Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовахНа сьогоднішній день вирощуванням портулаку займаються багато садівників. В основному рослина можна спостерігати в саду, воно призначене для відкритого грунту. Стебла квітки мають листя, схожі на ялинкові голки. Коли вони переплітаються між собою, то на грунті створюється специфічний килим. Різнокольорові пелюстки квітів радують око в теплу пору року.

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Однак портулак можна вирощувати і в горщиках або вазонах. Ними прикрашаються ганок будинку, веранда, балкон та будь-які місця, де у вашому будинку стоять квіти.

Отже, сьогодні ми розповімо, що ж таке портулак, як його вирощувати і розмножувати.

Притулок – це декоративна квітка. Існує дуже багато різновидів портулак, проте всі вони розрізняються кольором пелюсток і ступенем махровості. Примітно, що квітка портулак – багаторічний, однак вирощується саме як однорічна рослина. У нашому кліматі у відкритому грунті портулак не може перезимувати. Над землею рослина піднімається до 20 сантиметрів. В цілому ж квіти повзучі. Цвіте портулак тільки вдень, в сонячну погоду. У середніх широтах це є недолік. Однак самі квіти можуть довго цвісти протягом року – це плюс.

Цвітіння портулаку починається влітку і закінчується аж у вересні. Цвітіння триває день у однієї квітки. Якщо вчасно не зібрати квіти, то насіння обсиплються і дадуть самоцвіт. Це не найкращий варіант, так як цвісти такі квіти почнуть наступного року тільки в серпні.

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Коли садити рослина

Жителі південних регіонів можуть спокійно висаджувати насіння портулаку в грунт. А для того щоб на початку літа квітка почав цвісти, його висаджують розсадою. Насіння починає висаджувати в розсаду в кінці зими. Земля для пророщування може бути будь-яка. Головне, щоб вона була легкою і пропускала повітря. Насіння дуже дрібні у портулаку, тому садити їх можна з дрібним піском. Насіння не потрібно прикопувати. Досить буде просто їх злегка придавити і поливати з пульверизатора. Посів потрібно визначити в тепле місце, накривши плівкою. Раз в день плівку потрібно відкривати. Коли земля підсихає, можна почати її поливати.

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Перші сходи з’являються через пару тижнів. У цей період плівка з горщика знімається і виставляється на підвіконня. Поливати потрібно продовжувати в тому ж режимі. Коли з’явиться другий листочок, можна починати пікіровку. Рослина потрібно садити на відстані чотирьох сантиметрів один від одного.Як тільки настає період, коли нічні заморозки минули, можна висаджувати портулак в грунт. Якщо ви живете в південних районах, то висаджувати рослину можна в травні. Важливо проводити так зване «загартовування розсади». Це означає, що її потрібно виносити на вулицю на день. Ідеальний варіант, коли перед висадкою рослина має до десяти міцних листів і зав’язь.

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

На відстані двадцяти сантиметрів потрібно висаджувати рослини в саду. Поки квітка не розростеться, потрібно продовжувати рихлити землю. Але після покриття грунту рослиною, розпушування землі припиняється. Потрібно тільки поливати.

Притулок потрібно правильно підібрати місце для посадки. Рослина любить легку тінь і відкриті майданчики. Якщо занадто сильна тінь, то цвітіння буде слабким. Що стосується грунту, то рослина відмінно відчуває себе в збіднених грунтах. Живильні і торфові грунти призводять до того, що розростаються стебла, а квітів практично немає.

Притулок не любить рясних поливів. Коли на вулиці опускається температура, портулак починає пропадати, гнити через високу вологість. Поливати дуже сильно квітка можна тільки влітку, коли стоїть сильна спека. При цьому навіть без поливу рослина добре переносить спеку.

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Розмноження портулаку

Живцювання – це відмінний варіант для розмноження квітки. Виходить, що восени можна зрізати втечу квітки, посадити його в воду в будинку, а на наступну весну знову посадити в грунт. Можна вже і вдома посадити портулак в грунті.

Важливо постійно підгодовувати рослина мінералами. Разів зо три за літо цю процедуру обов’язково потрібно проводити. Інакше квіти будуть бляклими, а то і зовсім відсутні.

Притулок, фото на клумбі

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовах

Вирощування портулаку з насіння в домашніх умовахЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *