Весняна обробка саду від шкідників і хворобПеред тим, як на деревах почнуть проявлятися вегетативні ознаки, необхідно встигнути провести садові процедури, які пов’язані з обприскуванням дерев. У садах, парках цим починають займатися на початку весни – в березні, як тільки середня температура на добу встановиться на рівні п’яти градусів.

Кожен садівник мріє про те, щоб у нього був найкрасивіший сад. А для цього дерева повинні бути здоровими. Тому ранньою весною потрібно починати боротьбу зі шкідниками, які встигли і змогли перезимувати в корі дерев.

Для початку, давайте подивимося відео про видах весняного обприскування саду

Отже, визначили, що обприскувати плодово-ягідні дерева потрібно при температурі не нижче 5 градусів.

Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

Підготовка саду до весняної обробці

Перш ніж починати обприскування, кожне дерево і кущ в саду або парку ретельно оглядаються. Буває так, що деякі гілки промерзли і відмерли. Їх необхідно акуратно зрізати ножівкою. За допомогою металевої щітки зі стовбурів старих дерев счищается кора. З молодими саджанцями така процедура не проводиться. Листя навколо дерев прибираються, щоб можна було добре обробити і грунт. Після зими в ній теж є безліч шкідників, які при першій нагоді готові перейти на дерево і почати псувати його.

Перший раз дерева обприскують до того, що з’являться перші бруньки. В цей час прокидаються личинки гусениць і тлі. Якщо пропустити цей час, то з появою молодого листя шкідники прокинутися і почнуть об’їдати їх.

Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

Чим обприскувати дерева навесні

Тільки сам господар саду приймає рішення – ніж обприскувати дерева навесні. Для цього потрібно переглянути всі дерева, а тільки потім приймається рішення. Існує велика кількість сумішей для обприскування дерев. Ми постараємося назвати найдорожчі і безпечні для людини засоби.

Отже, ось вони:

  • бордоская суміш;
  • мідний купорос;
  • сечовина;
  • залізний купорос.

Приблизно всі ці компоненти надають однаковий вплив на паразитів шкідників саду.Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

Раннє обприскування навесні

Перший раз цими засобами можна обприскувати дерева, як тільки розтане сніг. Найкраще обприскувати дерева в похмурий і безвітряний день.

Наприклад, беремо бордоською рідиною. Потрібно взяти приблизно сто грам мідного купоросу і 150 – 200 грам негашеного вапна. Розмішуються порошки в десяти літрах води. Щоб суміш з дерев швидко не змивав дощ, в бордоскую суміш можна додати пральний мило. Ранньою весною рекомендують робити обробку дерев 3% розчином суміші, винятком можуть бути молоді дерева.

сечовина або карбамід. Як правило, сечовина використовується тоді, коли на деревах виявляється велика кількість паразитів. Але найчастіше – коли в минулому році обробка дерев не виконувалася. Сечовина загальмовує процес вегетації дерев. І тут не потрібно шукати недоліки. Навпаки, дерево зацвіте трохи пізніше, тим самим буде захищено від морозів.

Увага! Не змішуйте сечовину з крейдою, суперфосфатом, вапном, доломітом.

Другий раз дерева обприскують вже з бордоською сумішшю, проте робиться це до того, як розпустяться квіти. Концентрація розчину на другий раз повинна бути не сильною – 1%, цього досить, щоб убити шкідників, які вижили після першої обробки.

Залізний купорос також використовується в розчинах для обприскування дерев. Він відмінно бореться з лишайниками, грибком і гусеницями. Завдяки залізному купоросу усуваються грибки, бактерії, мохи, лишайники на корі дерев, а сама кора стає еластичнішою і здоровіше.

Якщо у вашому саду ростуть переважно старі дерева, то обприскувати їх потрібно не тільки навесні, але і пізньої осені. Крім того, що суміші, обрані садівником, дозволять вбити шкідників, то вони ще й збільшують врожайність.

Весняна обробка саду від шкідників і хвороб

На кожне дерево в саду потрібна певна кількість суміші. Якщо ви купуєте готовий хімікат, то виробник вказує дозу для кожного дерева. В цілому важко сказати, якою мірою обприскується те чи інше дерево.

Важлива умова – обприскати дерево або кущ з усіх боків. В іншому все залежить від розпилювача. Важливо не забувати обприскувати грунт біля дерева, в якій теж живуть паразити.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *