Види сходів на другий поверх в приватному будинкуВиди сходів на другий поверх в приватному будинку

Правильне планування сходів в приватному будинку не є легким завданням для дилетантів. Тому часто дизайн і конструювання цього елементу інтер’єру довіряють професіоналам. Проте, варто розібратися, на що ж треба звертати увагу при плануванні і затвердження проекту.

Ця споруда має відповідати ряду технічних параметрів, які будуть приводитися у відповідність з діючими будівельними нормами і правилами, крім того, конструкція повинна бути ергономічною, зручною і, безумовно, красивою. Які існують види сходів на другий поверх в будинку, чим вони відрізняються, який варіант вибрати в тому чи іншому випадку і які технічні умови треба дотримуватися, щоб обрана модель була зручною і безпечною – цим питанням присвячена ця стаття.

Популярні види сходів на другий поверх в приватному будинку

Перш за все, давайте проаналізуємо, які існують види сходів в будинку на другий поверх. Розглянемо їх докладніше.

Прямі прості сходи

Вони характеризуються тим, що прольоти мають пряму форму, без вигинів, поворотів і заокруглень. Конструкції можуть бути одно- або багатопролітні, але завжди ступені розташовані в одну лінію, без скручених ступенів.

Прямий вид сходів на другий поверх - фото

Прямий вид сходів на другий поверх – фото

Максимальна зручне число ступенів в одному прольоті – 17, хоча більший комфорт для ходьби надають прольоти, в яких кількість щаблів не більше, ніж 10. В разі необхідності, ми можемо використовувати більш 17 сходинок. Слід пам’ятати, що до і після проходження прольоту повинна бути майданчик для відпочинку і маневрування, її розмір повинен складати мінімум 80 x 80 см. Це важливо з точки зору будівельних нормативів і хорошої функціональності. Проліт прямих сходів повинен мати ширину 80 см. Якщо вибрати систему прямих прольотів, у вигляді двох серій, слід пам’ятати, що навіть між ними повинна бути майданчик з розмірами 80 x 80 см.

Перевагою прямих моделей є низька вартість їх реалізації, оскільки вони складаються з одних і тих же елементів. Простота балюстради і відсутність вигинів також є перевагою. Зовнішній вигляд такої конструкції простий і мінімалістичний.

Недоліками цього рішення є те, що конструкція займає щодо великий простір, а також підйом по довгому прольоту без майданчиків для відпочинку може бути утомливих, особливо в тих випадках, якщо другий поверх розташований досить високо. Важливе також питання забезпечення безпеки підйому, в разі падіння, людина подолає значну відстань і зупиниться майже напевно в самому низу.

Прямі сходи без опор

Відмінний варіант, все більше і більше популярний – це прямі сходи з одним прольотом у вигляді легкої самонесущей конструкції, наприклад, з дерева, сталі або скла. Сходинки в такому вигляді сходів тонкі, вони можуть бути ажурними, а способів їх обробки багато. В останні роки користуються величезним попитом килимові або безопорний моделі, які, як стрічка піднімаються вгору по стіні без будь-яких видимих ​​опор і кріплень. Вони виглядають дуже сучасно і мінімалістично, і стають справжньою окрасою сучасного інтер’єру приватного будинку.

Безопорні види дерев'яних сходів на другий поверх - фотоБезопорні види дерев’яних сходів на другий поверх – фото

Сходи з поворотом

Ці види сходів на другий поверх в приватному будинку дуже поширені, тому що займають набагато менше місця, ніж прямі. Вони характеризується тим, що проліт повертає під кутом 90 або 180 градусів. На повороті замість майданчика розташовані щаблі зміненої ширини. Ця модель ускладнена як по конструкції, так і з точки зору обробки. Елементи оздоблення, наприклад, з деревини повинні точно відповідати певним параметрам. Якщо планується обробка керамічною плиткою, ми повинні зважати на той факт, що на щаблях нам доведеться її різати, і плитки на кожному ступені будуть розташовані в іншому напрямку.

Сходи з поворотом

Гвинтові сходи на другий поверх

Вона ідеально підходить для дуже маленьких просторів, де важливий кожен сантиметр, так як займає мінімум місця в кімнаті. Однак, це найменш зручні види сходів. Крім того, вони досить складні, щоб ви могли спроектувати їх самостійно, так як конструкція повинна відповідати ряду параметрів, щоб бути комфортними і відповідати технічним умовам. Перевагою цієї моделі є те, що можна купити готові версії, які доступні навіть в супермаркетах. Можна купити готову модель і самостійно змонтувати її.

Гвинтові сходи на другий поверх

Модель «з качиним кроком»

Назва цієї моделі походить від способу пересування по своєрідно розташованим сходами. Цей варіант використовується рідко. Доцільно його використовувати в тих випадках, якщо є необхідність заощадити місце, і не підходить спіральна гвинтова модель. Конструкції виглядають як прямі, але відрізняються тим, що кожна сходинка має дві ширини. Спосіб ходьби по ним, похитуючись з боку в бік, звідси і промовисту назву. Ця модель досить крута, тут необхідні перила, бажано з двох сторін, але вона дуже добре економить простір.

Модель «з качиним кроком»

Висота і ширина сходів в приватному будинку

Якщо модель, здатна задовольнити наші смаки вже вибрана, слід звернути увагу на необхідні технічні параметри. Технічні умови чітко диктують вимоги, що пред’являються до кожного виду сходи на другий поверх.

По-перше, ми повинні пам’ятати про висоту сходинок, вона не може перевищувати 19 см. Як же вибрати правильну ширину? Існує просте математичне рівняння. Кожна модель, незалежно від типу, повинна йому відповідати.

2 h + s = 60 до 65 см,

де h – висота сходинки,

 s – її ширина.

Крім відповідності розмірам, кручені і поворотні конструкції повинні відповідати додатковим вимогам. Відповідно до технічних умов ширина щаблів повинна бути не менше 25 см, при цьому ця ширина повинна бути забезпечена на відстані не далі, ніж 40 см від перил огорожі.

Види сходів на другий поверх в приватному будинку

Таким чином, на етапах планування та вибору виду сходи на другий поверх в приватному будинку, треба пам’ятати багато аспектів. Починаючи планування, необхідно виконати професійний технічний дизайн сходів, при цьому потрібно бути впевненим, що конструкція дозволить відчувати себе комфортно на ній. Вид і конструктивні особливості ми вибираємо, як правило, в залежності від того, яким простором маємо – одні моделі більше підходять для невеликих будинків, інші ми можемо собі дозволити в більш просторих інтер’єрах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *