Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відеоНа сьогодні індивідуальне газове опалення в квартирах і будинках зустрічається все частіше. Цей спосіб обігріву зручний, економний і практичний. Однак неприємним моментом при використанні газового котла може стати ситуація, коли він починає згасати в процесі роботи. Іноді задуває газовий котел вітром. Подібне відбувається найчастіше внаслідок неправильного монтажу вентиляції.

Чи може задути газовий котел

Багато господарів приватних будинків часто стикаються з подібною ситуацією, коли при вітряну погоду під впливом раптових поривів газовий котел просто гасне. Подібна ситуація неприємна, така проблема чревата поломкою приладів опалення і замерзанням системи при сильному морозі.

Тому важливо розібратися в причинах, за якими це відбувається, і усунути їх до того, як почнуть виникати складнощі з опаленням в розпал сезону.

Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відео
Ситуації, коли котел гасне від поривів вітру, найчастіше трапляються при монтажі системи вентиляції з порушеннями

Причини задування газового котла вітром

Найчастіше при сильному вітрі задуває газовий котел або при зниженні тиску газу, що проходить в магістралі, або в разі монтажу системи вентиляції з порушеннями.

Також викликати подібне може димохід, який не відповідає технічним параметрам, вплив зовнішніх факторів.

Відбувається це таким чином: повітря зовні, вступаючи в трубу, виробляє зайвий тиск. Внаслідок цього часто зворотний клапан виявляється закритим. Система автоматично відповідає на таку зміну в стані клапана і газ в топку перестає подаватися.

Як зробити, щоб не задувало газовий котел

Якщо часто гасне газовий котел від вітру, спочатку варто шукати проблему в специфічному устрої труби. Малоймовірно, що привести до цього може критичне падіння тиску в газопроводі або технічна поломка котла, так як сучасні моделі прості, але при цьому відрізняються високими показниками надійності.

Тому найчастіше проблема може критися в димоході:

  1. Обледеніння (всередині димоходу утворюється полій, яка заважає вільній циркуляції повітря). Це призводить до нестачі кисню в газовому котлі, внаслідок чого відбувається загасання. Лід в трубі утворюється через потрапляння одночасно з продуктами горіння водяної пари, який конденсується і замерзає.
  2. При сильному вітрі або зміні його напрямків можлива поява зворотної тяги (потужний потік повітря, пройшовши через димохід, виявляється в камері згоряння, здатний загасити полум’я).

У першому випадку виправити ситуацію допоможе прочищення та утеплення димоходу (конденсат перестане намерзати і буде просто стікати вниз). В іншому випадку ситуація більш складна і небезпечна, тому вимагає обов’язкової реконструкції труби. Це може бути:

  • збільшення висоти димоходу;
  • застосування дефлектора, який здатний кардинально змінити ситуацію і посилити тягу в трубі димоходу;
  • зменшення вигинів і різких поворотів, які робить труба димоходу, – це сприяє тому, що потік гарячого повітря і диму завихряется під час проходження по трубі.

Можливий спосіб вирішення проблеми, коли задуває газовий котел при вітрі, розглянуто в відео:

Не слід забувати про необхідність регулярного чищення вентиляційних каналів. В іншому випадку тяга може стати мінімальною. Як наслідок, в камеру згоряння починає потрапляти набагато менше кисню, що відбивається на інтенсивності горіння.

Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відео
Для хорошої тяги важлива регулярне чищення вентиляційних каналів

Подовження висоти димоходу

Одним із способів виправити ситуацію, коли вітер гасить газовий котел, є приведення димоходу у відповідність з висотою будинку. В ідеалі для безперебійного функціонування газового котла потрібно дотриматися умови, коли верхівка димоходу знаходиться вище, ніж будь-яка з точок даху будинку.

Подібна проблема може виникнути при появі поруч з будинком перешкоди, яке сприяє створенню повітряного кишені з завихреннями (наприклад, висотна будівля). Завдяки збільшенню довжини труби димоходу вдається домогтися посилення тяги.

Однак цей спосіб не є універсальним і досить часто не вирішує проблему. Набагато ефективніше провести установку на трубу дефлектора.

Установка дефлектора

У ситуації, коли задуває АГВ, нерідко приходить на допомогу проведення монтажу дефлектора. Він являє собою аеродинамічний пристрій, який кріпиться на димову трубу.

Дефлектори можуть бути простого і складного пристрою. У простому головна функція лежить на зовнішній частині, яка піддається впливу потоків повітря. У місці контакту повітряного потоку і поверхні утворюється зона розрідження. Вона здатна підсилювати тягу в димохідні каналі.Навіть найпростіший за конструкцією дефлектор може збільшити тягу до 20%. Відповідно, більш складні моделі здатні дати ще більший показник.

Вдосконалені і складні конструкції зазвичай встановлюють після того як прості не дали бажаного результату. Серед складних за конструкцією дефлекторів, що користуються найбільшим попитом, слід зазначити Димовий зуб, дефлектор Григоровича, Воллер, кулястий і обертається тип.

Рекордсменом за частотою застосування серед них є дефлектор Григоровича. Він характеризується особливою конструкцією. Простий дефлектор виглядає як встановлений на трубі парасолька. А ця конструкція складається з прямого і зворотного конуса. При їх взаємодії виникає потрібне рух повітря і, як наслідок, зона зниженого тиску.

Розрізняється температура холодного і гарячого потоку у багато разів збільшує тягу і не дає проникати всередину повітрю ззовні.

Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відео
Для збільшення тяги найчастіше застосовують дефлектор Григоровича

Усунення помилок в конструкції димаря

При появі досить поширеною проблеми, коли вітер дме газовий котел через трубу, потрібно перевірити правильність виконання конструкції димоходу. Досить часто причиною може бути наявність великої кількості вигинів і поворотів труби димоходу, що сприяє посиленню завихрення потоків повітря разом з продуктами горіння в той час, коли вони проходять по трубі.

Тому усунення подібної помилки в конструкції зводиться до мінімізації вигинів і поворотів.

Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відео
При монтажі труби димоходу слід уникати великої кількості поворотів і вигинів

Усічений конус для «розриву тяги»

Уникнути проходження повітря в зворотному напрямку при не дуже довгому димоході допоможе пристрій, який здатний розривати тягу. Самий спрощений варіант такого пристрою є звичайний усічений конус, який поміщають в розрив димоходу.

При цьому вузький кінець повинен розташовуватися в тому ж напрямку, як рухаються потоки гарячого повітря. Внаслідок цього потік повітря в димоході виявляється ізольованим і втрачає силу тиску. При проходженні зони перешкоди відбувається його завихрення, тому він практично не впливає на підсумкову тягу.

Увага! Перш ніж застосовувати пристрої для освіти розриву тяги, слід обов’язково отримати консультацію фахівця.

Цей метод не зовсім безпечний, тому що подібна зміна влаштування димаря може бути чревате різними аваріями або викликати утворення чадного газу.

Вітром задуває котел через трубу: що робити, як виправити, відео
Димохід повинен розташовуватися вище, ніж будь-яка точка даху будинку

Поради професіоналів

Існує кілька простих, але важливих умов, які сприяють отриманню хорошої тяги в димоході. Багато професіоналів радять виконувати їх, щоб не стикатися з частими проблемами, коли при поривах вітру відбувається загасання котла:

  1. Регулярно перевіряти трубу на можливу присутність льоду, різних засмічень, забруднень і своєчасно їх видаляти.
  2. Температура в топці повинна досягати 500-600 градусів – саме за такої умови згорає топковий газ.
  3. Температура димоходу всередині конструкції повинна зростати. Фахівці рекомендують виконувати димар з матеріалу, який має низьку теплопровідність. Саме тому димохід, виконаний з цегли, здатний швидше утворювати гарну тягу.
  4. Чи не робити димохід надмірно великого діаметру, інакше нагрівається обсяг повітря, який починає передавати тепло стінок конструкції зсередини. При цьому повітря в об’ємної трубі постійно перемішується з вітром зовні. Внаслідок цього досить часто розпал відбувається, однак датчик тяги не спрацьовує.

При занадто широкому діаметрі практикують монтаж труби всередині старої конструкції. Такий спосіб результативний, так як може зменшити втрати тепла димоходу і прискорити прогрів внутрішньої стінки. Внаслідок цього після розпалу котла досить швидко відбувається підйом тяги.

Економити кошти на пристрої вентиляції і на якості витяжки не рекомендується. Набагато простіше звернутися до фахівців і відразу правильно спланувати і провести монтаж труб димоходу, ніж усувати несправності в розпал опалювального сезону.

Крім цього, професіонали радять встановлювати на трубах димоходів складні моделі дефлекторів. Вони не тільки будуть перешкоджати виникненню зворотної тяги, через яку часто задуває гніт в газовому котлі, а й, навпаки, сприятимуть появі набагато кращої тяги в димоході.

Висновок

Якщо задуває газовий котел вітром, часто це говорить про порушення конструкції димоходу. Поширеною помилкою є недооцінка важливості системи вентиляції. Від її правильного моделювання і якісно виробленої установки залежить успішність роботи опалювального котла.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *