Вермікомпостери своїми рукамиА чи знаєте ви, що таке незвичайне заняття, як розведення черв’яків, може стати для вас дуже прибутковим бізнесом? Виявляється, черви – дуже корисні істоти! Мало того, що в процесі їх життєдіяльності виходить дуже корисне і незамінне для сільського господарства добриво, яке називають вермикомпосту, або ж, більш зрозуміло – біогумусом, так ще й самі черв’яки є дуже затребуваним товаром! Ви здивовані? А ну-ка згадайте, хто дуже любить черв’ячків, і відмінно ловиться на них? Звичайно риба, яку людина вживає в їжу для поповнення організму таким корисним речовиною, як фосфор. Тому, зайнявшись розведенням цих надзвичайно цікавих істот, ви завжди будете мати постійних покупців, зацікавлених в тому, щоб ваш бізнес процвітав!

Вермікомпостери своїми руками

Для того щоб ваш бізнес дійсно процвітав, потрібно розвести міні-ферму для цих надзвичайно цікавих червоподібний. У цьому вам допоможе правильне виготовлення Вермікомпостери, в якому і будуть «жити» ваші черв’ячки і виробляти такі необхідні для вашого бізнесу «продукти життєдіяльності».

Вермікомпостери своїми руками

Якщо вже ви зважилися зайнятися цим бізнесом – майте на увазі, що для старту вам знадобиться ні багато ні мало – 100 доларів! Саме за таку суму ви зможете придбати свій перший в житті скриньку з … хробаками, які згодом можуть принести вам якщо не мільйони, то тисячі доларів точно!

Вермікомпостери своїми руками

Виготовляємо Вермікомпостери для розведення черв’яків своїми руками

• Насамперед вам потрібно придбати ємності, де будуть «квартирував» ваші черв’ячки. Для цієї мети відмінно підійдуть пластикові ящики, що продаються в магазинах під грифом «для м’яса».

Вермікомпостери своїми руками

• Наступний етап – пророблення в новеньких, гладеньких, цельненькіх пластикових лотках безлічі отворів! Отвори краще свердлити свердлом діаметром 5 мм, щоб не пошкодити лоток, так як пластик – матеріал крихкий, і при тиску може легко розколотися. Але для того щоб знати де і що свердлити, потрібно спочатку, за допомогою маркера і лінійки, намітити точками місця підлягають свердлінню. Ідеальний варіант, коли отвори знаходяться на рівномірній відстані один від одного в 25 мм. За допомогою звичайного шила злегка «накерніть» мітки, завдяки цьому свердло ляже точно в потрібне місце і не зісковзне в сторону. Отримавши контейнер з дірчастим дном, переходимо до наступного етапу.

Вермікомпостери своїми руками

• Переходимо до правильної підготовки самого нижнього лотка, призначеного для збору дуже потужного добрива, під назвою «вермічай». Для цього візьміть ще один пластиковий ящик, такого ж розміру, як попередні, ось тільки в ньому ми будемо свердлити не безлічі отворів, а всього одне! Отвір має перебувати в нижній частині пластикового контейнера, прямо біля бортиків (як показано на малюнку), в нього ми вставимо кульової краник на ½ дюйма.

Вермікомпостери своїми руками

Приготуйте заздалегідь краник відповідного розміру, а також шайбу зі сталі і второпластовую прокладку для ущільнення з’єднання. Акуратно рассверливаем отвір свердлом, потім для цієї мети використовуємо фрезу і шар за шаром розширюємо отвір до потрібного розміру. Для того щоб не пересверліть отвір – приміряйте краник, він повинен щільно протягується крізь отвір. Досягнувши бажаного результату, вмонтуйте краник в пластиковий лоток.

Вермікомпостери своїми руками

Лотки підготовлені, переходимо до виготовлення своїми руками стійок під лотки

• Нам знадобиться «меблевий щит» товщиною 1,8 см і габаритами 125х40,5 см. Цей щит нам необхідно розпиляти на дві рівні половини. Найкраще скористатися електролобзиком – робота піде швидше і акуратніше! Після цього розмітьте на одній з вийшов дощок, за допомогою маркера і циркуля (циркуль можуть замінити блюдця, тарілки і т. Д.) Півколо, який теж потрібно буде акуратно випиляти (дивіться малюнок)! Кути краще закруглити і гарненько відшліфувати.

Вермікомпостери своїми руками

• Наша конструкція повинна стояти, тому, озброївшись ручкою для лопати (щоб довго не думати і не шукати потрібний матеріал) і ножівкою, відпилюємо чотири бруска по 25 см кожен.Вермікомпостери своїми руками

Ці-то бруски і будуть виконувати функцію ніжок вашого саморобного «Вермікомпостери». На кожній «ніжці» помічаємо маркером центр, а за допомогою шила «Керн» отвір. Після цього беремо в руки дриль з 4 мм свердлом і акуратно, без зайвих рухів, щоб брусок НЕ розколовся, висвердлюємо отвір для гвинта-конфермат.

Вермікомпостери своїми руками

• Тепер прийшла пора зібрати конструкцію воєдино. Для цього рівномірно, біля кожного кута одержані дощок, за допомогою все того ж маркера відзначаємо місця кріплення ніжок майбутнього Вермікомпостери. Вставляємо в дриль свердло 5 мм і свердлимо отвір для гвинта-конфермат.

Укручуємо ніжки в наш Вермікомпостери

• Наш Вермікомпостери «МАЙЖЕ» готовий! Залишилося подбати про правильну вентиляції для нашої конструкції. «Правильна» вентиляція має на увазі під собою систему вентиляційних отворів, при яких субстрат буде досить вологим, і не буде піддаватися надмірному провітрювання, в результаті чого відбудеться пересихання субстрату і загибель всіх, хто в ньому знаходиться. Як то кажуть – золота середина! Отже, повертаємося до наших продірявленим пластиковими контейнерами. Беремо міцний «сірий» скотч (призначений для ущільнень вентиляційних з’єднань) і ретельно заклеює отвори вгорі ящиків. Все, крім одного на кожну торцеву сторону – їх ми, завбачливо, закриємо москітною сіткою, щоб ніякі комахи не порушували тиху-мирне життя майбутніх «мешканців». Щоб сітка щільніше лягла, слід боковушку контейнерів злегка обробити «їжачком», це така насадка для дрилі. Після неї, сітка, посаджена на клей, буквально приросте до контейнера.

Вермікомпостери своїми руками

• Встановлюємо підставку, на неї складаємо один на інший ящики – Вермікомпостери готовий і чекає заселення!

• Для того щоб «мешканцям» вашої конструкції жилося затишно і комфортно, постарайтеся дістати неткане полотно, яким ви повинні викласти дно подірявлених контейнерів і верх всього вмісту ящиків. Отже, нетканим полотном встеляли дно «дірчастого» контейнера, засипаємо куплений субстрат з черв’ячками, зверху додаємо живильне середовище для черевиків (листя, тирсу, папір) і знову все ретельно вкриваємо нетканим полотном. Верхній ящик бажано покрити кришкою, кришку можна купити в господарському магазині, або ж виготовити самостійно зі звичайної фанери.

Вермікомпостери своїми руками

Помістивши живий товар в виготовлений своїми руками Вермікомпостери, не забувайте стежити за такими показниками в приміщенні, де встановлений агрегат, як температура і вологість. Температура повинна бути в межах 15-25 градусів Цельсія, а вологість 75-85%. Це саме ті оптимальні умови, при яких черв’яки швидко розмножуються і проводять нормальну життєдіяльність.

Вермікомпостери своїми руками

Вермікомпостери зробили, черв’яків виростили – що ж тепер з ними робити?

Розведення черв’яків в домашніх умовах – справа вигідна, проте і не менш клопітка! Попит на черв’ячків і добрива, які вони виробляють, починається з ранньої весни і закінчується восени (і це тільки в сільському господарстві)! Що ж з ними робити всю зиму? Куди подіти це постійно розмножується, копошаться місиво?

Вихід теж є і досить вигідний! Вірніше буде сказати, що виходів існує кілька! Один з них – продавати хробаків рибалкам – рибка їх дуже любить і, як не дивно, взимку теж хоче повноцінно харчуватися! Другим же варіантом буде поставка черв’яків в зоомагазини в якості повноцінного і екологічно чистого харчування для рибок, пташок, і всіх любителів поласувати натуральним м’яском. Так що не хвилюйтеся – був би матеріал, а куди його подіти – вихід завжди знайдеться!

До речі, при покупці черв’яків знайте, що найбільшим попитом у сільському господарстві користується добриво, вироблене каліфорнійськими хробаками! А ось годувати риб краще бистроразмножающіхся хробаками, які називаються старателями!

Подивіться відео: Саморобний Вермікомпостери. Сергій Коробка

Справа нехитра, однак, вимагає уваги і турботи! В процесі розведення черв’ячків, ви дізнаєтеся безліч різних хитрощів і премудростей, які допоможуть виростити вам якісний товар і багаторазово перебільшити ваш капітал! Осягаючи нове, для нас відкриваються і нові можливості!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *