Витяжки в ванну і туалетВитяжки в ванну і туалет

Ванна кімната – це місце проведення повсякденних гігієнічних процедур, часто тут знаходиться місце і для туалету. Якщо вона акуратна, чиста і функціонально обставлена, то в ній буде комфортно, а у вечірній час тут можна прийняти розслаблюючу теплу ванну і відпочити після робочого дня.

Майже всі процедури у ванній кімнаті проводяться за участю води, тому вологість повітря може значно підвищуватися. Як же подбати про ванну, щоб, незважаючи на велику кількість води і водяної пари, залишки вологи добре віддалялися з приміщення і не ставали середовищем для розвитку цвілі і грибка. Тут ключову роль відіграє вентиляція. Грамотно влаштована вентиляція стає просто необхідною умовою облаштування санвузла, при цьому головну роль у видаленні вологи грає хороша витяжка для ванної та туалету. Як подбати про гарну вентиляцію в санвузлі, який купити вентилятор-витяжку в ванну або туалет, коли він необхідний, ми розглянемо в цій статті.

Вентиляція у ванній кімнаті

Правильно побудована і добре функціонуюча вентиляція у ванній кімнаті не тільки важлива для цього місця, але і для всієї квартири або будинку. Дійсно, через систему вентиляції видаляється надлишок вологи і забруднене повітря з ванної кімнати і туалету.

Якщо вентиляція в зроблена неправильно або не працює належним чином, водяна пара буде конденсуватися, осідати на стінах, міжплиткових швах, у ванній кімнаті буде душно, на стінах і стелі будуть з’являтися грибки і цвіль. Такий забруднене повітря і вологі, запліснявілі стіни можуть викликати у домочадців гострі респіраторні захворювання та алергії. Розташування гідроізоляційного шару є основним і необхідним кроком при ремонті ванної кімнати. Але ми також не повинні забувати про встановлення належної вентиляції в нашому будинку або квартирі, а потім про її належне функціонування.

ventil2У невеликих ванних кімнатах зазвичай досить природної вентиляції, тобто використання популярної вентиляційної решітки. Вона повинна бути якомога далі від дверей, так щоб потік повітря охоплював більшу частину простору. Для посилення ефекту гравітаційної вентиляції також можуть бути використані механічні вентилятори. Це рішення рекомендується у великих ванних кімнатах і туалетах.

Їх встановлюють у випускних вентиляційних каналах або решітках. Вони можуть працювати в безперервному режимі, а також можуть бути включені тільки під час або після використання ванної кімнати, коли в ній накопичується надлишковий пар. Проте, їх не можна встановлювати в коробках або вентиляційних каналах, якщо у ванній кімнаті є входи в систему газового обладнання. В цьому випадку вентилятор може фактично засмоктувати в ванну вихлопні гази, що буде являти собою серйозну загрозу для здоров’я і життя людей.

Згадаймо також, що в дверях ванній необхідні отвори або достатній за розміром зазор від статі, які служать для обміну повітря між ванною і іншим простором будинку або квартири.

Типи вентиляції

Природна гравітаційна вентиляція – при цьому типі забруднене повітря з приміщення видаляється через вентиляційний прохід, що знаходиться в стіні ванної, а на його місце всередину – через вікна квартири і отвори в двері забезпечується приплив свіжого повітря. Цей обмін повітря здійснюється завдяки природній тязі, яка виникає через різницю в температурі – всередині будинку тепло зовні холодно. З цієї причини цей тип вентиляції добре працює в осінньо-весняний період, а влітку працює неефективно.

Вентиляційна решітка повинна розташовуватися близько до стеліВентиляційна решітка повинна розташовуватися близько до стелі – її верхня кромка повинна бути не нижче, ніж у 15 см від стелі.

Крім того, вона повинна бути розташована якомога далі від дверей, так щоб потік повітря міг вільно проходити через всю кімнату.

На ній не можна кріпити протимоскітні сітки від комах, так як її дрібні отвори можуть значно обмежує потік повітря, а, осідають на ній пар і пил, можуть через короткий проміжок часу майже повністю блокувати потік повітря.

Вентилятори, витяжки в ванну і туалет

Вентилятори, витяжки в ванну і туалетОтже, сумнівів немає – ефективна вентиляція у ванній кімнаті є надзвичайно важливою. Завдяки цьому, ми можемо ефективно боротися з вологою і впоратися з розвитком шкідливих грибків. Тому при ремонті виникає необхідність купити витяжку для ванної та туалету. У цій ситуації найкраще використовувати витяжний вентилятор.Цей тип пристрою практично невидимий, так як він розміщується у вентиляційному каналі. Вентилятор-витяжка в ванну кімнату і туалет повинен бути обраний за розміром вашої ванної. Для невеликої кімнати буде досить пристрої з маленькою потужністю. Для великих приміщень варто купувати витяжку з повітряним потоком не менше 200 м³ / год. Вентилятор високої потужності змінює повітря швидше, але працює гучніше.

Таким чином, механічна вентиляція – це невеликі електричні вентилятори, встановлені в вихідному вентиляційному каналі. Особливо важливо зробити витяжки в туалеті і ванній, якщо з якоїсь причини природна вентиляція недостатня, наприклад:

  • при несприятливому напрямі вітру;
  • занизькою трубі;
  • при невеликій різниці в температурі всередині і зовні будинку або квартири, наприклад, влітку.

Вентилятори, витяжки в ванну і туалетТеоретично, таким чином механічна вентиляція сприяє природної, але на практиці виявляється, що це не завжди так. Лопаті вентилятора, коли він не включений, різко зменшують потік повітря, який надходить в вентиляційний канал. Ефективна вентиляція відбувається тільки тоді, коли вентилятор включений, але як правило, користувачі часто забувають його включити або роблять це дуже рідко.

Крім того, деякі моделі витяжки в туалет і ванну бувають оснащені клапаном, який закриває задню сторону повністю на вході в канал.

У такій ситуації ванна з вимкненим вентилятором практично повністю позбавлена ​​вентиляції. Тому, не слід використовувати механічну вентиляцію в ванних кімнатах, в яких є газова колонка з закритою камерою згоряння.

Додатковий механічний вентилятор варто використовувати в закритому просторі, наприклад, в душовій кабіні, стінки якої розташовані від підлоги до стелі, завдяки витяжці вам буде легше видалити з кабінки пар і вологу.

Часто сила, з якою вентилятор прокачує повітря в канал, є недостатньою для хорошої вентиляції. У такій ситуації буває так, що навіть якщо вентилятор працює, він не видаляє достатню кількість повітря з приміщення. Є випадки, в яких використання вентиляторів строго заборонено:

  • вони не повинні використовуватися в приміщеннях, де встановлені пристрої спалювання газу з відкритою камерою згоряння;
  • вентилятори не повинні бути використані в будівлях, в яких розташовані накопичувальні канали витяжної вентиляції, тоді робота вентилятора може фактично задути повітря в інші квартири, підключені до того ж вентиляційного каналу.

Якщо у ванній кімнаті є вікно і воно закрите, з одного боку, приміщення піддається в більшою мірою підвищеної вологості, але з іншого боку, вікно дає можливість легкої і швидкої циркуляції повітря, якщо його відкрити. У ванній кімнаті з вікном не варто відмовлятися від вентиляції – гравітаційної або механічною. Чи не рекомендована тільки установка віконних вентиляторів, тому що взимку це рішення принесе чимало дискомфорту.

Про належної вентиляції ванної кімнати треба подбати особливо, якщо в ній знаходиться газова піч. Якщо це проточний газовий водонагрівач, використовуйте стандартну решітку або вентилятор, який повинен бути включений під час роботи водонагрівача. Абсолютно не допускається заблокована або закрита решітка, що перешкоджає подачі свіжого повітря, так як це небезпечно для життя і здоров’я сім’ї. Свіже повітря фактично необхідним для спалювання газу – з недостатньою кількістю кисню згоряння буде неправильним і може почати виділятися безбарвний і вельми отруйний газ – окис вуглецю.

Якщо у ванній кімнаті розташований двоконтурний котел (опалення з функцією підігріву води) з відкритою камерою згоряння, необхідна окрема подача свіжого повітря, зовні вентиляційного каналу із зовнішнього боку. Ми також повинні пам’ятати, що не можна закривати вентиляційну решітку, а на час нашої відсутності краще залишити двері ванни відкритими. Тоді повітря буде надходити з інших приміщень. Важливо також регулярно – не рідше одного разу на рік чистити вентиляційну решітку і перевіряти прохідність всієї системи вентиляції.

Ми також не повинні забувати регулярно провітрювати будинок, особливо в зимовий час – це важливо не тільки з-за рівня вологи на стінах і для правильної роботи системи опалення, але і для нашого здоров’я і благополуччя.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *