Вирощування гравілату на дачній ділянціГравилат – це рослина, яка дуже часто використовується на альпійських гірках, на рокариях. Простота догляду та вирощування – ось за що люблять цю квітку. Всього в природі існує понад п’ятдесят видів гравілату. Однак у відкритому грунті садівники вирощують не більше двадцяти видів.

Жовті, помаранчеві і червоні ГРАВІЛАТ найбільше користуються популярністю. А квітконоси можуть досягати до 70 сантиметрів у висоту. Зелене листя радують до самої осені.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Найрідкісніший сорт – це гірський гравілат. Рослина має жовті суцвіття, які мають невеликі квітконоси – до 20 сантиметрів. На альпійській гірці – це найкращий варіант, так як доглядати за рослиною дуже просто. Цвітіння гравілату починається в травні і триває приблизно два місяці.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

У Європі та нашій країні зустрічається дуже часто міський гравілат, висота якого сягає 30 сантиметрів. Цвітіння так само починається в травні. Рослина невибаглива, а значить, не вимагає особливого догляду.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Якщо ви хочете вирощувати високі сорти гравілату, то вам підійде чилійський гравілат. Однак цвітіння цього сорту починається в червні і триває недовго. Примітно, що на основі цього сорту вирощуються і інші гібридні сорти.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Відео: опис сортів гравілатуГравилат: посадка і догляд, фото рослини

Отже, посадка гравілату виконується в некислому грунті, на сонячному місці. Перед посадкою грунт перекопується, вноситься деревна зола і пісок. Навіть якщо грунт занадто вологий, то можна висадити річковий гравілат. Відстань між рослиною повинно бути до 20 сантиметрів.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Особливого догляду гравілат не вимагає. Єдині умови:

  • своєчасний помірний полив;
  • розпушування грунту;
  • видалення квітконосів.

Приблизно три рази в сезон потрібно удобрювати гравілат комплексними мінеральними добривами. Добрива при цьому вносяться під кожен кущ окремо.

Розмноження гравілату виконується через поділ куща або через насіння. Як правило, навесні проводять поділ куща. Окремі квіти висаджують на нові місця. Можна також виконувати поділ куща і восени, але тільки в теплих регіонах, інакше рослина не встигне пустити коріння.

Але найкраще розмножувати рослина через насіння. Для цього ранньою весною висаджується розсада. Як тільки минуть заморозки, рослину можна пересаджувати в грунт на вулицю. Пам’ятайте, що гравілат починає цвісти тільки на другий рік після посадки.

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Вирощування гравілату на дачній ділянці

Використовувати гравілат можна на будь-якому дачній ділянці. Це може бути не тільки клумба або альпійська гірка, але і звичайна галявина. Красиво виглядають зрізані ГРАВІЛАТ в квіткових композиціях і в простих букетах.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *