Варіанти обробки мансарди, фотоМансарда – своєрідне приміщення. Важко сказати, що найбільше вражає в ній: незвичайна архітектура, дерев’яні балки або мансардні вікна, через які вночі заглядають в кімнату зірки. Житлова мансарда повинна бути красивою і функціональною. Гострі скоси обмежують простір, роблять обробку і аранжування скрутною. Дизайнери інтер’єрів знайшли способи, як недоліки горища перетворити в сильні сторони.

Виконуючи обробку, можна використовувати різні матеріали і кольори, наприклад, поліпшити колір підлоги, зробивши його близьким до кольору стін. Цікаві також варіанти обробки своїми руками в дерев’яному будинку, де дерев’яна підлога і стіни можна покрити маслом, лаком або фарбою, що містить білі пігменти, наблизивши облаштування до скандинавського стилю, стилю прованс. Чим обшити мансарду зсередини, які використовувати матеріали – про це піде мова в даній статті.

Фарбування – цікаві рішення


Незвичайні за формою стіни на горищі надихають використовувати різні кольори, матеріали. Горище є простором, де присутня безліч різних поверхонь:

 • стійки,
 • скоси даху,
 • балки,
 • димоходи.

Ці елементи слід також обов’язково обігравати при фарбуванні.

Наприклад, стійки на мансарді часто забарвлюють під колір стелі, кам’яний димохід обробляють натуральним або штучним каменем або залишають його в красивому природному вигляді сирого червоної цегли, підкреслюючи його присутність. Цегляну кладку можна пофарбувати білою фарбою, надаючи атмосфері скандинавські або прованські нотки.

Оздоблення мансарди всередині, фото

Обшивка вагонкою, деревом, іншими матеріалами

Часто на стику стін і даху приклеюють карниз або дерев’яну рейку, завдяки якій декор представляє гармонійне простір. Залежно від призначення кімнат і переваг можна комбінувати кольори стін і матеріали по-різному. Якщо ви шукаєте натхнення для оформлення стін різними матеріалами, подивіться нашу галерею, де представлені фото цікавих варіантів оздоблення мансарди.

Оздоблення стін гіпсокартоном, фото

Оформлення стіни вагонкою, фото

Просторий інтер’єр з білими стінами
Обшивка МДФ панелями

Обшивка блок хаусом

Обшивка стін фанерою

Обшивка інтер’єру плитами осб горища на дачі


Забарвлення стін: вибираємо кольори

При фарбуванні стін потрібно пам’ятати, що безліч різних елементів конструкції даху різних кольорів виглядають добре тільки у великих просторах. У невеликих приміщеннях не рекомендується використання декількох кольорів для горищних стін, це надто перевантажить інтер’єр. Для маленьких горищ принцип фарбування стін простий – потрібно уникати занадто великої кількості квітів і матеріалів. Хороший ефект досягається фарбуванням в світлі кольори всіх елементів інтер’єру:

 • стелі,
 • стійок,
 • колон,
 • дерев’яних балок.

В цьому випадку структурні елементи горища (колони, балки) перестають бути настільки помітними, не домінують, гармонійно вписуючись в навколишнє середовище. Такий варіант обробки стелі мансарди зроблять кімнату світліше, більше, а тихий фон дозволяє використовувати будь-які кольорові акценти в меблів, елементи декору:

 • кольоровий килим,
 • жалюзі,
 • лампи.

Внутрішнє оздоблення мансардного поверху в білому кольорі з темним підлогою, фото


Якщо пофарбувати стіни і стелю різними кольорами, нехай навіть пастельними і гармонійними, це візуально зменшить кімнату.

Мансарда – незвичайний простір, тому доцільно вибрати один – два елементи, які грають першу скрипку в дизайні інтер’єру, а інший простір варто обробити в якості фону – нейтральними кольорами.

Фото. Оформлення в трьох сильних кольорах – блакитний, світло-і темно-фіолетовий.

Якщо вирішено покрити частину стіни яскравим, виразним кольором, слід узгодити його з домінуючою роллю в інтер’єрі і адаптувати до нього інші елементи дизайну. У представленій на фото нижче дитячій кімнаті для виділення телевізора встановлена ​​фонова помаранчевий колір, відповідний елементів інтер’єру і меблів.

У фарбуванні стін на горищі найбільш підходящим варіантом будуть тонкі колірні відмінності – кольору і півтони. Таке тонке відмінність квітів ідеально для оформлення стін і стелі мансарди.

Оформлення шпалерами

Добре виглядає варіант обробки стін шпалерами. Наприклад, шпалери з вертикальними смугами візуально збільшують невелику висоту стін горища.У комбінації з білим або іншим пастельним кольором можна в невеликій кількості використовувати більш темний або яскравий колір. Дуже модно аранжування горищного простору в чорно-білих тонах. Це поєднання ефектне, чорно-білий контраст можна використовувати досить сміливо.

На фото, представленому нижче, панує чорно-білий контраст з переважанням білого кольору. Інтер’єр має художній, божевільний характер. Французький стиль тут поєднується зі скандинавським і сучасним. Це відмінна пропозиція для любителів оригінального стилю.

Пам’ятайте! При фарбуванні стін у мансарді слід уникати вибору яскравого або занадто темного кольору для низьких стін-стійок. Відмітна колір підкреслить невелику висоту стін, оптично опустить дах, зробить інтер’єр оптично нижче.

Вікна та ролети

Мансардні вікна пропускають багато світла. Вони є найменш ізольованим місцем. Навіть через найкращий двокамерний склопакет проникає в три рази більше тепла, ніж через добре ізольовану дах (в одну і іншу сторону). Взимку тепло йде на вулицю, влітку проникає всередину через нагрівається скло, створюючи парниковий ефект.

Якщо немає можливості поставити трикамерні вікна з набагато кращими тепловими властивостями, не забудьте про зовнішніх ролетах – переважно вибирати металеві, що відображають тепло. Виробники вікон пропонують зовнішні і внутрішні жалюзі, пристосовані до розмірів вікна на горищі. Внутрішні ролети на вікнах можна встановити в будь-який час, але з зовнішніми діють певні технологічні обмеження. Тому установку ролетів потрібно запланувати на етапі будівництва даху.

Варіанти облаштування

Мансарда може мати різні види. Найпростішою в аранжуванні є мансардний дах, її іноді досить важко зробити, але компенсацією буде великий простір під нею.

Двосхилий дах

Двосхилий дах – зовсім інший проект. Тут величезну роль грає так звані стійки або фрагменти «опорною» конструкції даху. Якщо їх немає, скіс даху досягає статі, корисна площа значно знижується. Коли стійки включені в проект, а їх висота досягає 2 метрів, горище значно набирає функціональність.

Фото. Внутрішнє оздоблення мансарди, обшили деревом, з двосхилим дахом і стійками висотою 80 см

Найважче – спроектувати Чотирьохскатні горище. Чим більше зламів даху, тим важче ергономічно облаштувати інтер’єр.

Мансарда без стійок

Якщо горище позбавлений стійок, то тільки 65% його площі є для облаштування. Це висока область, де може пройти людина.

Фото. Під скосом даху розташована ліжко для економії місця

Якщо дах позбавлена ​​підтримки у вигляді стійки, потрібно подумати про те, як в кутах скосів облаштувати зручний простір для зберігання речей. Таким чином можна отримати великий простір для зберігання сезонного одягу, постільної білизни, рушників. Меблі доведеться робити на замовлення точно за розміром простору, яке потрібно використовувати. Це дозволить ідеально заповнити «мертві» зони горища. Меблі з блискучими фронтами збільшить простір візуально. Якщо вибрати моделі шаф з розсувними дверима, ви збережете ще цінні кілька десятків сантиметрів. Тут можна розмістити стильну підлогову вішалку-стійку для одягу.

Під скосами можна розташувати стелаж, довгі полиці. Це простір може мати гарний вигляд як книжкова шафа. Багато хто ставить в кути дивани, ліжка, однак краще відступити трохи, щоб не битися головою об стелю.

Мансарда зі стійкою 80-120 см

Висота 80-120 см означає, що під дахом присутня невелика стінка. Цей непомітний елемент значно покращує функціональність горищного простору. Ухил можна використовувати по-різному:

 • поставити ліжко, диван;
 • поставити письмовий стіл або туалетний столик;
 • облаштувати ванну кімнату з ванною і унітазом;
 • облаштувати невелику кухню.

У разі санвузла треба перевірити, чи можна вільно використовувати унітаз. На горищі рідко роблять кухню, але якщо подобається ця ідея, це простір можна вдало використовувати. Косяк стіни розміром 120 см придатний для установки підлоги кухонної тумби. У горищних кухні доведеться відмовитися від підвісних шаф, можна доповнити її відкритими полицями, такі тенденції в кухні в 2018 році дуже популярні.

Дизайн зі стійкою 140-150 см

Висота 140 -150 см найбільш оптимальна. На відстані 50 см від скоса може вільно переміщатися людина, не нахиляючи голову. Тут можна розташувати:

 • зручну зона відпочинку,
 • обідній стіл зі стільцями,
 • ліжко з високою рамою.

Якщо тут розміститься кімната дитини, можна створити в невисокій зоні відмінне місце для гри. Така мансарда є справжнім скарбом, вона поєднує в собі цікаву архітектуру із солідною дозою ергономіки.

Апартаменти на останньому поверсі є мрією багатьох. Мансарда допомагає створити унікальну атмосферу з витонченим дизайном. Хороша обробка дозволить максимально використовувати її потенціал!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *