піною. Піноплекс більшої товщини випускають з замковим з’єднанням, що спрощує монтаж.

Товщина пеноплекса варіюється від 20 до 100 мм

За цим параметром Піноплекс для підлоги розраховують з урахуванням товщини всіх шарів: стяжка, чорнова і фінішне покриття, додаткова теплоізоляція. Готовий підлогу балкона не повинен піднятися вище порога, інакше він створить дискомфорт.

Як підготувати підлогу лоджії для утеплення Піноплекс

Процес теплоізоляції передбачає виконання підготовки. Тут мається на увазі прийняття комплексних заходів. Готують не тільки підлогу, а й весь балкон.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Підготовка підлоги до утеплення вимагає виконання комплексних заходів

Підготовчий процес складається з декількох кроків:

 1. Якщо балкон ще не утеплений, і відсутня скління, цей недолік потрібно виправити. Інакше сама процедура теплоізоляції підлоги безглузда. Скління оптимально виконувати склопакетами, мають мінімум 2 камери. На самому балконі утеплюють стіни і стеля.
 2. Після всіх робіт балкон звільняють від сміття і пилу.
 3. Бетонна основа піддають ремонту. Дрібні тріщини зашпаровують шпаклівкою. Коли вибоїни великі, розумно залити нову стяжку і дати їй висохнути. Якщо на бетонній основі покладена плитка, її спочатку видаляють перфоратором, а потім приступають до його ремонту.
 4. З укладанням теплоізоляції підлогу незначно, але підніметься. З цієї причини під час підготовки до процесу передбачають розташування розетки, вимикача, радіатора опалення, якщо балкон буде житловий.

Після підготовчого процесу приступають до основної роботи.Важливо! До моменту початку робіт по теплоізоляції підлогу балкона повинен бути ідеально просушений.

Як утеплити підлогу на балконі Піноплекс

Способи утеплення багато в чому залежать від того, яке вибрано фінішне покриття. Процедуру виконують за двома технологіями: плити укладають по лагам і під стяжку. Однак саме через обраного фінішного покриття кожна технологія має свої нюанси.

Утеплення підлоги Піноплекс на лоджії по лагам

Спосіб вважається найважчим і витратним. Найчастіше його застосовують, якщо підлога необхідно високо підняти. Лаги дозволяють це зробити з мінімумом навантаження на балконну плиту. Якщо виконувати підняття товстої бетонною стяжкою, то конструкція може не витримати великий тяжкості.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
За допомогою лаг можна високо підняти підлогу, не створюючи велике навантаження на балконну плиту

Процес складається з наступних дій:

 1. Бетонну плиту покривають гідроізоляцією. Вибір матеріалу на розсуд господаря. Підійде плівка, руберойд, спеціальна мембрана або бітумна мастика. Краї гідроізоляції повинні заходити на стіни.
 2. За допомогою лазерного і водяного рівня виконують розмітку. Рівень укладання лаг розраховують так, щоб фінішне підлогове покриття балкона не виступало вище порога і статі прилеглої кімнати.
 3. Для лаг використовують сухий рівний сосновий брус з розміром сторін 50 × 50 мм. Елементи укладають кроком 30-40 см. Від стін крайні лаги укладають з відступом 10 см. Між торцями кожного бруса і стінами залишають зазор 3 см. Кожну лагу анкерами кріплять до балконної плити.
 4. Плити пеноплекса нарізають потрібного розміру, вставляють всередину осередків між лагами так, щоб вони щільно увійшли. Зазори задувають монтажною піною.
 5. Після укладання всіх плит, їх накривають пароізоляційною плівкою або фольгированним утеплювачем з спіненого поліетилену.

Процес утеплення закінчено. На лаги залишилося настелити чорнову підлогу з дощок або деревостружкових плит та укласти фінішне покриття. Можна дошки просто пофарбувати.

Утеплення підлоги на балконі Піноплекс без лаг

Найпростіший спосіб теплоизолировать підлогу балкона – це приклеїти Піноплекс на бетонну плиту без використання лаг. Підготовка поверхні вимагає ретельного очищення від пилу. Підстава обробляють грунтом глибокого проникнення. В якості гідроізоляції використовують мембрану або мастику.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
При укладанні без лаг теплоізоляцію приклеюють до балконної плити

Плити розкроюють потрібного розміру. У відрі дрилем з насадкою замішують клей. Підійде будь-який, наприклад, Ceresit CT-83. Готовий клей зубчастим шпателем наносять на бетонну основу і тонким шаром на саму плиту. Піноплекс щільно притискають до підлоги, притискають важким тягарем.

Коли всі елементи будуть доклеїла, стики задувають монтажною піною. Вантажі прибирають після повного застигання клею. Зверху прямо на теплоізоляцію настилають підлогу з фанери, деревостружкових плит або заливають бетонну стяжку.

Утеплення підлоги на балконі Піноплекс під стяжку

Заливку стяжки поверх теплоізоляції найчастіше здійснюють, коли монтують на балконі систему «тепла підлога». Спочатку технологія вимагає виконання аналогічних дій, що вживаються для способу без лаг. Коли Піноплекс буде приклеєний, стики запінили, приступають до укладання обігрівального контура.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Для міцності стяжку обов’язково армують сіткою

Спочатку всю площу підлоги накривають пароізоляцією. Укладають фольгований відбивач тепла дзеркальною поверхнею вгору. За статтю розподіляють контур системи «тепла підлога». Бетонним розчином заливають перший шар стяжки товщиною 2-5 см. Після схоплювання розчину укладають армуючої сітки, виставляють маяки. Фінальний шар стяжки підлоги на балконі на Піноплекс заливають товщиною 4 см. Його ідеально вирівнюють по маяках, так як на цю поверхню вже будуть настилати фінішне покриття.

Важливо! Якщо не передбачається на балконі укладання обігрівального контура системи «тепла підлога», загальну товщину стяжки зменшують, але не менше до 4 см.

Утеплення підлоги на балконі Піноплекс під ламінат

Особливістю ламінату є необхідність його укладання на жорстку поверхню. Незважаючи на пружність пеноплекса, він все ж залишається м’яким матеріалом. Укладати ламінат відразу на теплоізоляцію можна. Виникне ефект точкового продавкі. Тобто, в точках навантаження залишаться вм’ятини.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Зверху пеноплекса під ламінат облаштовують жорстку основу

Щоб організувати твердий стан, утеплення роблять по розглянутим вище технологіям: під стяжку або лаги. Можна просто приклеїти Піноплекс без лаг. Зверху укладають фанеру або деревностружкові плити. Такого жорсткого підстави досить для укладання ламінату.

Поради професіоналів

Кілька простих порад від досвідчених будівельників допоможе уникнути помилок при теплоізоляції лоджії. Їх варто засвоїти перед початком робіт.

Утеплення підлоги лоджії Піноплекс: покрокова інструкція
Не варто використовувати багато піни при задування стиків

На відео утеплення підлоги Піноплекс на балконі і інша корисна інформація:

Зайва піна на стиках користі не принесе. З висиханням відбувається її сильне розширення. Якщо піни багато, почнеться деформація плити. Досить нанести тонкий шар по краю, і надійне приклеювання буде забезпечено.

Виключити скупчення вологи під теплоізоляцією допоможе плівка. Її розстеляють на підставу перед укладанням плит. Дія особливо важливо, якщо передбачається монтаж лаг і дерев’яної підлоги.

Висновок

Утеплення підлоги на балконі Піноплекс не є складним завданням. Роботи все можна виконати самостійно, що істотно знизить витрати. Фінішне покриття для естетики оптимально вибрати таке ж, що і на підлозі прилеглої кімнати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *