Візерунки підлог і плитка для підлоги з орнаментомВізерунки підлог і плитка для підлоги з орнаментом

Коли ми думаємо про красивому інтер’єрі, ми уявляємо собі кольору стін, меблів, світильників, або красиве декоративне освітлення. Про підлогове покриття, як правило, ми розмірковуємо в кінці.

Основні правила оформлення статі

При прийнятті рішення з приводу кольору і декору підлогового покриття варто керуватися певними правилами:

 • світлі підлоги додають легкість приміщенню;
 • в той час як темні створюють затишну і елегантну атмосферу;
 • блискуча плитка може відбивати світло і тим самим збільшити простір;
 • матове покриття поглинають світло;
 • велика плитка повинна бути з обережністю застосована в невеликому просторі, затирка для швів на ній повинна бути малопомітна.

Більшість людей, однак, при виборі підлогового покриття керується головним правилом: воно повинно бути практичним і має відповідати іншої частини інтер’єру. Але чи не буде це нудним? Деякі рішення дозволять підлозі відігравати важливу роль в інтер’єрі. Давайте докладніше розберемося, як можна використовувати підлоговий орнамент і створювати красиві підлогові візерунки.

плитка для підлоги з орнаментом

Візерунки підлог і плитка для підлоги з орнаментом

Страх перед мереживним підлогою часто недоречний. З одного боку, ми побоюємося, що він набридне, буде домінувати в інтер’єрі, не буде відповідати загальному стилю. З іншого боку, ми хочемо, щоб наш інтер’єр виділявся і мав індивідуальний характер, тому думаємо про цікаві рішеннях, в тому числі для підлоги. Плитка на підлогу з орнаментом дозволяє нам створити відповідне рішення індивідуального характеру, яке буде не легко зіпсувати.

Шаховий чорно-білий підлогу є найпопулярнішим варіантом прикраси підлоги в деяких стилях – це класика, яка ніколи не виходить з моди. Його позачасовий характер ми бачимо, спостерігаючи мармурові підлоги старих церков і ванні кімнати арт-деко. Ренесанс чорно-білі підлоги в шаховому порядку пережили в 50-е і 60-е роки.

Сьогодні його знову можна побачити в багатьох будинках, він все ще має свою власну атмосферу, він повернувся в моду і повсюдно використовується для створення інтер’єру в стилях ард-деко і гламур. Ми повертаємося до класики, яка модернізована і дає дуже цікавий ефект. Підбір меблів і кольору стін для таких підлог зовсім не складний, як може здатися на перший погляд. Відмінно буде з ним виглядати як дерев’яні меблі, так і металева білого і чорного кольору.

Можна також покрити підлогу в шахову клітку кольоровим килимом або використовувати плитку яскравих кольорів.

Візерунки підлог і плитка для підлоги з орнаментом

Картатий шаховий візерунок на дерев’яній підлозі

Шахові і барвисті клітини – це найбільш часто повторюваний варіант. Ці класичні візерунки можуть мати гарний вигляд у будь-якому інтер’єрі. Поєднання кольорів повинно бути вибрано гармонійно, щоб вони підходили один до одного. У такому стилі можуть бути обладнані скандинавські, яскраві гламурні інтер’єри, а також більш елегантні і стильні кімнати. Різні розміри малюнка в різних колірних комбінаціях можуть цікаво виглядати і на дерев’яній підлозі.

Картатий шаховий візерунок на дерев'яній підлозі

Восьмикутний орнамент на підлозі в класичному інтер’єрі

Антикварні восьмикутна мармурова плитка, представлена ​​на фото нижче, є відмінним варіантом для людей, які покладаються на практичність і класику.

Восьмикутний орнамент на підлозі в класичному інтер'єріДрібний формат плитки підходить для невеликих приміщень. Густа, темна затирка створює декоративну сітку, яка красиво контрастує з плінтусами і добре підкреслює візерунок статі.

Восьмикутний орнамент на підлозі в класичному інтер'єрі

Протягом багатьох років такий узор на підлозі популярний. Матова поверхня плитки надає підлозі ніжний і благородний блиск. Мармур має перевагу над гранітом, який ніколи не буде так блищати. Нерівні краї і нерівності кольору внесуть трохи ледачою недбалості в інтер’єр. На такому покритті не сильно буде помітна грязь і тимчасові зміни.

Ви можете підібрати також світлу затірку до такого візерунку, тоді підлоги будуть виглядати дуже елегантно і легко.

Велика плитка для підлоги з орнаментом для великих приміщень

Велика плитка різних кольорів є рішення для великих приміщень. У такій кімнаті підлогу грає першу скрипку. Ви можете використовувати контрастні або гармоніюють між собою кольору, якщо приміщення не маленьке, або має неправильну форму. Цікавим рішенням можуть бути довгі доріжки і довгі візерунки в коридорах і інших приміщеннях.

Велика плитка для підлоги з орнаментом для великих приміщень

Велика плитка для підлоги з орнаментом для великих приміщень

Плитка з орнаментом може також змінити пропорції інтер’єру, зробити його візуально ширше або більш вузьким. Як ми знаємо, поперечні горизонтальні смуги і візерунки розширюють оптично поверхню, а поздовжні – подовжують. Плитка з візерунком на підлогу, розташована по діагоналі здатна оптично збільшити площу підлоги.

Класична плитка ялинкою на підлозі на новий лад

Контрастний підлогу підходить в більш сучасний інтер’єр, як це не парадоксально, при цьому він додасть йому характер. В сучасних і класичних приміщеннях популярний візерунок класична ялинка. Її можна виконати, наприклад, з плитки під дерево або інших її видів.

Стільники, ромби, трикутники і інша геометрія

Різна форма плиток дозволяє створити дивовижні і незвичайні візерунки на підлозі. Шестикутна плитка сотами стає дуже популярною останнім часом і використовується як для підлоги, так і для стін в кухні, ванній і передпокої. Маленькі трикутники також дозволять вам створити красиві ефекти, від яких важко відвести погляд. Дуже цікавим і сучасним рішенням буде плитка-печворк на підлозі.

Кілька практичних порад, як не робити помилок при виборі візерункового статі

 • Оцінка загального вигляду по одній пластині, як правило, вам мало що скаже. Важко уявити собі картину, загальний вигляд буде зрозумілий тільки після укладання всієї плитки. Тому варто подивитися каталоги, які пропонують виробники, як той чи інший візерунок і орнамент на плитці буде виглядати на великій поверхні.
 • Занадто великий малюнок в невеликому просторі виглядає надто нав’язливо.
 • Якщо ви плануєте поставити в кімнаті яскравий барвистий меблі, квіткові шпалери і декоративні фіранки, краще відмовитися від різнобарвного або візерункового статі, щоб не здивувати всіх какофонією квітів.
 • Не дуже практичні підлоги повністю чорні або білі. Чорний, гладкий підлогу в кухні доведеться часто мити, не один раз в день, так як на ньому будуть видні найменші крихти, краплі і пилинки. Трохи краща ситуація з білим підлогою, але він також дуже примхливий у догляді, особливо біла затірка швів, яка може змінити колір краплями томата або фруктових соків, вина, випадково пролитих на кухні.
 • Блискуча гладка плитка, полірований керамограніт теж не дуже практичні, така підлога вам доведеться мити щодня, так як на ньому видно найменша пил.
 • Візерунок плитки повинен підкреслювати меблі, а не затінювати її.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *