Вбудована пральна машина на кухніВбудована пральна машина на кухні

Невелика ванна кімната може створити багато проблем. Один із способів заощадити простір – це перемістити пральну машину на кухню.

Коли кухня і ванна кімната мають невелику площу, слід переглянути важливість цих просторів в нашому повсякденному житті. Якщо кухня повинна бути повністю відкрита для вітальні, або являти собою царство досягнень кулінарного домашнього мистецтва, то присутність пральної машини може тільки ввести дисонанс в естетику. В цьому випадку пральна машина може бути тільки вбудованої, бажано, щоб її фасад закривався дверцятами. Як гармонійно вписати в кухню вбудовану пральну машинку, ми розповімо в цій статті.

Вбудована пральна машина на кухні і її переваги

Дуже часто буває так, що місце розташування машинки визначається розміром ванної та кухні. Як правило, ванні кімнати здаються занадто маленькими, тому рішення встановити пральну машину на кухні може стати для багатьох неминучістю. Є кілька позитивних аспектів такого рішення:

  • перш за все, ми отримуємо цінне простір в маленькій ванній, іноді це досить важливо, наприклад, дозволяє встановити ванну вашої мрії замість душової кабіни з пральною машиною;
  • пральна машина на кухні, яка добре вписується в меблі, не повинна бути проблемою, на ринку існує група машинок, які призначені для вбудовування;
  • вбудована пральна машина працює набагато тихіше, ніж звичайне обладнання, а її розміри адаптовані до стандарту кухонь;
  • спеціально розроблені фронти – маскують дверцята, які можуть успішно замаскувати присутність пристрої;
  • якщо кухня облаштована в класичному або сільському стилі, машинку можна замаскувати фіранкою з тюлі або картатої тканини.

Ергономіка кухні з вбудованою машинкою

Ергономіка кухні з вбудованою машинкоюКухня з вбудованою пральною машиною повинна бути продумана так, щоб дотримувалася ергономіка і ніщо не заважало зручно готувати і використовувати кухонне обладнання. Як правило, використовують модель пральної машини з фронтальним завантаженням, яка вимагає простір перед нею, щоб відкривати дверцята. Тому вона не повинна бути розташована в кутку.

Якщо план функціональної кухні дозволяє, то краще не ставити машинку в одну лінію з кухонними шафами, так щоб її використання не було незручним, наприклад, під час несподіваного візиту гостей. При проектуванні простору для пральної машини на кухні варто задуматися, де буде зберігатися брудний одяг і миючі засоби, призначені для прання.

Часто ці речі знаходять своє місце в ванних кімнатах, при цьому пральна машина стоїть осібно в кухні, таке рішення найбільш доцільно. Це дозволяє розмежувати кухонне начиння і продукти харчування від порошку і засобів для прання.

Ергономіка кухні з вбудованою машинкою

На що звернути увагу, вибираючи вбудовується пральну машину на кухню?

Вбудовувані машинки на кухню зроблені так, щоб доповнити кухонні шафи. Як правило, це вбудовувані пральні машини під стільницю. Вони завантажуються з фронту і приховані за фасадом меблів.

вбудовані пральні машини під стільницю

розміри машинкирозміри машинки

Для того щоб полегшити вибір пральної вбудовується машини виробники, як правило, пропонують стандартний розмір:

  • ширина – 60 см,
  • глибина – 55 см,
  • висота – від 83 см до 85 см.

Такі моделі трохи нижче, ніж окремо стоять машинки, так як їм необхідно місце для вбудовування і установки стільниці. Для полегшення монтажу лицьовій панелі, пральні машини в стадії розробки, як правило, мають невеликі виїмки в нижній частині передньої панелі.Перед тим як машинка буде вбудована, треба перевірити чи дверцята вільно відкриватися, так як після установки робити коригування може бути набагато складніше або навіть неможливо. Проблеми з відкриттям лицьовій панелі можуть призвести до складнощів в проведенні ремонту в разі поломки.

розміри машинкиЯкщо ви не хочете маскувати пральну машину дверима, слід підібрати модель, яка буде поєднуватися з іншими побутовими приладами, а також з матеріалами, використовуваними в облаштуванні кухні.

Пральна машина з верхнім способом завантаження в закритому стані не відрізняється, наприклад, від посудомийної машини, але тоді ми не маємо додаткової стільниці.

розміри машинкиЯк всім відомо, пральна машина під час віджиму починає вібрувати і може злегка зміщуватися і битися об стінки меблів. Тому вона не повинна вступати в безпосередній контакт зі стінками меблів, так як це може привести до пошкодження або подряпин меблів і самої машинки.

Для цього приладу необхідно запланувати близько 10 см вільного простору. З боків пристрою повинно бути мінімум по 2 см.

Сучасні вбудовані моделі пристосовані до коливань і не пошкоджують меблі.

Підключення до електрики і водопроводу

Підключення до електрики і водопроводуЩе одна важлива деталь, на яку варто звернути увагу – це доступ до електричної розетки. Відстань від електричної розетки не повинно перевищувати 1,5 м – цього достатньо для середньої довжини кабелю.

Для підключення апарату не слід використовувати подовжувачі. Крім того, не рекомендується підключати інші пристрої до тієї ж розетки, що і машинку – в цьому випадку вона може бути перевантажена.

Неприпустимо також використовувати старі шланги та фітинги. Перед підключенням пристрою до води, ви повинні перевірити кілька моментів. Перш за все, розмір крана для підключення води повинен відповідати діаметру шланга. Якщо у вас є два штуцери, треба їх правильно підключити. Один з них призначений для гарячої, інший – для холодної води. Якщо є сумніви, то варто заглянути в інструкцію. Зливний шланг повинен бути встановлений на висоті приблизно 1 м від підлоги.

Пристрій має бути підключений до системи з тиском від 30 кПа до 1000 кПа. Якщо тиск в системі вище, необхідно використовувати регулятор, щоб зменшити його. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, які виникають від протікання води під тиском, переконайтеся, що шланг надійно закріплений.

Кухня з пральною машиною – фото

Кухня з пральною машиною - фото

Високий шафа для пральної машини і сушарки може бути симетричним відображенням шафи, в якому вбудований холодильник з морозильною камерою. Ця конструкція буде сприяти симетрії кухонних меблів.

Високий шафа для пральної машини і сушарки

Машинка, яка додатково маскується кухонним островом для приготування їжі стає невидимою для ока, особливо коли вона закривається панеллю зробленої з того ж матеріалу, що і інші частини меблів. Видимі на передній частині машини на фото нижче невеликі магніти, забезпечують зручне закривання дверей.

Машинка, яка додатково маскується кухонним островом

Цікава ідея – це покриття передньої частини пральної машини дверцятами в кольорі плінтуса кухні під колір алюмінію. На малюнку нижче показана модель з панеллю керування, винесеною за межі дверцята шафи.

Вбудована пральна машина на кухніЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *