Ванни для маленьких ванних кімнатВанни для маленьких ванних кімнат

На жаль, в наших невеликих квартирах не завжди достатньо місця для великого санвузла. У маленькій ванній кімнаті нам треба примудритися розмістити ванну, умивальник, пральну машину, унітаз. Як це зробити, якщо ванна кімната дуже мала? Часто рішенням проблеми є відмова від ванною на користь більш компактною душової кабіни. Однак, якщо ви не хочете відмовлятися від ванни, можна просто вибрати модель поменше, незвичайної форми, яка дозволить заощадити площу і розмістити на невеликій площі всі необхідні сантехнічні прилади і навіть помістити пральну машинку. Давайте розглянемо варіанти цього рішення докладніше.

Вибираємо ванни для маленьких ванних кімнат

Який же може бути ванна для маленької ванної кімнати? В даний час виробники сантехніки пропонують нам безліч моделей в версії XS, при цьому ми повинні підібрати варіант, в якому зможемо вільно сісти і витягнути ноги. Розміри компактної ванни починаються від ширини 65 см і довжини 100 см. Найбільші моделі мають довжину 150 см. Доступні на ринку модифікації можуть мати різні форми:

  • прямокутні,
  • кутові симетричні,
  • несиметричні,
  • закруглені на одному боці трикутника.

У маленькому приміщенні кожен сантиметр має значення. Перш за все, ми повинні звернути увагу на профіль, який може зайняти кілька десятків сантиметрів.

Ціна сантехніки залежить від того, вибираєте ви класичну модель невеликої прямокутної форми або незвичайної форми. Вам доведеться більше заплатити також за виріб з незвичайних матеріалів. Часто, через широкого вибору і доступності ми купуємо вироби з акрилу і емальованої сталі. Набагато дорожче будуть коштувати сантехнічні вироби з конгломерату (кам’яне борошно з додаванням смол і барвників), композитів (суміші кварцу і акрилу), кераміки, міді, скла або дерева.

Ванна для маленької ванної 3,5 кв. м

Якщо санвузол суміщений і має площу 3,5 кв. м, а розміри становлять: ширина 1,6 м і довжина 2,2 м, ванну можна поставити на короткій стороні кімнати. Крім того, в приміщенні поміститься унітаз, біде і раковина.

Ванна для маленької ванної 3,5 кв. мВ такому невеликому санвузлі зазвичай встановлюється прямокутний варіант – найменша модель на ринку має довжину 100 або 120 см і 70 см в ширину. Іноді, однак, через міркувань комфорту вибирають варіант трохи більше, по крайней мере, довжиною 140-150 см.

Інший варіант, який охоче використовується – це асиметрична модель. Вона має одну сторону вже, а іншу ширше і може бути виконана в двох варіантах – права чи ліва (назва пов’язана з розташуванням звуженою боку ванни зліва чи справа).

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Модель Genova ROCA має розмір 120 × 120 см. У маленькому санвузлі можна встановити таку кутову ванну, яка займає мінімальний простір. Цікавим рішенням є також прозорий екран-стінка для ванни, який дозволяє приймати душ, так що в невеликій ванній кімнаті можна поставити обладнання 2 в 1 або ванна + душ.

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Незважаючи на те, що, як правило, для невеликих ванних кімнат рекомендуються душові кабіни, кутова ванна NANO Cersanit, що має ширину всього 140 см, зберігаючи при цьому комфорт ванни, може бути чудовою альтернативою.

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Асиметрична кутова ванна, яка має ширину 150 см, може бути розміщена вздовж стіни навіть самої маленької ванної кімнати.Асиметрична модель Cordoba має всього 135 см в довжину. Це невелика кутова модель, дуже функціональна. Вона виготовлена ​​з акрилу, який має властивості проти ковзання і хорошою теплоізоляцією. У кутку є досить широка полиця, де можна розмістити косметику і речі для купання. Розміри: 135,5 x 95 см, довжина 106 см. Вхід не викликає проблем у дитини або у літньої людини, тому що вона відносно низька – 37 см.

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Модель за формою являють собою асиметричний кут. Її зовнішні розміри: 140 x 95 см. Вона має досить широкий низ, 55 – 66 см і довжину 116 см. У цій моделі дуже функціональне місце в кутку.

Кутова ванна в маленькій ванній кімнаті

Нестандартні ванни для маленьких ванних кімнат

Асиметрична ванна моделі ROSA Ravak в довжину 150 см, але по діагоналі вона має 183 см (в такій ванні можна лежати). Таким чином, вона пропонує одночасно такий же комфорт, як і класична ванна, довжиною 180 см, і навіть набагато більше, тому що вона ширше і має сидіння для прийняття душу сидячи, якщо її обладнати душовою кабіною і плоске дно для зручного стояння.

Нестандартні ванни для маленьких ванних кімнат

В умовах невеликого приміщення можна вибрати сидячу ванну, яку можна також використовувати як душ. Таке рішення значно економить площу.

Нестандартні ванни для маленьких ванних кімнат

Цікава форма ванни Авокадо з раковиною з цієї ж серії є в реченні у виробника Равак. Комбінація цих двох сантехнічних приладів дозволяє значно економити площу приміщення.

ванни Авокадо з раковиною

ванни Авокадо з раковиною

ванни Авокадо з раковиною

Цікаві також інші нестандартні рішення, які дозволяють розмістити раковину над ванною, тим самим значно заощадивши простір. Наприклад, серія BeHappy від виробника Равак.

серія BeHappy від виробника Равак

серія BeHappy від виробника Равак

серія BeHappy від виробника Равак

Пам’ятайте, що облаштування маленької кімнати повинно проводитися з дотриманням принципів ергономіки та забезпеченням необхідної дистанції між сантехнікою. Якщо ви вирішили встановити ванну, то щоб комфортно її використовувати, потрібно передбачити відстань від неї до іншого обладнання близько 50 см.

Цікаві рішення допоможуть вам спланувати невелику площу, яка буде одночасно функціональної і естетичної. Навіть в невеликій кімнаті ми повинні планувати простір, так що ми могли безпечно вийти з душу, витертися, висушити волосся після прийняття душу або почистити зуби перед раковиною, що не вдаряючись об кути меблів і сантехніки.

Більшість моделей сучасних компактних ванн дозволяють встановити поруч екран або розсувні двері, за допомогою яких можна прийняти душ, не турбуючись про бризках води і калюжах на підлозі. Нижче представлені фото, як поставити ванну в маленькій ванній кімнаті.

фото, як поставити ванну в маленькій ванній кімнаті

фото, як поставити ванну в маленькій ванній кімнаті

фото, як поставити ванну в маленькій ванній кімнатіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *