Вирощування розсади баклажанів з насіння будинкуБаклажан – це однорічна рослина з роду «Паслін», яке можна виростити в будь-якому регіоні. У районах з теплим кліматом овочі, переважно, вирощують у відкритому грунті, а в місцях з більш холодним кліматом – в основному, в теплицях. І в грунт, і в теплиці баклажани висаджують розсадою. Як виростити баклажани з насіння в домашніх умовах на розсаду? Пропонуємо вам дізнатися відповідь на це питання зі статті.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку
Розсада баклажанів з насіння будинку

Правила вирощування розсади баклажанів з насіння

Баклажан – дуже примхлива культура до умов культивації. Рослина чутлива реагує в разі підвищення або пониження температури, а також освітленості ділянки. Погано переносить пересадку. Грунт для вирощування, повинна бути легкою і добре удобреному. В даний час виведено безліч сортів баклажан, що відрізняються за формою, розміром, кольором плодів (сині, фіолетові, білі, жовті, смугасті). У Росії найбільш популярними є сорти баклажан традиційного синьо-фіолетового кольору.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Через «примхливого характеру» баклажан, не кожен дачник вирішується вирощувати їх на власній ділянці. Але якщо дотримуватися певних правил культивації, можна порадувати себе непоганим урожаєм. Для того щоб бути впевненим в якості розсади, її краще виростити самостійно, ніж купувати на ринку. Насіння, бажано, купувати в спеціалізованих магазинах, де продукція якісніша і є широкий вибір сортів. Переважно купувати насіння баклажан гібридних сортів, так як вони володіють стійкістю до захворювань, несприятливих погодних умов і мають більш високу врожайність. Посів розсаду можна починати в кінці лютого – початку березня.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Для підготовки насіння до сівби необхідно:

Провести калібрування. Відібрати дрібні, порожні і деформовані насіння, залишивши тільки міцні на вигляд. Потім, їх опускають в солону воду (на склянку води 1 чайна ложка солі) не більше ніж на 5 хвилин. Спливли насіння до посіву не придатні.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Знезаразити. Насіння, відібрані для посадки, необхідно знезаразити. Для цього їх поміщають в темний розчин марганцівки або 10% -ний перекису водню на 20 хвилин. Потім промивають теплою водою і просушують. Така дезінфекція допомагає вберегти розсаду від можливих хвороб.Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Прогріти. Це допоможе «розбудити» їх і підвищити схожість .. Семена поміщають в духовку, температура в якій 50 градусів, і залишає в ній не більше, ніж на 4 години. Важливо, що не перегріти, інакше знизиться схожість. Ще один спосіб – помістити на батарею опалення на 2-3 місяці.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Загартувати. Для цього їх укладають між двома шарами вологої тканинної серветки і на ніч поміщають в холодильник. Вранці дістають і залишають в приміщенні. Таку процедуру слід повторити протягом тижня.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Проростити. Для пророщування, насіння поміщають у вологу полотняну серветку, яку потрібно покласти на плоску тарілку. Зверху накривають плівкою, для збереження тепла і вологості.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Після проростання насіння висівають в індивідуальні ємності по два-три насінини. Грунт для посадки повинен бути пухким і родючим. Його можна придбати вже готовий в магазині, а можна приготувати самостійно. Знадобитися перегній, торф і земля, взяті в рівних частинах. Насіння сіють у вологий грунт, на глибину не більше 2 сантиметрів. Потім ємності вкривають плівкою і поміщають в тепле місце до проростання.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Рекомендована температура повітря 25-27 градусів. Після сходів, залишають один найсильніший паросток, інші видаляють. Далі, розсаду необхідно регулярно поливати і підтримувати стабільну температуру повітря. При недостатності денного освітлення, можна використовувати лампи денного світла. За 2-3 тижні, перед висадкою розсади у відкритий грунт або теплицю її піддають загартуванню, поступово знижуючи температуру.

Вирощування розсади баклажанів з насіння будинку

Отже, тепер ви знаєте, як виростити баклажани з насіння в домашніх умовах на розсаду. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам отримати здорову, міцну розсаду цієї рослини.

Дивіться також відео:

Як сіяти баклажани. Посів насіння баклажанів на розсаду.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *