Ванна – сталева або акриловаВанна - сталева або акрилова

На ринку ми маємо великий вибір ванн як за формою і розміром, так і за кольорами і матеріалами, з яких вони зроблені. Перш за все, при виборі слід керуватися технічними характеристиками кожної моделі і, звичайно ж, вашим власним смаком і перевагами. Якщо у вас виникли сумніви, чи варто скористатися допомогою архітектора або дизайнера, який порадить вам, яка модель буде найкраще відповідати стилю вашої ванної кімнати. Корисними можуть бути також журнали по дизайну інтер’єру та каталоги з популярних виставок сантехніки. Про те, якими перевагами і недоліками володіє сантехніка, зроблена з різних матеріалів, і яка ванна краще акрилова або сталева, ми розповімо нижче.

Ванна – сталева або акрилова, що краще?

Перш ніж зробити вибір, давайте розберемося, що ж таке акрил, сталь, чавун, якими властивостями, перевагами і недоліками вони володіють, яка ванна краще: акрилова, чавунна й сталева в тих чи інших умовах?

Акрилова ванна

Акрил відрізняється багатими квітами. Акрилові ванни доступні у всіх формах, а їх маса відносно невелика (стандартна ванна зазвичай не важить більше 30 кілограмів). Гладка поверхня акрилу є несприятливим середовищем для бактерій. Ця сантехніка характеризується наступними перевагами:

  • низька вага;
  • легке транспортування;
  • легкість установки;
  • тепла на дотик і гладка поверхня;
  • висока стійкість до зміни кольору через іржу або вапняних відкладень;
  • легко підтримувати в чистоті.

акрилова ванна

Однак у цього виду сантехнічних приладів також є свої недоліки. Головним недоліком таких ванн є схильність до подряпин і чутливість до агресивних чистячих засобів. Проте, якщо подряпини неглибокі, їх можна видалити за допомогою полірувальної пасти.монтаж ванни Деякі акрилові покриття можуть бути посилені за допомогою поліефірної смоли, завдяки чому підвищується стійкість покриття до подряпин.

Ще однією проблемою є відсутність стабільності монтажу в результаті малої власної маси, це має на увазі необхідність придбання спеціальних конструкції.

Сталева ванна

Сталева або металева сантехніка має також ряд переваг:

  • така сантехніка доступна в багатьох кольорах і формах;
  • емаль, яка її покриває, забезпечує стійкість до подряпин;
  • стійкість до дії сильних миючих засобів;
  • відносно невелику вагу, тому їх легко транспортувати і встановлювати.

На особливу увагу заслуговують ванни, які, крім емалі, покриті спеціальними захисними складами, що пригнічують розвиток бактерій.

Недоліком таких ванн є більш швидке охолодження води в порівнянні з акриловими. Це пов’язано з тим, що стінки сталевої ванни мають високу теплопровідність. Проте, цей дефект може бути усунутий шляхом установки ванни в спеціальному кожусі з пінопласту.

сталева ванна

Сталь все частіше використовується при виготовленні піддонів для душових кабін різних форм і розмірів, в поєднанні з якісною емаллю вона вважається надійним і довговічним, а також гігієнічним рішенням.

Чавунна ванна

Чавун твердий і міцний. Чавунні ванни часто мають декоративні ніжки, вони добре поєднуються з інтер’єром в модних ванних кімнатах в стилі Шеббі шик і гламур.

чавунна ваннаОсновним їх недоліком є ​​велика вага і невелика різноманітність кольорів і форм.

Крім того, порожні чавунні ванни холодні на дотик, так що нетерпляча людина, який не чекає поки вона повністю наповниться може відчувати дискомфорт.Отдельностоящая ванна – краще сталева або акрилова?

Насправді, свободностоящие ванни завжди краще будуть у варіанті з чавуну. отдельностоящая ваннаТак як в наш час це не дуже популярне рішення, вони виробляються в невеликих кількостях.

Однак їх завжди можна знайти в продажу, нехай і в невеликому асортименті.

Акрилові ванни, як правило, вимагають рамки і екрану, тому не дуже підходять для такого застосування.

Чи вірно, що в металевій ванні вода остигає швидше?

Якщо ванна встановлена ​​правильно, то різниця в охолодженні води не дуже помітна. Однак, якщо навколо сталевої ванни немає теплоізоляції і відбувається циркуляція повітря, вода в ній охолоджується швидше, ніж в акрилової. Таким чином, все залежить від умов, в яких експлуатується ванна.

Металева ванна холодна поки порожня, але після заповнення водою швидко нагрівається, при цьому вона прогрівається вище рівня води, в зв’язку з дуже хорошою теплопровідністю стали.

Чи вірно, що метал легше пошкодити?

У порівнянні з акриловою ванною, сталь більш стійка до подряпин. Сучасні технології виробництва емалі дозволяють виготовляти дуже міцні поверхні, які дуже важко пошкодити.

Що робити, щоб ванна стояла стабільно?

Щоб ванна була стабільною, вона монтується на ніжках, з’єднаних металевими конструкціями. В даний час багато виробників пропонують в якості стандартної комплектації металеві або алюмінієві рами, адаптовані до форми ванни, іноді – з регульованою висотою.

Монтуючи гідромасажну ванну, пам’ятайте, що повітря повинне вільно потрапляти під її нижню частину, там знаходиться пристрій, який його засмоктує. При установці екрану, передбачте вільний доступ до фурнітури, щоб в разі поломки для ремонту не доводилося ламати екран або збивати плитку.

Що робити, якщо акрилова ванна подряпалася?

Вона може бути відполірована за допомогою спеціальних паст. Однак слід зазначити, що це призводить до стирання поверхні акрилу, який особливо в нижній частині є дуже тонким.

Чи всі акрилові ванни однакові?

Ні. Виробники використовують різні типи акрилу, різної товщини. Найкращої якості акрил виробляється у Великобританії. Тим не менш, це досить дорога сантехніка.

Існують також моделі, покриті ABS-ом, тобто поєднанням тонкого шару акрилу з ABS (маса із пластику, армованого сіткою).

Як уникнути неприємних запахів в гідромасажною системою?

Все залежить від того, наскільки добре ми піклуємося про ванну. Найбільш ефективним способом є ополіскування труб магістралі проточною водою. Потім досить запустити систему протягом двох хвилин і промити чистою водою всі залишки бруду, шкіри, волосся і брудну воду з усіх важкодоступних місць.

Рідина для зняття лаку і фарби для волосся можуть пошкодити акрилову ванну?

На відміну від сталевої сантехніки акрилове покриття не має стійкість до впливу хімічних речовин. При контакті з деякими хімічними речовинами воно може втратити колір.

Акрил в якості матеріалу для виготовлення сантехніки має багато переваг. Це не означає, однак, що він ідеальний. Сучасні сталеві ванни істотно відрізняються від тих, які нам відомі з минулого. Вони виготовляються з великою увагою до деталей, а емалеве покриття всередині набагато тонше, ніж раніше. Це підвищує його еластичність, таким чином, зводить до мінімуму ризики пошкодження. Краї сучасних сталевих ванн закруглені і форми оптимізовані для зручності використання та економії води.

Рішення, яку ванну купити акрилову або сталеву або чавунну варто приймати з урахуванням всіх вищенаведених відомостей і чинників, а також місця її розташування, дизайну інтер’єру та особистих уподобань.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *