Витяжка для кухні з воздуховодомВитяжка для кухні з воздуховодом

При плануванні ремонту або реконструкції кухні, на додаток до меблевого гарнітуру, холодильника, раковини і посудомийній машині слід передбачити місце для витяжки. Витяжка виконує важливу задачу і повинна бути не тільки правильно обрана, а й встановлена. Ми порадимо, як не заблукати в джунглях пропозицій і вибрати модель, яка буде підходити до ваших потреб, як правильно спланувати вентиляцію, який вибрати повітропровід для витяжки.

Що таке кухонна витяжка?

Все більше і більше кухонь обладнано витяжкою. У деяких будинках вона також необхідна, як плита. З її допомогою ви можете швидко позбутися від запаху смаженої риби, що підгоріла каші або оцтового маринаду. Без неї на кухонних шафах скупчуються частинки жиру, які розлітаються по кухні разом з парою від приготування їжі. Ефективна витяжка видаляє з квартири зайву вологу і є невід’ємною частиною сучасної кухні, крім того, якщо вона погоджена з інтер’єром, то і ще прикрашає кімнату.

Види кухонних витяжок

Ринок наповнений різними видами кухонних витяжок, серед яких не важко загубитися. При покупці ми радимо вам дотримуватися певних правил. Перш за все, слід відповісти на два питання:

  1. Що ми очікуємо від витяжки?
  2. Що ми можемо дозволити, з урахуванням технічних і фінансових можливостей?

Відповівши на ці питання, ви зможете окреслити коло товарів, на які варто звернути увагу.

Витяжка найчастіше буває сполучена з вентиляційним каналом. Тоді вона працює у відкритій системі. Якщо ж вона не підключена до вентиляції, то працює в закритій системі, як поглинач забруднень з повітря за допомогою фільтра.

За конструкцією, витяжки можуть бути:

  • пристінні – встановлюються між кухонними шафами безпосередньо на стіні;
  • кутові – розташовані в кутку кухні, кріпляться безпосередньо до стіни;
  • острівні (іноді звані підвісними) – кріпляться до стелі над плитою, розташовуються далеко від стін кухні над кухонним островом;
  • похилі – призначені для установки між шафами;
  • вбудовані – монтуються під навісною шафою;
  • висувні – також монтуються під навісною шафою, оснащені висувною поглинає пластиною.

Витяжка на кухню

Більшість витяжок за допомогою труби-воздуховода підключаються до вентиляційних каналів, які є практично в кожній кухні і розміщуються над кухонною плитою.

Зазвичай витяжки розміщуються на стіні над плитою і можуть розташовуватися окремо, або бути вбудованими в кухонний навісну шафу. Існують також сучасні рішення, такі, як витяжки, вбудовані в стільницю, які використовують в приміщеннях з високими стелями і в інших особливих випадках. Однак такий варіант дуже дорогий.

Витяжка на кухню без воздуховода

У кожному будинку повинна бути обладнана система вентиляції. Однак не завжди можливо підключити до неї цей прилад, наприклад, в багатоквартирному будинку (зазвичай багатоповерховому), оснащеному колективними воздуховодом. Крім того, вона не підключається до природної вентиляції, якщо в будинку є дров’яної камін, вугільний котел або інші пристрої з підключенням до димоходу (наприклад, газова плита, газовий котел). Є моделі витяжок, які не вимагають воздуховода і працюють в закритому циклі, використовую спеціальні фільтри.

Витяжка для кухні з воздуховодом

Витяжка підключається до вентиляційного каналу за допомогою воздуховода. Вона збирає повітря навколо кухонної плити і видуває його в вентиляцію. До вентиляції приєднується труба-повітропровід, яка зазвичай має круглий поперечний переріз і діаметр 125 або 150 мм. Деякі виробники пропонують труби з прямокутним поперечним перерізом.

Витяжка для кухні з воздуховодом працює належним чином тільки в тому випадку, якщо в приміщення надходить правильну кількість свіжого повітря і створені оптимальні умови для його потоку. Іноді для цього просто достатньо відкрити вікно або кватирку. Можна також, як це іноді практикується, зробити невеликі отвори в балконних дверей кухні, щоб дозволити свіжому повітрю надходити в приміщення. Прилади можуть бути обладнані клапанами, що запобігають повернення пари в приміщення, і перегородками, які захищають від повернення конденсованого пара.

Витяжка для кухні з воздуховодомПрилад може бути оснащений одним або двома двигунами. Їх потужність складає від 18 до 200 Вт.

Працюючий від двигуна вентилятор засмоктує повітря над плитою і через повітропровід подає його в вентиляційний канал. Вентилятор може всмоктувати повітря в нижній частині, з двох сторін (знизу і спереду).

Також є версії, які оснащені двома двигунами, засмоктуючі повітря навіть з чотирьох сторін, тим самим збільшуючи ефективність роботи.Гучність

Пристрій не буде доставляти дискомфорту, якщо рівень звуку, який він видає при роботі, буде невисоким, особливо якщо пристрій не працює на повній швидкості. Найгучніші моделі при роботі з максимальною потужністю видають звуки до 72 дБ, що, безумовно, не дуже комфортно для слуху. Для порівняння, розмова між двома людьми створює шум в 50 дБ, звук швейної машини – 70 дБ, традиційний пилосос – 72 дБ. Деякі компанії застосовують в своїх продуктах глушники, що значно знижує шум роботи.

Продуктивність витяжки

Продуктивність може сильно відрізнятися. Вона вище, чим більше повітря може поміняти на одиницю часу. Найпростіша модель замінює трохи більше 200 м³ повітря на годину, а для великих кухонь можна вибирати моделі з продуктивністю повітрообміну до 800 м³ на годину.

Модель повинна бути обраний таким чином, щоб протягом години вона могла шість разів замінити повітря в кімнаті. З іншого боку, невірна думка, що чим більше продуктивність, тим краще. Наприклад, в кухнях, де приготування їжі здійснюється на газових плитах не повинні використовуватися моделі з надмірно високою потужністю, які замінюють повітря в приміщенні більш ніж в 12 разів за годину, так як така витяжка може погіршити умови згоряння газу.

Що впливає на продуктивність витяжки для кухні з воздуховодом

витяжки для кухні з воздуховодомПродуктивність повинна бути узгоджена з розміром приміщення, в якому прилад буде встановлений. Тільки правильно відрегульована продуктивність забезпечить ефективне видалення запахів і вологи з кухні.

Для того щоб розрахувати необхідну потужність приладу для кімнати, її кубатура (тобто площа, помножена на висоту стін), множиться на шість.

Таким чином, найпростіший спосіб вибрати оптимальну продуктивність витяжки (вимірюється в м³ / год) – це дуже простий розрахунок:

кубатура кухні (м³) * 6

Наприклад, якщо ваша кухня має площу 12 м² і висоту стель 3 м, то мінімальна продуктивність витяжки розраховується наступним чином:

12 х 3 х 6 = 216 м³ / год

Вплив воздуховода на продуктивність витяжки

Слід зазначити, що значення продуктивності та ефективності витяжки може змінюватися за певних умов. Як правило, витяжку підключають до труби-воздуховоду довжиною до 2-х метрів з одним вигином в 90 градусів.

Вплив воздуховода на продуктивність витяжки

Вплив воздуховода на продуктивність витяжкиВитяжка і система вентиляції, до якої вона приєднана, створюють опір повітрю, що протікає через них. Чим більший шлях повітря повинен подолати, і чим більше перешкод у вигляді вигинів, тим нижче буде реальна продуктивність приладу. Тому треба прагнути зробити це «шлях» якомога коротше і максимально простим.

Діаметр воздуховода витяжки для кухні

Велике приміщення або відкрита кухня вимагають вентиляційного каналу з мінімальним діаметром 150 мм (більшість витяжок мають вихід такого діаметру), а якщо ви хочете встановити додатковий двигун, то 180 мм і більше.

Повітроводи до витяжки для кухні з діаметром нижче 150 мм знижують ефективність приладу і піднімають рівень шуму повітряного потоку.

Правильне підключення витяжки до вентиляційного каналу

Правильне підключення витяжки до вентиляційного каналуПри установці приладу повинні бути створені умови для скорочення втрат продуктивності, які можуть бути викликані неправильним підключенням або зменшенням поперечного перерізу воздуховода.

Кожен вигин труби воздуховода на 90 градусів і кожен додатковий метр труби відчутно знижують продуктивність приладу. Установка вугільного фільтра знижує ефективність приблизно на 25-30 відсотків.

Металеві фільтри

Металеві фільтри впливають на ефективність і продуктивність витяжки, але без них експлуатувати пристрій не можна, так як проникаючі всередину жирові частинки осідають на внутрішній частині приладу, на двигуні і воздуховоде. Згодом це може призвести до погіршення експлуатаційних характеристик двигуна, збільшення шуму і, в кінцевому рахунку, до поломки двигуна. Ефективність стандартних металевих фільтрів: від 40 до 80%. 12-шарова структура і герметизуючі стрічки можуть підвищити ефективність до 95%.

Правильна вентиляція

Поєднавши витяжку з воздуховодом, переконайтеся, що в приміщення буде надходити потрібну кількість свіжого повітря.

правильна вентиляція

Також важливим є напрямок, в якому подається повітря. Уникайте створення протягів, при яких повітря рухається по діагоналі кімнати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *