Утеплювач для даху – який краще?Утеплювач для даху - який краще?

Існують різні матеріали для ізоляції даху, при цьому вибір на ринку досить великий. Як вибрати правильний утеплювач для даху, який краще і ціна якого себе виправдає? Давайте розберемося, які властивості мають різні ізоляційні матеріали. 

Утеплювач для даху – який краще використовувати?

Погану ізоляцію даху дуже легко помітити. Протягом літа така ізоляція буде причиною високої температури в приміщенні і постійної задухи, а взимку проявиться холодними стінами, які не забезпечать для мешканців будинку тепловий комфорт і високими рахунками за опалення. Щоб визначити, де втрачається велика частина тепла, і в яких місцях відбуваються втрати енергії, можна провести випробування за допомогою тепловізора. Ефективна діагностика буде підготовчої процедурою перед тепловою ізоляцією, яка повинна вирішити цю проблему.

Власники будинків часто задаються питаннями, який утеплювач краще для мансардного даху, а також, вибираючи утеплювач для похилого даху, який краще вибрати, який метод ізоляції більш доцільний для різних конструкцій будинку? Тут не існує жодного універсального ради. Вибір правильного рішення, який утеплювач краще для даху будинку, залежить від багатьох чинників:

 • бюджету на ізоляцію;
 • розміру даху і мансарди;
 • доступу на дах;
 • очікування від температурного режиму в приміщенні.

Перш ніж вирішити, яким утеплювачем краще утеплювати дах, слід визначитися з його можливостями. Основне завдання, яке повинна виконувати ізоляція для даху – це забезпечення домашнього комфорту. При цьому крім збереження тепла важливо також наскільки добре вона гасить звуки і її стійкість до вогню. Добре, якщо укладання ізоляції може бути виконана швидко і легко, а весь процес не створює необхідність організовувати великомасштабні ремонтні роботи.

Мінеральна вата – найпопулярніший утеплювач для даху

Мінеральна вата є найпопулярнішим матеріалом, використовуваним для ізоляції горища. Хорошої якості мінеральна вата має теплопровідність (ʎ) 0,033 – 0,045 Вт / мК, що означає, що досить товщини шару в кілька сантиметрів, щоб забезпечити відповідний тепловий комфорт – звичайно при правильному монтажі, при цьому чим нижче коефіцієнт теплопровідності ʎ, тим може бути використаний більш тонкий шар матеріалу.

Мінеральна вата

Рекомендується покласти мінеральну вату в два шари. Один шар повинен бути поміщений між кроквами, щільно заповнюючи простір, другий повинен охоплювати крокви і перший шар. Це роблять для того, щоб самі крокви, які мають невисокі ізоляційні властивості, які не ставали тепловими мостами.

Деякі люди, однак, хочуть відкрити і зробити видимими старі дерев’яні крокви, які надають інтер’єру в сільському стилі або в стилі прованс, особливий шарм. Покриття з мінеральної вати з плитами гіпсокартону повністю псує ефект, який хотілося б досягти для цих стилів, тому в цьому випадку краще використовувати іншу ізоляцію.

Пінополіуретанова піна – швидкий і ефективний спосіб

Сучасним хітом стає пенополиуретановая піна, яка ідеально підходить для теплоізоляції покрівлі та горищ. Для утеплення даху зовні використовуються пластини з твердого пінополіуретану, а всередині може бути використаний метод розпилення піни, що значно прискорює ремонтні роботи. Пінополіуретан використовується в якості версії з відкритими порами і має теплопровідність, близьку до 0,034 Вт / мК. Як і при використанні мінеральної вати, в цьому випадку також потрібно ізоляція крокв.

пінополіуретанова пінаПіна буде працювати скрізь, навіть там, де дах має полегшену конструкцію і не може бути утеплена матеріалами з більш високим вагою. Що особливо важливо – цей утеплювач може бути використаний в будь-якому місці, де є обмежений доступ до даху з горища або є багато конструктивних зламів. Піна легко досягає всіх кутів, утворюючи герметичне ізоляційне покриття.

Гранульована целюлоза

Цікавою альтернативою традиційної ізоляції є використання гранул целюлози, яка застосовується з використанням технології уприскування. Таким чином, ви можете утеплити поверхню даху і горища. Цей метод цінується за можливість утеплення горища без втручання в його структуру. Ізолюючий матеріал, в даному випадку – це гранульована целюлоза, яка вдувається через отвір, заповнюючи весь простір. Таким чином виключаються всі теплові мости і поліпшуються теплові характеристики горища і стін.

гранульована целюлоза

Волокна целюлози виробляються з переробленого макулатури і просочуються сполуками бору. На підготовленому таким чином матеріалі не розвивається цвіль або грибок. Для ізоляції мансарди або плоского даху знадобиться всього 30 кілограмів матеріалу на кубічний метр. Для утеплення скосів потрібно використовувати його трохи більше – близько 50 кг матеріалу на кубічний метр. Цей варіант утеплювача для даху має теплопровідність 0,039 Вт / мК, негорючий, а також характеризується високими параметрами акустичної ізоляції.

гранульована целюлоза

Вологостійкі мати

Все більшою популярністю користуються килимки-мати, що нагадують за зовнішнім виглядом повітряно-пухирчастої плівки. Такі мати є високоефективним ізоляційним матеріалом, тому що:

 • мають малу вагу, що дуже важливо в утепленні горищ;
 • займають мало місця, тому їх можна використовувати для естетичних дерев’яних крокв, які не приховані під шарами ізоляції;
 • не займають корисної площі;
 • мають відмінну стійкість до впливу вологи і з плином часу не втрачають своїх властивостей, як це часто буває з традиційними матеріалами, використовуваними для ізоляції;
 • висока ефективність теплоізоляції;
 • простота конструкції і можливість самостійного виконання ізоляції значно знижують вартість проекту.

вологостійкі мати

Утеплювач пінополістирол для зовнішньої ізоляції

Пінополістирол використовується для утеплення даху все менше і менше. Панелі з полістиролу, проте, мають свої переваги:

 • вони прекрасно заповнює простір між кроквами;
 • мають хороші параметри ізоляції;
 • пінополістирол являє собою матеріал, який дозволяє швидко виконувати утеплення дахів і горищ.

З цим утеплювачем виникають деякі проблеми, коли дах сповнена різних видів нерівностей і скосів, що ускладнює процес монтажу. Пінополістирол, проте, є відмінним матеріалом для ізоляції даху внахлест під покрівлею.

утеплювач пінополістирол

Цей тип утеплювача для даху краще деяких, так як не займає простору на горищі, а також не поширюється на структурні елементи несучої конструкції. Пінополістирол також відмінно працює в утепленні плоскої покрівлі (незахищеною ізоляції з зовнішнього боку).

утеплювач пінополістирол

Для теплоізоляції покрівлі необхідно вибрати полістирол з відповідними параметрами і призначений саме для цього застосування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *