Види будівельних матеріалів для стін будинку – силікати, газобетон, цегла, керамзитобетонЦегла і бетонні блоки є традиційними будматеріалами, з яких будуються будинки. Ці матеріали належать до групи «здорових». Ретельно вибирати будівельний матеріал для стін будинку дуже важливо, так як цей вибір має вирішальне значення для майбутнього домашнього затишку, також він відбивається на експлуатаційних витратах будівлі.

Вимоги, яким повинні відповідати будівельні матеріали для зведення стін будинку, продовжують рости. Сьогодні вони повинні мати не тільки відмінні механічні властивості, а й термічні і акустичні. Все більше число людей, шукають так звані «здорові» будматеріали. У чому відмінність між наявними на ринку товарами і як зробити правильний вибір, на які критерії варто звертати увагу при покупці – ми розглянемо в цій статті.

Сучасні будівельні матеріали для стін будинку – види і опис

Велика частина сучасних приватних будинків виконана за традиційною цегляною технології. Багато з цих будівель побудовані з керамічних виробів. Добре відомо, що цегла і бетонні блоки дійсно розглядаються як матеріали «здорові». Але правда полягає в тому, що з точки зору ступеня радіоактивності вони займають останнє місце в списку всіх доступних будівельних матеріалів. Більш радіоактивний тільки шлакоблок і газобетон з вмістом золи.

Хоча, безумовно, ці матеріали при цьому продовжують відповідати керівним принципам, які містяться в будівельних нормативах. Тому при прийнятті остаточного вибору слід мати на увазі, що ми маємо в своєму розпорядженні ще і іншими матеріалами, які за впливом на здоров’я людини набагато краще.

Будівельні матеріали повинні бути міцними, високої якості і нешкідливими для здоров’я. Розглянемо деякі з тих, які задовольняють цим умовам.

Силікати

Це силікатні будівельні матеріали з вапна і піску, які виробляються з використанням тільки натуральної сировини.

До їх складу входить:

 • 90% піску;
 • 7% вапна;
 • 3% води.

Тому це повністю органічні матеріали, придатні, в тому числі, і для вторинної переробки. Крім того, вони мають найнижче з усіх доступних будівельних матеріалів вміст шкідливих радіоактивних елементів. Використання в їх складі вапна, оберігає стіни від цвілі і грибка, що робить внутрішню частину будівлі здорової і дружній людському мікроклімату.

З силікатів рекомендується будувати двох- і тришарові стіни. Блоки укладають в так званій системі «паз-гребінь», що усуває необхідність у вертикальних швах. Їх основні переваги:

 • можуть легко розрізані до необхідних розмірів;
 • силікати стійкі до тиску;
 • стійкі до вогню;
 • мають хорошу звукоізоляцію;
 • характеризуються низьким поглинанням води;
 • мають високу морозостійкість і чудовою здатністю акумулювати тепло.

Цей будівельний матеріал для стін є відносно важким, що може утруднити транспортування. Найбільшим недоліком силікатів є те, що вони мають низьку теплоізоляцію.

Газобетон – що це?

Газобетон є будівельним матеріалом, який виготовляється у вигляді блоків з дуже високою точністю розмірів. Він так само, як і попередній матеріал має в основі пісок. Додають до нього також вапно, воду і невеликі кількості цементу і ангідриту.

Склад визначає стан матеріалу. Газобетон має дуже незначний рівень природного радіаційного фону. У зв’язку з цим, він знаходиться на другому місці після силікатів за рівнем радіації.За допомогою блоків з пористого бетону можна побудувати всі види стін. Працювати з ним легко і швидко. Багатошарові стіни будують зазвичай за допомогою звичайного цементного розчину, виконуючи грубу затірку. Одношарові стіни можуть бути побудовані шляхом виконання тонких швів за допомогою клею або товстих – за допомогою термостійкого розчину. Під час наступних шарів, не забудьте зберегти принцип взаємного зміщення (близько 8 – 10 см).

Пінобетон має такі переваги:

 • має високу теплоізоляцію;
 • характеризується високою вогнестійкістю;
 • легкий в обробці.

Тим не менш, він також має і деякі недоліки, а саме: значне водопоглинання, крихкість і низьку міцність на стиск. Газобетон не має, на жаль, хорошої звукоізоляції, крім того, стіни слід якомога швидше захистити зовнішньої штукатуркою.

Керамзитобетон

Керамзит є будівельним матеріалом, який виробляють шляхом відповідної обробки і випалу глини і керамзиту при дуже високій температурі. Керамзит в даному випадку є замінником піску або гравію, а в зв’язку з тим, що він легкий, невелика вага також мають блоки, виготовлені з його використанням.

З керамзитобетону можна побудувати всі види зовнішніх і внутрішніх стін будинку. Блоки розміщуються в так званій системі «паз-гребінь» (без необхідності вертикальних швів), що полегшує і прискорює робочий процес.

Найпопулярнішими продуктами з керамзитобетону є цеглини або блоки з полистироловой теплоізоляційної прокладкою.

Основні переваги керамзитобетону:

 • характеризується нетоксичність;
 • має один з найнижчих рівнів природної радіоактивності;
 • стійкий до впливу всіх видів живих організмів;
 • не псує мікроклімат всередині приміщень;
 • має високі теплоізоляційні властивості (особливо, коли стінки виконані з блоків зі вставкою з полістиролу);
 • здатний акумулювати тепло;
 • характеризується високою міцністю на стиск;
 • володіє високою вогнестійкістю;
 • відрізняється низьким водопоглинанням.

Недоліками керамзитобетону є погана звукоізоляція і крихкість.

Керамічні будівельні блоки цільні і пористі

Традиційна кераміка в даний час практично не використовується для будівництва будинків. Цей матеріал насправді відносно важкий і має погані теплоізоляційні властивості. Для того щоб усунути ці недоліки виробники стали виконувати порожнисті керамічні профільовані блоки.

Крім того, глину почали змішувати з тирсою або деревною тріскою, що призвело до значного поліпшення теплоізоляційних властивостей кераміки. На даний момент цей будівельний матеріал є будівельним блоком високої продуктивності, що призвело до його величезної популярності.

Але які властивості має цей будівельний матеріал для зовнішніх стін будинку в аспекті впливу на здоров’я людей? Беручи до уваги найбільш важливий критерій для даної оцінки, тобто природну радіоактивність будівельних матеріалів, ці вироби відносяться до третьої групи з трьох існуючих груп (разом з шлакоблоком і газобетоном, який проводиться на основі летючого попелу). Для порівняння, найнижчим рівнем природної радіоактивності відрізняються силікати і пінобетон (група I), в групі II знаходиться керамзитобетон і звичайний бетон.

Вибираючи будматеріал, не тільки ціна має важливе значення, важливі також технічні характеристики матеріалу і його екологічність.

Увага!

Нарешті, варто трохи заспокоїти майбутніх інвесторів. Всі будівельні матеріали, доступні на ринку (за умови, що у виробника є сертифікати якості, зокрема, що стосуються ступеня радіоактивності) є безпечними для здоров’я людини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *