Весняний догляд за яблунями і грушамиДля вмілого дачника весняні роботи починаються вже з першим приходом тепла. Особливої ​​догляду вимагають такі садові дерева як яблуня і груша. В цей період часу необхідно зробити найважливіші дії: вилікувати стовбури від пошкоджень, побілити штамби, провести обробку від шкідників і різних хвороб, обрізати і підготувати рослину до щепленні. Весняний догляд за яблунями і грушами нескладний, головне – нічого не забути і слідувати точним вказівкам фахівців. Яким саме, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Весняний догляд за яблунями і грушами
Весняний догляд за яблунями і грушами нескладний

Весняний догляд: з чого починати?

Всі досвідчені садівники знають про необхідність такої важливої ​​процедури, як отаптиваніе. Що вона в себе включає? Справа в тому, що після довгої, голодної зими у багатьох мишей трапляється авітаміноз, тому вони знаходять все потрібні їм мікроелементи в молодих корінцях дерева. Пробираючись до яблуні і груш, миші гризуть кору, завдаючи непоправних пошкоджень кільцю кори. Щоб запобігти навалу гризунів, рекомендується проводити отаптиваніе дерев, тобто їх очищення від снігового покриву. Коли висота снігу сягає рівня гілок невеликого деревця, це стає справжньою загрозою для рослини. Соковиті і молоді гілки залучають мишей, що є прямою загрозою майбутньому врожаю. Очищення снігу слід проводити до заснування.

Весняний догляд за яблунями і грушами

У обов’язковий весняний догляд за яблунями і грушами входять наступні дії:  • Лікування пошкоджень дерева. На початку березня, після сходу снігу, в першу чергу оглядається стовбур дерева. Якщо ви виявите якісь сліди від гризунів, пошкодження кори, бурі плями на стовбурі і т.д. – терміново прийміть заходи. Для цього необхідно своїми руками замазати всі зрізи садовим варом.
  • Побілка яблуні і груші навесні. Для садівника березень починається з побілки яблунь і груш. Найкращим засобом вважається спеціальна садові фарба на акриловій основі. Такий побілки не страшні дощі і мороз.
  • Обрізка дерев. Щоб дерево активно зростала і формувало красиву, шикарну крону, воно потребує обов’язкової обрізку. Процедуру можна проводити вже на початку березня або навіть в кінці лютого, якщо погода дозволяє. Головна умова – встигнути до стабільно теплої погоди, інакше дерево прокинеться, а такі рани можуть негативно позначаться на стані рослини. Для обрізки можна використовувати секатор. Загальна відстань між скелетними гілками не повинно перевищувати 80 см.
Весняний догляд за яблунями і грушами
Процедуру можна проводити вже на початку березня або навіть в кінці лютого
  • Знищення шкідників і профілактика хвороб. Як і всі інші рослини, груша і яблуня піддаються атаці комах. Щоб зберегти і вберегти від цього дерево, можна скористатися перевіреним способом – встановити клейові ловчі пояси. Такий пояс повинен дуже щільно прилягати до стовбура, щоб перепинити шлях будь-якого шкідника. Слід також провести обприскування дерев хімічними препаратами, але тільки після цвітіння.

Яблуня і груша також потребують повноцінного поливі, особливо якщо зима була неснежной і сухий. Після поливу бажано розпушити грунт – це позбавить від пухкої кірки на поверхні.

Весняний догляд за яблунями і грушами

Як бачимо, весняний догляд за яблунею і грушею нескладний. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам відмінно підготувати до сезону свій сад.

Весняний догляд за яблунями і грушамиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *