Види грунтовок для стінВиди грунтовок для стін

Грунтовка для стін – це часто використовуваний будівельний матеріал. На практиці, не існує універсальної грунтовки, і кожна має своє призначення і застосування. У цій статті ми розглянемо види і склади грунтовок, їх застосування, порекомендуємо, як вибрати основу під штукатурку і як потім заґрунтувати стіну. Поглинання підкладки часто нерівномірне, тому важливо вирівняти її поглинаючу здатність. Як правильно вибрати грунтовку і як заґрунтувати стіну?

Пропозиція дуже широко – одні види використовують для грунтування стін перед фарбуванням або наклеюванням шпалер, а інші для грунтування перед укладанням керамічної плитки або іншими видами облицювання. Розглянемо їх докладніше.

Сучасні види грунтовок для стін

Залежно від призначення і типу обробки можна виділити наступні види грунтовок і їх застосування:

  • препарати глибокого проникнення;
  • під штукатурку;
  • під фарбування;
  • під гідроізоляцію.

Попередня обробка є одним з найбільш важливих етапів оздоблювальних і в цілому всіх ремонтних робіт. Саме від цього етапу багато в чому залежить міцність і довговічність фарбування, штукатурки і інших покриттів.

Грунтовки для стін Глубокопроникающая (зміцнювальні)

Грунтовки для стін ГлубокопроникающаяЦі склади іноді називають підсилювачами, вони в основному використовуються для ремонту старих бетонних поверхонь або штукатурки. Їх завдання – це проникнення і з’єднання старих матеріалів для того, щоб створити нову, більш сильну поверхню. За це відповідають смоли, що входять до складу грунтовки глибокого проникнення.

Такі препарати доцільно використовувати тільки на Неосипающаяся засадах. Не можна їх наносити на відвалюється або потріскану штукатурку. Ці склади пов’язують стару штукатурку, але тільки до певної міри – їх не слід використовувати для приклеювання випадають ділянок штукатурки або бетону.

Подібні препарати дозволяють поліпшити поглинання субстрату, але це не є їх головним завданням. У зв’язку з цим слід застосовувати їх в першу чергу, а після них уже праймери або грунтовки, які матимуть на меті тільки поліпшення і збільшення поглинання, яка важлива при застосуванні нової штукатурки і фарбування стіни.

Не слід ототожнювати зміцнюють грунтовки з грунтовками під штукатурку. Їх здатність проникнення в основу служить для того, щоб поліпшити зв’язування старого матеріалу, вони використовуються незалежно від інших грунтовок, які необхідні в залежності від виду роботи (штукатурка, фарбування, ізоляція і т.д.).

Грунтовки під гіпсову і цементно-вапняну штукатурку

Ця група включає праймери для гіпсової, цементно-вапняної, тонкошарового декоративного та мозаїчної штукатурки. Застосовують їх в двох цілях:

  1. Перш за все, для вирівнювання всмоктуючої здатності підстави, за що відповідальні відповідним чином обрані смоли, включені в суміш.
  2. Інше важливе завдання полягає в тому, щоб створити грубу основу для нової штукатурки. Це важливо, тому що часто підкладка є гладку поверхню бетону або містить шар клею з армуючої сіткою. Щоб легко і надовго нанести штукатурку, необхідно забезпечити високу зчеплення між основою і нової штукатуркою. Якщо раніше застосована грунтовка глибоко проникає, то потрібно додатково використовувати гіпсову грунтовку. Глибоко проникаючі суміші не включають в свій склад мінеральних часток (зазвичай кварц), які включають суміші, призначені, як основа для штукатурки. Саме ці частки відповідальні за шорсткості поверхні.

У разі мозаїчної штукатурки, необхідно придбати спеціальну ґрунтовку для такого покриття, тому що крім вирівнює, всмоктуючої здатності і шорсткості, вони також дозволяють належним чином тонувати колір підкладки відповідно до запланованих квітами штукатурки. Це дозволяє уникнути проблем, пов’язаних з знебарвлення мозаїчної штукатурки в разі нерівного кольору підкладки.Грунтовки, вирівнюють поглинання підстави

Ці суміші широко відомі, як універсальні. Вони знижують і вирівнюють поглинання підкладки. Однак вирівнювання вбирає здатності субстрату є тут вторинним питанням, а найголовніше – зменшити поглинаючу здатність. Це важливо особливо в разі дуже всмоктують субстратів, з пористою поверхнею, наприклад таких, як газобетон або силікати і деякі гіпсові штукатурки. Така обробка зменшує кількість матеріалів, які споживаються в подальшому – при фарбуванні, коли фарба вже не проникає так глибоко в основу. Крім того, сильно вбирає стіна з часом може дати тріщини.

сильно вбирає стіна з часом може дати тріщини

На ринку ви можете зустріти багато видів цих грунтовок для стін. Тим не менш, ви повинні бути дуже обережні при їх виборі. Уважно вивчайте етикетки, при цьому слід враховувати, що за властивості підстави і нову поверхню (гладкість, колір) відповідають, головним чином, що містяться в суміші мінерали. Хорошої якості препарати включають в свій склад дуже дрібні частинки, які утворюють на стінах і стелях злегка шорстку поверхню. Але це не шорсткість для кінцевого виду обробки, на деяких стінах шорсткість краще досягти за допомогою відповідних декоративних фарб, а не за допомогою праймерів.

У той же час грунтовки під фарбу часто створюють на стіні білу поверхню, яка значно полегшує фарбування як при капітальних ремонтних роботах, так і в разі зміни кольору стін. Під фарбу не слід використовувати універсальну грунтовку, яка значно додасть поверхні темні тони. Не рекомендується також використовувати суміші дуже рідкої консистенції, тому що велика частина розчину стече зі стіни, не проникаючи в її структуру.

Грунтовка під гідроізоляцію

Останній тип праймерів – це спеціальні склади для гідроізоляції. У таких приміщеннях, як ванні кімнати, кухні, пральні під гідроізоляцію з рідкої плівки або герметики можуть використовувати грунтовки, вирівнюють поглинання підстави.

Інша залежить від випадку зовнішніх поверхонь, що піддаються тривалому впливу вологи і морозу. На терасах, сходах, балконах, в басейнах стоїть під гідроізоляцію використовувати спеціальну ґрунтовку, яка вирівнює поглинання бетонної поверхні, але в той же час більш стійка до морозу. Не варто економити на зовнішній обробці поверхні – треба мати на увазі, що вода здатна проникати навіть в найменші щілини і тріщини, а під час морозу вона розширюється і руйнує бетон і клеї під плиткою.

Як на поганий землі не можна без правильної підготовки побудувати будинок, наприклад, на піщаному грунті, так і на погану поверхню не можна ефективно нанести штукатурку, фарбу, приклеїти плитку або шпалери. Це закінчиться, з великою ймовірністю, розчаруванням, тому потрібно подбати про підходящої і міцної поверхні. Практично будь-яка поверхня нестабільна і вимагає відповідної підготовки. Підготовка підстави повинна бути виконана професійно і з використанням правильно обраних будівельних матеріалів, які якісно зміцнять поверхню. Від правильного вибору типу грунтовки багато в чому залежить кінцевий результат оздоблювальних робіт.

У зв’язку з розвитком спеціальних знань і дослідженням явищ, що відбуваються в штукатурці та бетоні, а також завдяки вивченню поведінки різних фарб і штукатурок, сьогодні ми можемо правильно вибрати закріплює склад на мінеральних основах і смолах і належним чином підготувати кожен субстрат.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *