Вирощування в гроубокса – фільтри, освітлення, температура і вологість
Ентузіасти городництва знають, скільки часу потрібно вирощувати рослини. Однак цей процес може бути значно спрощений за рахунок використання пристрою growbox, яке буде забезпечувати розсаду оптимальними умовами розвитку. Ми пояснимо, що вони собою представляють і як їх використовувати.

Готові гроубокса – що це?

Частина рослин, особливо якщо ми хочемо вирощувати їх вдома, вимагає виняткових умов, строго визначених, щоб був можливий їх нормальний ріст. Ці умови стосуються інсоляції, вологості повітря, а також доступу до води і мінеральних речовин. Останнє можна надати рослині, поливаючи його і удобрюючи. Проте, інші чинники припускають пошук відповідного місця для зростання. Фахівці розробили оптимальні умови для вирощування рослин в домашніх умовах. Це можливо завдяки використанню відповідних пристроїв, де підтримуються постійна температура, вологість повітря і достатнє освітлення, щоб забезпечити умови близькі до природних.

Growbox – це мініатюрна теплиця з внутрішньої екосистемою, яка застосовується для вирощування рослин в оптимальних умовах протягом року. Вона використовується як альтернатива традиційному городу для обробітку свіжих овочів, трав і квітів в міжсезоння, а також у формі захисту від шкідників і пестицидів. Growbox ідеально підходить для складних або екзотичних рослин завдяки можливості точно регулювати умови вирощування. Це також відмінний спосіб створити мініатюрний сад в тих будинках, мешканці яких мріють про своїх «овочах або зелені», але не мають достатньої кількості часу і навичок для належного догляду за ними.

Основні переваги пристрою

Пристрій, в залежності від розміру, може бути більше схоже на ящик, шафа або кімнату. Однак в кожному випадку це простір, в якому створюється відповідний мікроклімат для росту рослин.

 • У такій кімнаті повітря впускается внизу, належним чином фільтрується і випускається. Проте повітря випускається так, щоб не було інтенсивних ароматів оброблюваних рослин. Внутрішнє освітлення і вентилятори дозволяють підтримувати постійну температуру в гроубокса, змішуючи теплий, нагріте повітря зі свіжим повітрям, що потрапляє через вентиляційні отвори.
 • Освітлення зсередини не проникає назовні. Завдяки цьому нас не турбує світло, що виходить вночі з пристрою, і навпаки: якщо є така необхідність, світло зовні порушує щоденний цикл зростаючих рослин.
 • Кожен бокс виготовлений з матеріалів найвищої якості на основі рами з відповідною армованої структурою. Часто це майлар. Він дуже міцний, водостійкий, безпечний для рослин, і найголовніше – він відмінно відображає і розсіює світло, завдяки чому створює оптимальні умови для росту рослин.

Типи гроубокса

Найпростіші дешеві гроубокса схожі на квіткові горщики і можуть легко поміститися на кухонному столі або підвіконні. Вони оснащені водяним баком, з якого рослина автоматично отримує стільки ресурсів, скільки йому потрібно, і освітленням, що прискорює ріст.

У ньому можна вирощувати розсаду двома способами:

 1. класичним – в субстраті або в гідропонних системі (без грунту);
 2. в воді з додаванням необхідних поживних речовин.

Кухонний growbox дозволяє насолоджуватися свіжими травами протягом всього року! На жаль, незважаючи на невеликий розмір, стоять такі системи досить дорого.

 1. проста модель Click Grow Smart Garden – це система самоочищення, призначена для вирощування рослин. Вона оснащена резервуаром для води і освітленням, яке прискорює ріст. Завдяки готовим капсул з найпопулярнішими травами і овочами, отримання здорових рослин стає ще простіше. Три кольори корпусу на вибір: сірий, білий і бежевий.
 2. Просунута модель. Просунуті ящики з напіввідкритій або закритою екосистемою дозволяють вирощувати не тільки трави, але і квіти, і навіть овочі і фрукти. Професійні системи Growbox повністю автоматизовані і механізовані. В результаті ми можемо вирощувати рослини, які потребують особливих умов, такі як тропічні або цитрусові. Це можуть бути водонепроникні намети або повністю автоматизовані скляні шафи, контролюючі температуру, вологість, освітлення і вентиляцію. Професійні пристрої оснащені не тільки резервуаром для води або підкладкою, а й відповідними лампами, вентиляторами, відбивачами і фільтрами. Всі ці аксесуари дозволяють точно контролювати умови всередині і адаптувати їх до вимог конкретних рослин. Ціна на них починається від 10000 рублів за базові моделі і доходить до 100000-140000 рублів за просунуті гроубокса розміром 240 × 120 × 200 см з усім необхідним обладнанням.

Модель Secret Jardin. Це готовий гроубокса для вирощування, який в комплекті має наступні елементи:

 • Hydro Shoot growbox в зменшеному розмiрi;
 • лампа з рефлектором CoolTube;
 • вугільний фільтр;
 • вентилятор канальний;
 • аналоговий програматор;
 • термометр-зонд;
 • монтажні приналежності;
 • квіткові горщики;
 • добрива.

У кожному комплекті є обладнання з різними параметрами, перш ніж купувати, треба уважно ознайомитися з описом виробника. Ціна на них починається від 3000 рублів.Вирощування в гроубокса

Вирощування рослин в системі growbox надзвичайно просте і не вимагає досвіду. Після встановлення з’єднання та запуску всіх елементів пристрою ми висаджуємо рослини в грунт або поміщаємо їх в спеціальні гідропонні контейнери. Потім ми поповнюємо резервуар для води і чекаємо. У найпростіших моделях немає можливості регулювання температури, але в передових системах можна контролювати значення окремих факторів для отримання умов, що ідеально підходять для конкретних овочів, фруктів, квітів і трав. Саме вирощування, однак, виконується автоматичним способом і не вимагає від нас майже ніяких дій.

Температура і вологість в гроубокса

Важливим аспектом вирощування рослин є мікроклімат. Умови повинні бути однаковими в кожній точці, тому кожному боксу для рослин потрібно вентилятор або навіть кілька, щоб забезпечити належну циркуляцію повітря всередині. Завдяки цьому рослини будуть розвиватися рівномірно, що зробить урожай вище.

Якщо у нас є більший бюджет, ми можемо подумати про інвестування в термостат, гідростат або комбінацію того і іншого. Цікавим рішенням є термостат, підключений до вентилятора воздуховода, який подає повітря всередину. У разі, коли температура перевищує порогове значення, вентилятори включаються автоматично, відновлюючи запрограмовану температуру. Деякі садівники додають в свої «городи» гідростат, завдяки якому можна перевірити вологість повітря. Якщо вона занадто велика, вентилятори, підключені до системи, видалять її надлишок. Це рішення дозволить уникнути багатьох проблем з цвіллю і грибками.

Вентиляція

Завдяки особливій ізоляції боксів, рослинність всередині забезпечена оптимальними температурними умовами, крім того, подається оптимальна кількість світла. Важливо також підтримувати правильну температуру при мінімальному споживанні енергії. Ось чому так багато уваги приділяється термоізоляції, але при цьому, безумовно, дуже важлива вентиляція в гроубокса.

Вентилятор повинен бути підібраний відповідно до обсягу камери. Дуже простий спосіб зробити розрахунок – це помножити висоту на ширину на глибину, так ми отримаємо обсяг. Значення повинні вимірюватися в метрах, що призведе результат розрахунку до кубічним метрам.

При виборі вентилятора завжди краще вибирати модель, призначену для трохи більш високих значень кубатури. Це допоможе вирішити проблему підтримки оптимальної температури в жаркі літні місяці.

Так, наприклад, для саду об’ємом 500 м³ оптимальним буде вентилятор, розрахований на 750-1000 м ³. Завдяки надлишкової потужності протягом зими, вентилятори можуть працювати дуже тихо при зменшених обертах, споживаючи мінімальну кількість електроенергії. Однак в спекотні дні у нас не виникне ніяких несподіваних проблем з підтриманням оптимальної температури на плантації. Не забудьте ізолювати всі отвори в боксі, щоб не було неконтрольованого світла, здатного порушити в деяких випадках процеси розвитку рослин.

Вугільні фільтри

Система повинна бути герметичною, щоб інтенсивний запах культивованих рослин не виходив назовні. Для цієї мети встановлюється вугільний фільтр для гроубокса. Звичайно, герметичність також потрібна і для того, щоб холодне зовнішнє повітря не проникало до наших рослинам. Так нам легше впоратися з неконтрольованими коливаннями температури. Кожен бокс оснащений відповідними вентиляційними отворами, які дозволяють встановлювати згадані вугільні фільтри (з чудовими абсорбуючі властивості). Крім того є отвори, що полегшують установку вентиляційних каналів. Довговічність більшості фільтрів становить близько 5 циклів або рік.

Освітлення

Освітлення в гроубокса настільки ж важливо, як і вентиляція. У growbox рослини потребують адекватного, безперервному циклі дня і ночі і, отже, вони повинні мати доступ до світла при правильній інтенсивності в потрібний час.

Порушення цього циклу може привести до зниження очікуваних урожаїв або навіть до їх повної відсутності. Також важливо, щоб стінки боксу перебували на відповідній відстані від рослин. Тоді простіше забезпечити їм оптимальну кількість світла і в той же час витрачати на це якомога менше енергії (варто провести відповідні вимірювання за допомогою світлового індикатора).

Вибір лампи для гроубокса

Всі значення в характеристиках ламп є відносними і можуть використовуватися тільки як орієнтовна інформація. При виборі освітлення треба враховувати безліч чинників. Поверхня боксу є основним фактором, але також важливо кількість рослин, температура і навіть те, що є кінцевою метою. Використовуючи інструкції з вирощування конкретних культур, а також проводячи власні експерименти, можна обчислити оптимальну необхідність у висвітленні. На початку дослідів з домашніми садами можна слідувати простому правилу: в 50 000 лм на м².

Ціни на Growbox зазвичай високі, але вигоди від їх використання не можна переоцінити. Це рішення призначене не тільки для ентузіастів садівництва, які живуть у великому місті, а й для професіоналів, які займаються вирощуванням складних або чутливих рослин. Ринок обладнання для вирощування овочів і зелені дуже великий, а також на ньому є підроблене обладнання низької якості. Тому треба керуватися якістю і купувати обладнання у надійних дистриб’юторів. Краще витратити трохи більше, ніж пізніше, бути вимушеним знову витрачати гроші. Гірше, коли обладнання перестає працювати під час культивування.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *