В який колір пофарбувати стіни на кухні?В який колір пофарбувати стіни на кухні?

Що стосується колірної гами цієї кімнати, ми часто надто обережні. У наших кухнях домінують світлі відтінки і меблі в світлих тонах, аналогічних дереву, але все ж ми маємо практично необмежені можливості. Ви дійсно можете дозволити розігратися своїй уяві і створити гарну, яскраву кухню, в якій ви завжди будете мати гарний настрій. Чи варто ризикувати? Звичайно. Давайте подивимося, яким кольором пофарбувати стіни на кухні, фото цікавих проектів, варіанти поєднань кольорів. 

В який колір пофарбувати стіни на кухні?

В який колір пофарбувати стіни на кухніВарто почати з того, що існують відтінки теплі і холодні, деякі з них класифікуються як сильні, а інші, як нейтральні. Проте, вирішити, як пофарбувати кухню без знання основних принципів колористики, необачно. Тому, розберемо ці правила, і що з них слід.

Теплий колір стін на кухні

Теплі відтінки – це ті, які включають відтінки червоного і жовтого. Уже думки про червоний, піднімають нам настрій і роблять кімнату тепліше і веселіше. Червоний стимулює дію, а в надлишку – навіть агресію. Тому, використовуючи червоний, ви повинні пам’ятати про помірність і знати, коли сказати: «вистачить!». Червоний добре покаже себе на кухні. Він підходить для сучасних інтер’єрів в мінімалістському стилі. Його бажано поєднувати з нейтральними кольорами, такими, як сірий, білий, які трохи вгамують експресію інтер’єру.

Те ж саме відноситься і до помаранчевого кольору, який відрізняється високою енергетикою, а також має висвітлює ефект. Тому, він добре підходить для невеликих приміщень, де вам потрібно деякий оптичне збільшення простору.

Теплий колір стін на кухні

Кухня дуже добре виглядає в жовтих тонах. Вони можуть бути змішані з іншими квітами за принципом контрасту або гармонії відтінків. Жовтий для багатьох асоціюється зі свіжістю і прохолодою лимона, а також з сонцем, так що часто він викликає гарне і веселий настрій.

Теплий колір стін на кухні

Холодні кольори стін в кухні

Холодні відтінки і їх чарівність полягають в інших сильних сторонах. Тут ми маємо в розпорядженні улюблені багатьма сині і зелені шпалери. Ці відтінки нагадують про світ, гармонії і релаксації. Тому там, де ми хочемо заспокоїтися, розслабитися і відпочити, ми можемо їх використовувати. Багато людей вибирають їх на кухню, вважаючи за краще зосередитися під час приготування їжі і розслабитися під час сімейних обідів і вечерь, а не зробити її центром сімейних дискусій навколо поточних питань і проблем.

Холодні кольори стін в кухні

Холодні кольори стін в кухні

Синій і зелений відмінно підходять до дерев’яних елементів меблів та інтер’єру, а також підходять до металевих меблів і техніки, яка знаходиться на кухні. Вони можуть контрастувати з шафами або бути виконаними в тому ж самому ключі з ними. Холодні відтінки стін є хорошим фоном для приміщень, обладнаних як в класичному, так і в сучасному стилі.

Холодні кольори стін в кухні

Нейтральні кольори

У цій категорії ми знаходимо такі кольори, як:

 • білий,
 • кремовий,
 • сірий,
 • коричневий,
 • світлий персиковий.

нейтральні кольори

нейтральні кольори

нейтральні кольориЗавдяки своїй природі, вони прекрасно поєднуються з практично будь-яким дизайном інтер’єру, надають заспокійливий ефект на людей і дають відчуття спокою і гармонії. Вони завжди модні і дуже універсальні в застосуванні.

нейтральні кольори

При виборі кольору для кімнати, слід зважати на перевіреним принципом:

 • 60% площі припадає на основний відтінок, це, як правило, покриття стін або меблів;
 • 30% – на додатковий колір, який представляють підлогу, штори та інші речі;
 • 10% становлять невеликі фрагменти інтер’єру – прикраси, картини, посуд і т.д.

Так які кольори для кухні вибрати?

В даний час, ви можете легко вибрати будь-який відтінок з палітри, але треба добре все обміркувати і не робити це в поспіху. Вміле поєднання відтінків стін, меблів і обладнання, може зробити кухню тією кімнатою, де ми будемо почувати себе прекрасно не тільки під час приготування їжі. Легко зіпсувати весь ефект бездумним вибором шпалер або фарби, а потім все будуть намагатися швидше покинути це приміщення.

Слід взяти до уваги кілька умов:

 • смаки членів сім’ї;
 • стиль, в якому ви хочете прикрасити кухню;
 • фінансові можливості;
 • розмір приміщення;
 • природне і штучне освітлення;
 • чи будемо ми на кухні тільки готувати їжу або тут належить також обідати і виконувати інші заходи – приймати гостей, працювати і т.п.

В даний час дуже популярні в кухнях відтінки зеленого, так як це соковитий, освіжаючий колір, все блакитні тони і бірюза. Не виходить з моди білий. Кухні, оформлені в сучасному стилі, ви можете знайти в дуже сильних колірних комбінаціях, вони можуть включати жовтий, помаранчевий, зелений, фіолетовий, рожевий, червоний і навіть чорний кольори.

Згадаймо, однак, що, вибираючи, чим пофарбувати стіни на кухні, важливо взяти до уваги загальну компоновку. У дуже світлому інтер’єрі не варто використовувати занадто багато білого, жовтого або сірого, а маленькі кімнати не люблять сильні і рішучі кольору, які їх роблять ще більш маленькими. Завжди варто проконсультуватися з тим, хто має гарне почуття стилю і кольору. Ви можете дозволити також розігратися своїй уяві, але тільки в розумних межах.

В який колір пофарбувати стіни невеликої кухні?

Невелика кухня не повинна бути перезавантажених. Це правило поширюється також на всі її кольору. У невеликій кімнаті варто прагнути до оптичного збільшення простору, і одним з головних трюків тут стає колір. У цьому випадку варто задуматися про вибір світлих кольорів для стін:

 • білий,
 • бежевий,
 • вершковий,
 • ваніль,
 • світло-блакитний і т.д.

Крім того, що ці кольори створюють враження більшого простору, також вони утворюють ідеальне тло для меблів і устаткування. Світла кухня також дає відчуття чистоти, яке не позбавлене значення в кімнаті, де готуються страви.

Вибір кольору стін у відкритій кухні-вітальні

Кухня, відкрита для вітальні, вимагає особливого підходу до дизайну інтер’єру. Одне з основних умов грамотної аранжування такої кімнати – це пошук гармонії з другої кімнатою, в тому числі за кольором. Правильний вибір кольору повинен поєднувати в собі такі різні за своєю природою і функціями інтер’єри. Це не просте завдання. Ви повинні взяти до уваги і декор приміщень, і елементи меблів, а також освітлення.

Найкращий спосіб визначити гармоніюють кольору – це використання колірного колеса, в якому кольори можуть бути змішані відповідно до кількома принципами:

 1. на монохроматичної основі (поодинокі тони);
 2. вибір кольорів, пов’язаних між собою, але мають різні відтінки (досить близькі один до одного);
 3. на принципі доповнюють один одного кольорів (контрастних).

Краще не робити цього «на око», бо при цьому легко досягти ефекту колірного хаосу, який дуже негативно впливає на весь проект.

Як ви можете бачити, вибір кольору стін в кухні не повинен бути справою випадку. Дуже важливий фон, який може формувати простір і настрій, впливати на почуття, відчуття чистоти, на апетит.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *