Вентилятори для витяжки канальні безшумніВентилятори для витяжки канальні безшумні
Відповідна вентиляція у ванній кімнаті, на кухні і в туалеті надзвичайно важлива через сильне забруднення повітря миючими засобами, запахами і надмірної вологості. Після купання у ванній накопичується надмірна кількість водяної пари. Це найпоширеніша причина запотівання скла і дзеркал, але не тільки. Занадто висока вологість повітря нерідко призводить до неприємного запаху, виникнення грибка або цвілі на стінах.

Щоб забезпечити достатній рівень провітрювання, необхідно правильно організувати систему вентиляції. У цьому допоможе вбудований в витяжку вентилятор канальний. На жаль, такі прилади при роботі нерідко виробляють досить високий рівень шуму, тому найкраще купити вентилятори для витяжки канальні безшумні для кухні, туалету або ванної кімнати.

Як правильно вибрати цей пристрій, як знизити рівень шуму при його роботі, на які параметри звертати увагу при покупці, огляд моделей, представлених на ринку – ці та інші питання розглянуті в даній статті.

Вентилятори для витяжки канальні безшумні – що вибрати?

Вибір відповідної моделі повинен враховувати кілька важливих аспектів. Крім рівня шуму, обов’язково слід звернути увагу на продуктивність і розмір приладу, додаткові функції, якими він може бути оснащений.

Як вибрати продуктивність і розмір вентилятора

Вентилятори для витяжки найчастіше зустрічаються в продажу в трьох розмірах, які підходять до з’єднувальних труб, що веде до вентиляції або безпосередньо до вентиляційного каналу.

 • 100 мм;
 • 125 мм;
 • 150 мм.

Ці діаметри для осьових вентиляторів визначають продуктивність пристрою. Щоб правильно вибрати модель, слід зіставити продуктивність пристрою і площа приміщення, яке потребує витяжної вентиляції. Отже:

 • канальний вентилятор для витяжки 100 мм безшумний зазвичай має продуктивність від 80 до 125 м³ / год; такі моделі призначені для установки в приміщеннях площею до 8-10м² (при стандартній висоті стелі 2,6 м);
 • канальний вентилятор для витяжки 125 мм зазвичай має продуктивність від 175 до 215 м³ / год; ці прилади призначені для приміщень площею від 10 до 16 м² (при стандартній висоті приміщення 2,6 м);
 • моделі діаметром близько 150 мм зазвичай мають продуктивність від 250 до 320 м³ / год; вони призначені для установки в приміщеннях площею більше 16 квадратних метрів.

Продуктивність є основним критерієм для вибору відповідної моделі. Визначити необхідну продуктивність для конкретного приміщення можна, помноживши значення обсягу кімнати в м³ на необхідну кількість повітрообміну в приміщенні протягом 1 години (для ванних кімнат ми приймаємо за норму близько 5-7 обмінів за годину). Відповідно мінімальний обсяг вентиляції, необхідний для стандартних ванних кімнат, становить 50 м³ / год, для туалетів – 30 м³ / год.

Важливо, щоб продуктивність обраної моделі була правильно підібрана до обсягу кімнати, а не до отвору в стелі або стіні. Експлуатаційні характеристики пристрою повинні бути визначені досить точно, оскільки надмірна інтенсивність роботи приладу може викликати надмірний шум, і призведе до швидкого охолодження приміщення. А модель з низькою ефективністю повинна працювати довше, щоб видалити небажані запахи або вологу.

Функції, які повинен мати вентилятор

Залежно від призначення кімнати у нас є вибір вентиляторів, які можуть бути оснащені автоматикою з різними функціями:

 1. Стандартний вентилятор – це модель в базовій версії. Найчастіше прилад підключається до вимикача освітлення. Він також може бути підключений через окремий настінний вимикач. Для того, щоб підключити такий вентилятор в базовій версії треба провести до нього проводку з двох проводів – фази і нуля (більшість вентиляторів не вимагають заземлення).
 2. Стандартний зі шнуровим вимикачем – це базова модель, яку вмикають і вимикають, потягнувши за прикріплений до неї шнур. В основному монтується в приміщеннях, де немає з’єднання з настінним вимикачем.
 3. Вентилятор з таймером – ця модель має функцію затримки вимкнення. Найчастіше використовується в туалеті разом з вимикачем освітлення. Прилад починає працювати після включення світла, а після того, як він вимкнений, він все ще працює в плині часу, встановленому на таймері. Залежно від виробника – це постійна затримка, наприклад, 6 хвилин або регульована в діапазоні від 1 до 30 хвилин. Такий період роботи дозволить видалити небажані запахи, коли відвідувач санвузла виходить з кімнати, не замислюючись про те, що треба вимкнути вентилятор. Для моделі з таймером потрібно постійне джерело живлення. Такі пристрої можуть також мати функції:
  • затримки включення (вентилятор включається через певний проміжок часу після включення живлення від перемикача);
  • циклічний режим (так звана функція провітрювання).
  • Вентилятор з датчиком вологості і таймером – моделі з гидростатом найчастіше використовуються у вологих приміщеннях, таких як ванні кімнати. Датчик вологості включає пристрій, коли вологість в приміщенні перевищує встановлений поріг. Більшість виробників надають можливість регулювати рівень вологості в діапазоні від 60 до 90%. Крім того, моделі з датчиками вологості оснащені таймером.
  • Вентилятор з датчиком руху – ця модель буде працювати скрізь, де настінний вимикач можна використовувати. Пристрій включається кожен раз при виявленні руху в кімнаті, і зупиняється після зупинки руху та, коли закінчується час, встановлений на таймері. Це ідеальне рішення в тих кімнатах, де передбачена тільки фіксована подача харчування, а також якщо приміщення не має підвищеної вологості, наприклад, таке як туалет.
  • Вентилятор з датчиком світла – модель з датчиком світла використовуються в приміщеннях без вікон. Такі пристрої поступово витісняються з ринку моделями з датчиком руху.

  Монтаж вентилятора: в стіні або в стелі

  Не всі моделі призначені для роботи на стелі або на похилій стіні. Тільки моделі з кульковими підшипниками призначені для використання в різних положеннях. Пристрої на підшипниках ковзання повинні працювати тільки в стіні.  Рівень шуму і безшумні вентилятори для витяжки

  Важливий також рівень шуму, який видає канальний вентилятор, так як на нього ми звертаємо увагу при повсякденному використанні приладу. Слід ознайомитися з параметрами шумності, зазначеними виробником, звернувши при цьому увагу, на якій відстані було виконано вимір. Також важливо враховувати спосіб кріплення двигуна вентилятора – конструкція з антивібраційними опорами запобігає вібрації, саме такими двигунами оснащують безшумні вентилятори.

  Значення рівня шуму для вентиляторів у ванній кімнаті може варіювати від 25 до 30 дБ. Почуття комфорту для користувача все ж дасть більш низьке значення рівня гучності, тому важливо розглянути способи, що дозволяють його знизити.

  З’єднання вентилятора з каналом витяжки

  При установці вентилятора, щоб знизити рівень гучності при роботі, рекомендується уникати підключення до вентилятора через напівеластичний алюмінієвий канал. Ці труби, зазвичай звані «гофра», дають помітне збільшення шуму під час експлуатації приладу через те, що вони не жорсткі і створюють вібрацію. Якщо їх використання необхідно, слід добре ізолювати їх зовні. В ідеалі рекомендується використовувати жорсткі вентиляційні труби з ПВХ.

  Зовнішній вигляд

  Зовнішній вигляд пристрою є суб’єктивним питанням. На сьогоднішній день виробники пропонують моделі як стриманих мінімалістичний форм, так і з декоративними фасадами. В даний час на ринку продаються різноманітні по дизайну вентилятори для витяжки канальні безшумні, ціна на які іноді сильно відрізняється в залежності від набору функцій і зовнішнього вигляду.

  Ми можемо вибирати моделі з таких матеріалів, як:

  • ПВХ;
  • нержавіюча сталь;
  • латунь;
  • Скло.

  Однак не варто при покупці вентилятора приділяти занадто багато уваги його зовнішньому вигляду, а скоріше вибір варто робити, грунтуючись на аналіз інших параметрів, згаданих вище. Навіть найкрасивіший вентилятор, коли він гучний або неефективний, стане тільки дратівливим елементом в кімнаті.

  Отже, перш ніж зробити вибір, треба звернути увагу на наступні показники:

  • низьке споживання енергії;
  • достатню продуктивність;
  • низький рівень шуму;
  • додаткові функції пристрою;
  • можливість монтажу в горизонтальному (похилому) і вертикальному положенні (для горизонтального або похилого розміщення необхідний двигун з підшипниками);
  • якість корпусу і естетику.

  Огляд моделей вентиляторів для витяжки

  Зрозуміло, вибір вентилятора повинен грунтуватися на його технічні характеристики і інших експлуатаційних параметрах, але в той же час слід враховувати його дизайн. Ретельно вибираю відповідну модель, ми намагаємося не зіпсувати візуальний ефект в інтер’єрі. Виробники відповідають потребам клієнтів, і в даний час існує багато цікавих моделей вентиляторів.

  Більшість приладів можна включати вручну або підключати до висвітлення.

  Вентилятори Havaco Como Desing мають таймер з затримкою від 1 до 25 хвилин до найширшого діапазону. У моделях Sterr є додаткова функція таймера – час затримки, що означає, що вентилятор не включається відразу після того, як користувач входить або виходить, а включається тільки через 3-5 секунд. Моделі Sterr, Harmann можуть бути додатково оснащені зворотним клапаном, який дозволяє повітрю текти тільки в одному напрямку, а модель Havaco має зворотний клапан в стандартній комплектації. У разі сильних вітрів, а також взимку клапан запобігає надходженню повітря в приміщення в зворотному напрямку. Це підвищує комфорт використання ванної кімнати і економічно вигідно, тому що усуває непотрібні втрати тепла.

  Також важливо звернути увагу на гучність роботи, так як шум, особливо ввечері і вночі, може бути неприємний для сім’ї. Звичайно, краще вибрати безшумні канальні вентилятори, так як це підвищить комфорт їх експлуатації. Хороші параметри мають моделі BSF від Sterr (тільки 22 дБ (A) на найнижчій швидкості) і Havaco Como Design (26 дБ (A)). Якщо обсяг кімнати великий, рекомендується використовувати вентилятор з великим потоком повітря, що дозволяє швидко видалити забруднене повітря. Такі моделі можна знайти у брендів Vents і Havaco, вони мають потужність 265 м³ / год і 253 м³ / год, відповідно.

  Порівняльна таблиця – огляд популярних моделей вентиляторів з різним рівнем шумності

  Виробник, серія Vents LDA Sterr BFS Dospel

  BlackWhite Harmann Enso Havaco

  Como Design
  Діаметр, мм 100, 125, 150 100 100, 120 100 100, 125, 150 Продуктивність, м³ / год 88/167/265 90 100/150 115 83/140/253 Рівень шуму, дБ (A) 33/34/37 22/35 40/46 31 26/34/42

  На тлі інших моделей, вентилятор бренду Sterr зі світлодіодним підсвічуванням, знімною скляною панеллю, яка екранує вхідні грати, виділяється з точки зору дизайну. Інноваційний дизайн робить ці моделі популярними у дизайнерів інтер’єру. Додатковою перевагою є можливість установки у вікні.

  Також варто відзначити модель бренду HYGRO ENSO Harmann, яка є одним з небагатьох варіантів на ринку, оснащених дисплеєм з поточної температурою і вологістю. Біполярний двигун, який використовується в агрегаті, забезпечує безперервну роботу пристрою на низькій швидкості. Висока швидкість включається при підвищенні вологості або при автоматичному включенні освітлення. В сучасні ванні кімнати ідеально підходять моделі з серії Black White від Dospel, чий ексклюзивний дизайн заснований на орігамі.

  Безшумний канальний вентилятор з акустичною ізоляцією воздуховода Dalap AP 125 QUIET – це дуже тиха модель. Корпус пристрою має дуже хороші аеродинамічні характеристики і виготовлений з високоякісної сталі. Крильчатка і клемна колодка двигуна встановлені в корпусі вентилятора за допомогою гвинтів для безшумної роботи без вібрації. Спеціальна форма лопаті ротора збільшує швидкість повітряного потоку і забезпечує більш високу продуктивність і тиск в порівнянні зі стандартною моделлю.

  Безшумний канальний вентилятор з акустичною ізоляцією воздуховода Dalap AP 125 QUIET

  Модель має зовнішню електричну коробку для легкого підключення до електричної мережі. Цей безшумний канальний вентилятор задовольняє вимогам високої продуктивності, в той же час він характеризується низьким рівнем шуму. Пристрій підходить для установки в приміщеннях з високою вологістю, таких як туалети, кухні, офіси, теплиці, розплідники рослин і тому подібні. Може бути встановлено в будь-якому вентиляційному каналі як вертикально, так і горизонтально.  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *