Вініловий ламінат для підлоги: плюси і мінусиВініловий ламінат для підлоги: плюси і мінуси

Вініловий ламінат довговічний, тихий і водонепроникний. Він все частіше прикрашає підлоги наших будинків, так як має ряд відмінних якостей. Його основними перевагами є хороша термопластичность і висока стійкість до механічних пошкоджень.

Що таке вініловий ламінат для підлоги

Що таке вініловий ламінат для підлогиТрадиційний ламінат складається, як правило, з 3-х шарів. По-перше, це плита HDF, потім паперовий декоративний шар і захищає її ламінат. Ламінат має бути твердим. Від його твердості залежить, як довго підлогу нам послужить. Проте, чим твердіше ламінат, тим менше еластична панель, і підлогу при цьому більш сприйнятливий до механічних пошкоджень (наприклад, викликаних падінням важких предметів). Ці недоліки роблять його іноді менш привабливим, ніж панелі з вінілу.

Полівінілхлорид, або вініл, часто асоціюється у нас з гумоліти або з чорними пластинками, які наші батьки, бабусі і дідусі ставили в програвачі. У той же час, вініл є матеріал, який застосовується також у виробництві підлог. Його основними перевагами, як уже зазначалося вище, є хороша термопластичность і висока стійкість до механічних пошкоджень, завдяки спеціальному поверхневому шару. Будівельні магазини пропонують панелі або, як їх ще називають, вініловий ламінат і вінілову плитку.

Вінілова плитка або ламінат що краще, в чому відмінність

Між вініловим ламінатом і плитками є різниця. Ламінат має шарувату структуру: центр, який є ядром панелі – це плита HDF, а нижній і верхній шар корковий. Це гарантує безшумність статі. На поверхневому пробковій шарі знаходиться захисне вінілове покриття, яке і забезпечує відмінну механічну міцність. У разі вінілової плитки вона повністю виготовлена ​​з вінілу, при цьому зверху покрита так званим утилітарно-декоративним шаром, а знизу розташований технічний вініл.

Вініловий ламінат плюси і мінуси

Переваги вінілового ламінату:

 • Використання вінілу робить підлогу більш еластичним, ніж традиційний.
 • Пол краще поглинає звуки при ходьбі, не чути високі підбори, і інше взуття, шумовий вплив падаючих предметів також менше. Такі панелі знижують рівень шуму більше, ніж наполовину. Ось чому все більше і більше людей використовують їх в багатоквартирних будинках.
 • Відрізняються також такі панелі своїми теплоізоляційними властивостями, вони тепліше, ніж традиційний ламінат і приємніше на дотик для босих ніг.
 • В якості ще одного переваги експерти вказують його водостійкість. Ви можете розлити воду на ньому без шкоди. В результаті, його можна використовувати у ванній кімнаті, на кухні і в інших кімнатах з високою вологістю, він не деформується.
 • Підходить під підлогу з підігрівом.

Вініловий підлогу тепліше ніж класичний ламінатЦіни на вінілові панелі – це їх головний мінус. Крім того, це не натуральне дерево, хоч і може зовні його дуже нагадувати.

Тому, якщо вас не бентежить штучний матеріал на підлозі, то істотних недоліків у нього немає. Вінілове покриття для підлоги не дає усадку, набухає і може бути використано багато років.

Монтаж вінілового ламінату

Монтаж вінілового ламінату не є важким справою. Перед тим, як почати роботу, вам потрібно виміряти кімнату, беручи до уваги напрямок укладання підлоги.

Монтаж вінілового ламінату

Вінілові підлоги можуть бути встановлені в системі так званих плаваючих підлог або в Кликова системі. Плаваючі підлоги з вінілу можна організувати на твердих поверхнях, наприклад, на цементному стягуванні, кераміці або на дерев’яній основі. Монтаж вінілового ламінатуПокриття підлоги повинне бути рівним, стабільними, плоским і сухим. Максимальне відхилення від площини не повинне перевищувати 3 мм на 2 метри в довжину. Будь-які нерівності повинні бути видалені за допомогою самовирівнюються підлог з цементу.Ви повинні також перевірити вологість основи. У разі цементної підлоги це значення має бути менше або дорівнює 2%, а для ангідритного статі (стяжок, виготовлених зі спеціального типу гіпсу, званого ангідритом) не більше 0,5%. Перед установкою переконайтеся, що була виконана ізоляція основи підлоги. Необхідно зробити додатковий шар ізоляції від вологи, використовуючи поліетиленову плівку завтовшки не менше 0,2 мм.

Ці інструменти знадобляться:

 • електрична пила або гострий ніж,
 • розпірки-обмежувачі,
 • олівець,
 • лінійка або рулетка,
 • поліетиленова плівка,
 • легкий молоток,
 • скотч.

Правила складання вінілового ламінату

 • Необхідно залишити 10 мм відступи від стін і колон.Правила складання вінілового ламінату
 • Перед монтажем слід ретельно виміряти довжину і ширину кімнати, і спланувати точне розташування панелей. Це особливо важливо в разі установки пластин з декором. Бажана установка – паралельно напрямку світла.
 • Панелі в останньому ряду не повинні бути вже більш, ніж на 5 см. При необхідності, треба скоротити панелі в першому ряду.
 • Ми також повинні пам’ятати, що вініловий ламінат для підлоги краще не встановлювати на стаціонарній основі за допомогою цвяхів або клею, краще, щоб він плавав. Панелі повинні бути встановлені таким чином, щоб забезпечити вільне функціонування статі.Правила складання вінілового ламінату
 • Перед складанням переконайтеся, що у вас є повний комплект панелей і інструментів. Слід зберігати чеки та інструкції, щоб потім можна було докупити той же тип панелей при необхідності.
 • Вініловий ламінат для підлоги повинен бути стабілізований до кімнатної температури в герметичних упаковках, розташованих в горизонтальному положенні. Вони повинні зберігатися в закритих контейнерах, покладених поруч один з одним при нормальній кімнатній температурі (18-25 ° С) протягом, принаймні, 48 годин до установки. Їх не можна зберігати у вертикальному положенні, в запиленому приміщенні або при занадто високих / низьких температурах.

Порядок монтажу вінілових панелей для підлоги

 1. Очистіть підлогу від пилу, розстеліть плівку. Переконайтеся, що всі панелі не мають пошкоджень. Не встановлюйте панелі з ушкодженою поверхнею або краями. Ретельно перевіряйте кожну панель перед установкою і під час її, забезпечивши при цьому хороше освітлення.Порядок монтажу вінілових панелей для підлоги
 2. Монтаж перших трьох рядів – це база. Установка підлоги починається з кута кімнати. Встановлюємо першу дошку, так щоб шип був повернений до стіни, а паз в напрямку приміщення.
 3. За допомогою обмежувача в просторі між лицьовою дошкою і стіною необхідно зробити зазор на розширення шириною 10 міліметрів.
 4. Потім, взявши в руки наступну панель, піднесіть її під правильним кутом до вже встановленої дошці (кут вказано в інструкції до товару). Тепер просто вставте шип в паз і розмістіть панель на підлозі. Таким чином закінчуємо укладання першого ряду. Панелі можуть бути легко розрізані універсальним ножем. При цьому надрізати її, ви можете відламати потрібний шматок, як показано на малюнку.Порядок монтажу вінілових панелей для підлоги
 5. Наступний ряд починаємо від панелі, яка залишилася від першого ряду. Проте переконайтеся, що між передньою кромкою дощок сусідніх рядів зміщення становить не менше 300 міліметрів. Таким чином, ми укладаємо всю підлогу.

Укладання такого підлоги – не запилене і нетрудомістке заняття, яке ви зможете виконати самостійно, і це не займе у вас багато часу. Там, де потрібно міцний підлогу з низькою висотою – вініловий підлогу стане хорошим вибором. Він має безліч варіантів дизайну з привабливих декорів, що імітують дерево або камінь. Пол з вінілу може бути використаний скрізь, де є необхідність в красивому дизайні, високої функціональності, а також високої міцності. Це покриття відрізняється чистою і швидкою установкою.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *