Вибір зручного крісла для роботи за комп’ютеромСьогодні люди проводять багато часу за комп’ютером, де зосереджена професійна діяльність, навчання, відпочинок. Тому робоче місце потрібно правильно облаштувати, обладнати відповідними меблями, що дозволяє комфортно сидіти за робочим столом.

Ергономічне крісло – важлива меблі для офісу для працівника і роботодавця. Коли працівник сидить в зручному кріслі, його робота стає більш ефективна, що виражається в фінансову вигоду роботодавця. Зручний стілець для програміста, студента допоможе піклуватися про здоров’я, адже в ньому він проводить 4 -10 годин щодня. Ортопедичне зручне крісло виконує необхідні функції, естетично виглядає. Як вибрати комп’ютерне крісло, на що звертати увагу при покупці?

Переваги шкіряного крісла

Шкіряні крісла символізують елегантність, комфорт, справжнє зручність. Комфортний ергономічний шкіряний стілець для керівника і для домашнього використання – популярне рішення, відмінно підходить в якості елегантного предмета меблів в домашній кабінет. Переваги шкіряного крісла наступні:

 • Естетичний, елегантний зовнішній вигляд. Шкіра – позачасовий матеріал, ніколи не виходить з моди. Інтер’єр з шкіряними кріслами виглядає шикарно, елегантно. Шкіряні меблі універсальна, підходить будь-якого інтер’єру. Шкіряні крісла доступні в різних стилях, кольорах, можна легко підібрати їх до інших елементів інтер’єру.
 • Практичність. Шкіряні меблі при належному догляді практична, може виконувати функції багато років. Шкіра проста в обслуговуванні, легко чиститься. Якщо на шкіряне сидіння розлилося кави, досить просто протерти пляму серветкою.
 • психологічний комфорт. Шкіряні меблі дає почуття безпеки, позитивно впливає на самооцінку працівника. Варто інвестувати в крісло, що заохочує, надихає співробітників до роботи.

Шкіра, яка використовується для оббивки офісних меблів, забарвлюється в різні кольори. Можна вибрати безліч відтінків, серед яких особливо популярні універсальні кольори:

 • чорний;
 • білий;
 • кремовий;
 • різні відтінки коричневого.

Деякі моделі мають комбіновану оббивку, наприклад, що поєднує елементи зі шкіри на сидіння і текстильну спинку з дихаючим пористим покриттям, що перешкоджає потіння спини, попереку. Мембрана в спинці представляє матеріал, що запобігає потраплянню вологи всередину. Завдяки комбінованій оббивці, меблі стає надзвичайно міцною, практичною. Сучасний дизайн робить ергономічне крісло вдалим рішенням для будинку, офісу, кабінету керівника.

Ціна виробів

Шкіряні меблі не можна віднести до товарів низької цінової категорії. Ціна шкіряного крісла залежить від виду шкіри. Шкіряні вироби високої якості виготовляють зі спеціальної шкіри першої категорії – преміум. Шкіра класу преміум представляє частину верхнього шматка шкіри, найбільш цінного. Високоякісна шкіра відрізняється наступними характеристиками:

 • має чітко виражену текстуру,
 • має максимальну кількість часу,
 • м’яка,
 • гнучка,
 • приємна на дотик.

Матеріал піддають розгладженню, видаляючи нерівності, після чого за допомогою шаблону надають візерунок. Поверхня виробу виходить гладкою, недоліки залишаються прихованими. Шкіра першої категорії міцніша, ніж матеріал другий, третій, четвертій категорії. Крісла, вироблені з неї, найдорожчі, вартість покриття становить 50-90 відсотків вартості виробу.

Вибираючи, який комп’ютерний стілець краще, потрібно більше дізнатися про якість матеріалу, звернути увагу, ніж оброблені підлокітники – шкірою або іншим матеріалом. Шкіру легше чистити.

Інша група – вироби, оббиті шкірзамінником, вони характеризуються такими властивостями:

 • коштують недорого,
 • «Кожзам» часто буває разюче схожим на натуральну шкіру,
 • не мають таку високу стійкість до пошкоджень, не забезпечує унікальний рівень комфорту, властивий натуральному матеріалу.

Ціни на шкіряні комп’ютерні стільці починаються від 8000-10000 рублів, більш елегантні моделі коштують 50000 рублів. Тому перед покупкою потрібно вивчити важливі особливості офісного крісла, звернути увагу на функціональність, щоб придбана модель була ергономічною, довговічною, була окрасою інтер’єру.

На які параметри варто звернути увагу?

Якщо комп’ютерне крісло не відповідає вимогам, необхідним для правильного підтримки тіла, у сидячої людини може з’явитися ряд неприємних відчуттів:

 • дискомфорт;
 • болю в спині, колінах, шиї, плечах, головні болі;
 • незручна поза знижує концентрацію уваги, продуктивність праці.

Вибираючи крісло для комп’ютера, слід звернути увагу на зовнішній вигляд, перевірити можливості регуліровкі.Чем більше можливостей регулювання, тим краще можна пристосувати її під індивідуальні потреби, для хворої і здорової спини, під зріст, вага.

Важливі наступні функції:

 • регулювання сидіння вгору-вниз;
 • нахил спинки вперед-назад;
 • наявність регульованого підголівника;
 • регулювання положення підлокітників.

Важливо також:

 1. дотримуватися правильне відстань від очей до клавіатури, монітора;
 2. враховувати кут, під яким сидить дивиться на монітор.

Висота, глибина сидіння

Сидіння повинно мати правильну форму – плоске з закругленими краями.

Висота сидіння. Правильний стілець повинен мати можливість регулювання висоти.

Як відрегулювати правильно висоту? • висота повинна забезпечувати такий рівень, щоб ноги знаходилися на підлозі;
 • висота повинна регулюватися відповідно до висоти стільниці комп’ютерного столу;
 • бажано налаштувати висоту посадки так, щоб лінія зору була спрямована під правильним кутом по відношенню до монітора, дозволяючи створити для зору оптимальні умови;
 • регулювання сидіння на потрібний рівень сприяють розташуванню рук на правильній висоті, під правильним кутом до клавіатури, дозволяючи уникнути оніміння, виникнення тунельного синдрому, що зустрічається у людей, які багато працюють за комп’ютером при неправильному положенні рук.

Ширина сидіння повинна забезпечувати вільну позу без стислих стегон, тісне сидіння обмежує приплив крові до нижніх кінцівок.

глибина сидіння повинна забезпечувати підтримку для ніг, від колін до попереку:

 • для дорослої людини середнього зросту, комплекції достатнього розмірів сидіння 45 см по глибині і ширині;
 • якщо користувач високий, слід звернути увагу, щоб стегна на 3/4 були підтримані сидінням стільця.

Висота спинки, поперекова підтримка

Краще офісне крісло забезпечить правильну підтримку поперекового відділу хребта, лопаток. Правильне анатомічне положення забезпечує грамотно підібрана форма спинки.

Форма спинки повинна відповідати зросту сидячої людини, забезпечувати підтримку постави, хребта в його природному положенні – у формі букви S.

Деякі моделі мають спинки з регульованою поперекової частиною, адаптується до індивідуальних потреб користувача. Це особливо важливо, коли сидить має маленький зріст або дуже високий, в цьому випадку пропорції істотно відрізняються від середніх. Маючи можливість змінити настройки, можна домогтися оптимальних параметрів.

Спинка повинна бути досить високою, підтримувати голову. Довжина спинки в середньому становить 135 см.

Динамічний, ергономічне сидіння

Ергономіка – наука, що швидко розвивається у відповідь на запит підвищення комфорту, функціональності навколишнього оточення. Вона допомагає адаптації техніки, меблів, інструментів, обладнання, технологій для задоволення фізіологічних, психологічних, соціальних потреб людини. Комп’ютерні крісла рясніють сучасними рішеннями, що роблять перебування в них приємним, підтримують хороший фізичний стан, самопочуття.

Найзручніше крісло повинно мати наступні функції:

 1. відкидна спинка – може бути скоригована, відкидатися на 180 °. Під час роботи, кут між стегнами і тулубом повинен знаходитися між 95 і 105 градусами. У хвилини відпочинку, спинку можна нахилити назад більш глибоко, дозволяючи розслабити тіло.
 2. Механізм гойдання Tilt. Сучасні крісла мають механізм гойдання Tilt, що забезпечує вільне гойдання, або дозволяє зафіксувати вибране положення. Функція гойдання дозволяє забезпечити приємні моменти релаксації.
 3. Регулювання підтримки спини при «розгойдуванні» дозволяє адаптувати стілець до ваги користувача.
 4. механізм Multiblock може заблокувати сидіння в лежачому положенні, що ідеально підходить для відпочинку.
 5. Підлокітники. Якщо людина проводить багато часу за роботою, незамінними елементами стають підлокітники. Переважно, щоб підлокітники могли бути скориговані по висоті, бажано наявність можливості регулювання по ширині. Використання підлокітників забезпечує підтримку, знижує навантаження на зап’ястя. Деякі моделі обладнані розсувними підлокітниками, однак цю функцію зазвичай користувачі не використовують.

Свобода пересування, обертання

Практичне, міцне крісло повинно мати міцну основу. Надійне рішення – металева хрестовина з п’ятьма ногами, що дає стабільну, надійну підтримку, що дозволяє уникнути падінь. У верхній частині хрестовини повинен знаходитися амортизатор, який взаємодіє з механізмом регулювання висоти сидіння.

Довговічні коліщатка дозволять легко дістатися до паперу, що лежить на столі, включити принтер без необхідності вставати з крісла. Стандартні колеса, встановлені на сучасних стільцях, мають механізм самоблокировки.

Важливо оцінити поверхню, для якої пристосовані коліщатка. Можна вибрати варіанти для:

 • килимового покриття – коліщатка покриті гумовими, силіконовими покриттями;
 • твердої поверхні – дерево, ламінат, плитка.

Це важливо для користувачів, збереження килима, статі. Правильно обрані коліщатка не зашкодять поверхню підлоги.

висновок

Сьогодні люди проводять багато часу за комп’ютером, іноді до 10 годин щодня. Сидяча робота може мати негативний вплив на здоров’я, тому людям, довго працюють сидячи, важливо мати відповідне комп’ютерне крісло. Хороше рішення – шкіряна модель, красиво і елегантно виглядає, що володіє практичними перевагами – практичний, легко миється. Крісло повинно мати додаткові функції, що забезпечують кращу підтримку тіла.

Корисна можливість випробувати обрану модель перед покупкою. Багато магазинів дозволяють посидіти на кріслі. Не завжди кращий варіант – орієнтація на відгуки про шкіряному комп’ютерному кріслі, отримані від друзів. У кожної людини власні вимоги, особливості статури, що визначають правильний вибір. Зручне крісло повинно мати можливість регулювання під конкретного користувача. Рекомендується вибирати оббивку в темних тонах. Каркас повинен бути зроблений з міцного металу.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *