Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноженняБагатьом квітникарям припав до душі екзотична квітка – орхідея фаленопсис – «подібний метелику». Свою назву рослина отримала за неймовірно красиву квітку, що чимось нагадує метелика. Вирощування орхідей в домашніх умовах не відрізняється складністю. Однак існують деякі труднощі в самому процесі догляду за дорослим або молодим рослиною. У цій статті ми детально розберемо, як доглядати за орхідеєю своїми руками і яких дій варто уникати.

Вирощування орхідей: основні вимоги

У кожної квітки є свої переваги, а у такого екзотичного їх чимало. Перш за все, важливо не забувати, що батьківщиною рослини вважається місцевість з вологими гірськими і рівнинними лісами, тому в приміщенні необхідно створити ідеальний мікроклімат, навіть штучним шляхом. Для цього необхідно знати деякі особливості орхідеї:

  • Грунт і горщик потрібні квітці не в якості місця проживання, а як опора для численної кореневої системи.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

  • Головним шляхом отримання харчування є коріння рослини. У природних умовах фаленопсис вбирає вологу з атмосфери, а мінеральні речовини – з дерева, на якому росте. У приміщенні створити такі умови не вдасться, але вкрай важливо залишати коріння відкритими, оскільки вони беруть участь у фотосинтезі і потребують ультрафіолетових променях.
  • У рослини є ще і повітряні корені, які знаходяться в постійному пошуку води і харчування, тому краще не ставити орхідею поряд з горщиками інших квіток.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Щоб орхідея нормально росла і розвивалася, важливу роль в її життєдіяльності грають правильні умови.

  • Освітлення. Тут головне не перестаратися і пам’ятати, що квітка любить багато розсіяного кольору і боїться прямих сонячних променів. Найоптимальнішим варіантом, в цьому випадку, буде прітемненное місце на західному чи східному боці. У зимовий період, коли денне світло набагато скорочується, для квітки необхідно додаткове підсвічування у вигляді люмінесцентної лампи. Якщо світла недостатньо, листя почнуть витягатися в довжину, втрачати забарвлення і жовтіти.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження  • Температура. Оскільки рослина прибуло до нас з теплих країв, воно дуже погано реагує на холод і протяги. Комфортною вважається температура від +20 градусів до +25 градусів. Якщо ця межа перевищена, на цвітіння орхідеї можна не розраховувати. У холодну брешемо року досить підтримувати +17 градусів. Не менш важлива різниця між температурою вдень і вночі, яка повинна становити не менше 4 градусів.
Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження
Різниця між денною та нічною температурою – 4 градуси
  • Полив. Це основний фактор для успішного росту рослини. У своєму середовищі проживання воно не має прямого доступу до води, тому дуже погано переносить підвищену вологість або застій води в горщику. Для поливу необхідно використовувати м’яку воду, відстояну або дощову. У жарку пору року полив здійснюється 3-4 рази в тиждень, в холодну – 1-2 рази. Якщо орхідея посаджена в горщик, воду потрібно заливати зверху, а якщо в блок або кошик – занурити в тару з водою на кілька хвилин.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Якщо ви помітили білі розводи на листках або грунті – це сигнал до того, що необхідно знизити кількість вапна у воді. Зробити це можна наступними методами: додати щавлеву кислоту, прокип’ятити воду або ж заморозити.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

  • Підживлення. Для орхідей продаються спеціальні добрива, придбати які можна в усіх спеціалізованих магазинах. Потрібно точно слідувати написаної інструкції на упаковці. Підгодовувати один раз на місяць взимку, і два рази в місяць літа.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Розмноження орхідей в домашніх умовах

Розмножувати квіти можна тільки в тому випадку, коли ви точно впевнені в своєму досвіді і достатній кількості знань. Робити це можна кількома способами: діленням, пагонами, живцями, дітками і насінням. У домашніх умовах ідеальним є метод з використанням бічних пагонів, або так званих діток. Необхідно почекати, поки відросток пустить власні корені, а після цього можна пересаджувати в окремий горщик.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Що стосується пересадки дорослої рослини, то вона може бути проведена в разі сплетіння коренів, недостатнього обсягу контейнера, засолення субстрату або його утворення на поверхні. Для цього потрібно звільнити орхідею зі старого горщика, промити, якщо потрібно, коріння і відрізати старі. Далі укласти квітка в нову ємність, засипати субстратом, злегка зволожити і поставити в темне місце.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити красиву і здорову орхідею. Головне – це дотримуватися всіх умов вирощування і розмноження.

Вирощування орхідей в домашніх умовах, розмноження

Відео: Як правильно доглядати за орхідеями. Корисні поради!Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *