Види дверних міжкімнатних петель, їх призначення, які петлі краще?Дверні петлі - види

Петлі є елементом, що грає дуже важливу роль у функціонуванні двері. Ми набуваємо їх, як правило, разом з рамою, виробники повинні гарантувати їх правильну і довговічну роботу. Чи можна замінити їх іншими в разі поломки або для того, щоб вони краще відповідали дизайну інтер’єру?

В обох випадках, відповідь позитивна, при бажанні їх можна поміняти. Але як зробити правильний вибір? Види дверних петель для міжкімнатних дверей, способи їх установки, призначення, а також інші важливі відомості про ці дверних аксесуарах ви знайдете в даній статті.

Дверні петлі – особливості конструкції і надійність

Дверні петлі грають дуже важливу роль, тому що на них спирається вся вага полотна. Це механізм, який дозволяє переміщатися дверного полотна, зазвичай складається з двох шарнірних частин. Один з них прикріплений до крила (двері, вікна), а інший до дверної рами або безпосередньо до внутрішньої поверхні дверного отвору. Використання відповідних моделей допомагає поліпшити функціональність дверних систем. Завдяки їм ми можемо без праці відкривати стулки.

Тому вони повинні бути дуже надійними, міцними, довговічними, це важливо для того, щоб двері функціонували належним чином. Ніхто не любить скрипучі двері. З цієї причини, перед покупкою фурнітури, слід приділити вивченню питань вибору достатньо уваги. Особливо важливо розібратися з усіма нюансами, якщо мова йде про зовнішніх дверях, які піддаються впливу атмосферних чинників.

При виборі слід звернути увагу на наступні характеристики петель:

 • тип підшипника – вважається, що оптимальний варіант – це шарикопідшипники;
 • тип захисту від корозії – найкраще, якщо всі елементи оцинковані, гальванізовані або з порошковим покриттям;
 • можливість регулювання – це зручно, коли не треба знімати дверне полотно, щоб його відрегулювати, тому хороші петлі мають опцію регулювання в трьох площинах.

Фото. Модель для легкої двері

Які петлі краще?

У більшості випадків вони монтуються на дверній коробці і дверному полотні в кількості двох або трьох штук. Протягом останніх років набувають все більшої популярності так звані «3D» або врізні петлі дверні прихованої установки, які приховані в коробці і полотні. Врізні моделі використовують в дверях без лиштви.

3D петлі

3D петлі

Як добре знають власники старих дверей, навіси час від часу вимагають мастила. Але моделі, які виробляються в даний час, як правило, мають тефлонове покриття в місцях тертя, вони не вимагають такої обробки. Якщо з якоїсь причини ми повинні замінити дверні петлі, то треба купувати відповідні до вашої конструкції – для дверей з фальцем або без фальца.

Якщо ми маємо справу з технічної дверима, то краще покладатися на професійну допомогу, так як самостійно вибрана фурнітура може бути просто занадто слабкою для неї. Біля дверей технічних, наприклад, провідних в котельню, зазвичай велику вагу, тому для них треба придбати досить міцні навіси.

Декоративні накладки

Петлі дверні – це елементи, які можуть легко вписатися в будь-яку кімнату завдяки спеціальним накладок. Багато виробників представляють широкий вибір накладок. Вони можуть бути виготовлені з металу, мати золотистий або срібний глянець, матове покриття. Для їх монтажу не потрібно демонтаж конструкції – вони просто накладаються на існуючі навіси і конструкція готова.

Зазвичай накладки мають прості форми, але ви також можете придбати більш декоративні варіанти, які впливають на естетику, роблять її більш шикарною. Звичайно ж, роблячи вибір, треба пам’ятати про універсальні принципи естетики, які говорять про те, що стиль всіх елементів меблів і предметів інтер’єру не повинен конфліктувати з дверима і їх декором.

Накладки на петліСкільки це буде коштувати?

Традиційні петлі не спричинять великі витрати. Залежно від моделі, ціна варіюється від 10-50 до 1000 рублів і вище, врізні варіанти прихованої установки коштують близько 1000 рублів. Ціна залежить від таких параметрів, як розмір і матеріал. У разі декоративних накладок ціни починаються від 30 рублів, тому вартість поліпшення зовнішнього вигляду дверей дуже мала. Їх можна придбати в наборах – по дві накладки (для верхньої та нижньої частини).

Види петель для міжкімнатних дверей

Моделі можуть бути дуже різні, не всі вони підходять для кожного типу двері. Одні, наприклад, підходять для деревини, інші – для пластмаси, або для скла, для дверей без лиштви або протівовзломних. На правильну роботу шарніра впливають такі параметри, як розміри полотна, його вага, кількість петель і їх розташування, тип, якість матеріалу, з якого зроблено полотно і коробка, правильна установка, товщина полотна в місці кріплення шарніра.

Основні види наступні:

 • завіси;
 • врізні;
 • накладні;
 • приховані;
 • двосторонні;
 • протизламні;
 • кутові;
 • з різним діаметром.

Ця фурнітура має різноманітний дизайн і використовується для дверей і вікон з дерева, сталі, ПВХ, з лиштвою і без нього. Деякі варіанти мають додаткові функції, такі як регулювання в трьох або в двох площинах, протизламні якості або самоблокувалися функції. Вони доступні в багатьох кольорах і формах, щоб ми могли підібрати підходящий варіант до будь-якого стилю інтер’єру.

Залежно від матеріалу дверного полотна розрізняють наступні варіанти (фото):

Петлі для дерева – можуть бути завіси, врізні, накладні, приховані. Вони призначені для дерев’яної столярки, мають різні діаметри і кольору обробки.

врізні

врізні

антивандальні

антивандальні

ввертние

ввертние

Навіси для ПВХ – також можуть бути завіси, врізні, накладні, приховані, регульовані в трьох площинах.

Навіси для ПВХ

Для сталевих дверей – завіси з двох або трьох частин, регульовані в трьох площинах, розраховані на велику вагу.

накладні

ввертние

Для дверей з лиштвою

Петля і гвинт з різьбою для дверей з лиштвою з дерева, ПВХ або нержавіючої сталі.

Для дверей з лиштвою

Для дверей без лиштви – регулюються в трьох вимірах, правильно встановлений шарнір дозволяє повністю відкрити стулку на 180º.

Для дверей без лиштви

Це модель з незалежним тривимірним регулюванням, призначеним для використання в дерев’яних дверях без лиштви з товщиною полотна не менше 36 мм. Повністю взаємозамінні з шарнірами, так як вони мають однакові розміри фрезерування. Пара таких петель, встановлених на дверне полотно 900 × 2100 мм, забезпечує несучу здатність 80 кг. Механізм шарнірів виконаний з алюмінію. Вони доступні в матовою і хромованою обробці. Крім того, спеціальні шарнірні кришки додають естетику шарниру.

Таким чином, варіантів різних конструкцій дуже багато. При виборі не варто поспішати, важливо уважно вивчити всі нюанси, тому що на цей елемент припадає найбільша механічне навантаження при експлуатації, а довговічність всієї дверної системи безпосередньо залежить від правильного вибору цієї фурнітури. Крім того сучасні технології дозволили виробникам виготовити чимало інноваційних новинок, які можуть бути корисними при різних умовах експлуатації.

Як через довговічності механічної частини, так і з урахуванням декоративних якостей не варто надмірно економити при покупці, так як заміна фурнітури процес досить трудомісткий, що вимагає певної кваліфікації. В результаті невелика економія призведе до того, що незабаром доведеться викликати майстра і міняти фурнітуру, витративши ще більше коштів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *