Утеплення пластикових вікон своїми рукамиПротяг представляє потік повітря, що створюється в кімнаті, вступаючи з вулиці через відкриті двері, вікна, щілини в них. Влітку протяг приносить реальну допомогу, в осінньо-зимовий сезон – призводить до втрат тепла, в результаті, не дивлячись на опалення, ми замерзаємо, а рахунки, що стягуються за доставку тепла, зростають.

Поширена причин появи протягів – негерметичні, неправильно відрегульовані вікна. З вини щілин у віконних рамах втрачається 20-30% тепла. Як утеплити пластикові вікна на зиму своїми руками і запобігти протяги? Про це піде мова в даній статті.

Початок опалювального сезону – останній дзвінок, коли потрібно переконатися, що віконні рами досить герметичні, підготовлені до зими, холодне повітря не проникає всередину приміщення. Як це зробити?

Прості способи перевірити наявність щілин:

 1. провести рукою по краях скляних, одвірків, потік холодного повітря відразу відчувається долонею;
 2. піднести запалену свічку, простежити за полум’ям.

Слід звернути увагу на стан фітингів, петель. Якщо відчувається на долоні прохолодний вітерець – потрібно провести невеликі ремонтні роботи.

Як утеплити старі вікна на зиму правильно?

Через 10-15 років вікна ПВХ стають недостатньо енергоефективними. Якщо рами, профілі знаходяться в хорошому стані, їх потрібно термостатіровать. З наближенням холодів багато хто задається питанням, як своїми руками утеплити пластикові євровікна.

Щоб заощадити на опаленні нерідко радять міняти старі рами. Це робити не завжди обов’язково. Існують методи, що дозволяють зробити поліпшення теплоізоляції віконних прорізів економічно ефективним. Чим краще скористатися?

Етапи ізоляції

Модернізація віконних блоків зазвичай включає в себе заміну блоку скління, заміну прокладок, ремонт або заміну кріплень, ремонт штукатурки. Можна виконати деякі з цих дій або одне. Оптимальний ефект досягається за рахунок наступних робіт:

 • Зміна тарифного плану скління. Наприклад, пакет з коефіцієнтом теплопередачі Ug = 1,6 Вт / (м2 · К) на пакет з коефіцієнтом Ug = 0,8 Вт / (м2 · К). Модернізація зменшить втрати тепла майже на 50%, принесе максимальну віддачу вкладених коштів.
 • Заміна прокладок. Ефективна заміна старих гумових прокладок на нові. Нерідко заміна прокладок проводиться з заміною пакету скління.
 • Ремонт, доробка фітингів – складна операція, що дозволяє поліпшити зчеплення скла з рамою, полегшуючи її відкривання. Можна доповнити старе обладнання новими функціями – противовзломними зажимами, можливістю регульованого нахилу в режимі провітрювання.
 • Ремонт, герметизація штукатурки навколо віконного отвору допомагає усунути можливі тріщини, що з’явилися за роки використання, поліпшить теплоізоляцію місця контакту вікна зі стінкою, зупинить холодне повітря. Роботи виконуються при ремонті стін зовні, всередині кімнати.

Як відрегулювати пластикові вікна?

Регулювання євровікна, установка його в правильному режимі ефективно усуває проблему неконтрольованих проривів повітряних мас усередину, сприяє зниженню витрат, що стягуються за опалення.

Що знадобиться:

 • викрутка;
 • оригінальні ключі для регулювання вікна (можна замінити звичайним шестигранним ключем, відповідного розміру).

Перевірка стану стулки щодо віконної рами

Налаштування починається з перевірки стану стулки, етапи робіт:

 1. Обрисуйте вікно в кутку олівцем.
 2. Відкрийте стулку, щоб перевірити відстань між закритою стулкою і рамою. Правильно воно повинно перекриватися.
 3. Гвинти регулювання стулки розташовані на верхньому і нижньому шарнірах вікна. Гвинти дозволяють регулювати його вертикально і горизонтально (справа наліво). Затягнувши гвинт за допомогою ключа з шестигранником, встановіть стулку так, щоб вона перекривала раму на кілька міліметрів.

Ступінь прилягання стулки до рами

Перевіряють ступінь прилягання стулки наступним чином:

 1. Вставте аркуш паперу між стулкою і рамою.
 2. Вікно закрийте.
 3. Спробуйте видалити папір – якщо папір виходить легко – необхідно збільшити ступінь прилягання.

Щоб поліпшити ступінь прилягання, необхідно замінити або відрегулювати ексцентрикові гвинти на віконної арматури. Зазвичай на них є невеликі «точки» – маркери, що показують напрямок гвинтів. Відкручуючи запірні гвинти щодо прокладки, можна змінити ступінь прилягання: • збільшити (точка звернена до «виходу»)
 • зменшити (точка повинна знаходитися в приміщенні).

Регулювання дозволить стулці щільніше прилягати до рами, збільшуючи щільність конструкції євровікна. Після регулювання закриття вікна може стати більш трудомістким процесом. Якщо не хочеться робити регулювання самостійно, можна скористатися послугами професіоналів.

Перевірка стану прокладок

Стан прокладок впливає на повітропроникність віконних пакетів, важливо дбати про них, змащуючи відповідними продуктами:

 • силіконовою змазкою,
 • технічним вазеліном.

Мастило збереже властивості євровікна протягом тривалого часу. Однак, якщо прокладки деформовані, тріснули, «вийшли» за межі рами, їх необхідно замінити новими. Прокладання розрізають на відповідні частини, акуратно приклеюють. Можна використовувати:

 • самоклеючі прокладки,
 • гумові ущільнювачі.

Важливо виконати заміну прокладок до настання морозів!

Перед герметизацією віконних рам, слід ретельно очистити рами спеціальним продуктом для догляду за віконними рамами.

Перевірка фурнітури

Фітинги – ключовий елемент віконної рами, хоча на перший погляд не дуже помітні. Перед зимою варто перевірити технічний стан фітингів:

 1. якщо вони «сидять» занадто вільно, їх слід затягнути;
 2. може знадобитися мастило (відмінно підійде вазелін).

Зазори між рамою і склом, лиштвою і стіною

Через такі щілини також йде тепло, необхідно ліквідувати всі зазори. Існує кілька варіантів вирішення проблеми.

 1. Щоб герметизувати ці місця, оптимально використовувати еластичний силікон (обов’язково стійкий до атмосферних впливів). Силікон наносять на чисті поверхні, видавлюючи з тюбика, спеціального пістолета. Ущільнювач твердне під впливом атмосферної вологи, незалежно від температури.
 2. Якщо не вистачає коштів на нові склопакети, варіант герметизації – прокладки, що дозволяють виконати теплоізоляцію вікон
  самостійно. Зручно використовувати готові віконні утеплювачі для віконних рам, за допомогою яких практично будь-яка людина зможе самостійно ефективно виконати утеплення герметиком в квартирі.
 3. Позбутися від щілин між рамою і стіною, підвіконням допоможе ущільнювальний пінопласт. Його необхідно видавити у відповідній кількості в негерметичному місці, залишити для затвердіння. Пінопласт підходить для всіх типів склопакетів.

Термозбіжна плівка

Популярний варіант – термозбіжна плівка для утеплення вікон пвх. Плівка кріпиться за допомогою двосторонньої клейкої стрічки безпосередньо до віконних рам. Плівки утворюють додатковий шар на склі, що збільшує коефіцієнт теплоізоляції. Самоклеючі термоізоляційні плівки з низькоемісійним покриттями популярні, дають відмінний ефект, не вимагають додаткової обробки.

Плівки дозволяють створити додатковий шар повітря, що збільшує теплоізоляцію склопакета:

 • дооли плівка наноситься на вікно з єдиним склом, його значення U змінюється приблизно з 5,8 до 3,0,
 • якщо ізолювати евроокно з подвійним склінням, отримаємо U = 1,8-2,0.

Термоплівка – недорогий, ефективний матеріал. Плівку встановлюють всередині і зовні. Змонтована всередині плівка більш стабільна, що не піддається впливу поривів вітру, несприятливих атмосферних чинників.

Після натягу теплим повітрям зі звичайного фена, плівка стає прозорою, не спотворює зображення. Під час опалювального сезону, коли утеплення склопакетів не потрібно, плівка може бути видалена.

Утеплення вікон – відео

Виконуючи ущільнення, необхідно дотримуватися обережності, не перестаратися. Важливо забезпечити мікровентиляцію, при якій всередину приміщень надходить невелика кількість свіжого повітря. Мікровентиляція важлива для:

 • експлуатації газової системи,
 • зниження рівня вологості,
 • свіже повітря покращує наше настрій.

Зайве герметичне «закриття в банку» – погана ідея.

Старі вікна іноді доставляють клопоти, пропускаючи всередину приміщень протяги. Існує кілька варіантів, як ущільнити вікна на зиму в домашніх умовах. Вибір варіанту утеплення віконних прорізів залежить від їх стану, бюджету.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *