Властивості керамічної плиткиВластивості керамічної плитки

Керамічна плитка з нами протягом багатьох століть, і в якості оздоблювального матеріалу для інтер’єру поступається тільки дереву і натуральному каменю і то не завжди. Вона набагато дешевше цих матеріалів і в багатьох випадках набагато практичніше. Цей матеріал часто використовується в обробці приміщень, як зовнішньої, так і внутрішньої. Рідко можна знайти житлове приміщення, в якому хоча б санвузли були оброблені цим декоративним матеріалом.

Така популярність пов’язана з тим, що плитка має унікальні властивості, вона перешкоджає проникненню вологи і добре піддається чищенню, крім того, володіє відмінними декоративними якостями. Щоб правильно вибрати цей оздоблювальний матеріал, варто докладніше вивчити, що таке керамічна плитка, склад і властивості окремих її видів.

Властивості керамічної плитки

Оздоблення цим матеріалом модна і практична, крім того, дає гарний візуальний ефект. Вона може бути розміщена на підлозі, стіні або навіть на стелі, всередині і зовні будинків. Існують великі і дрібні зразки і красива мозаїка, яку можна використовувати для оригінального декору приміщень. Мозаїку можна розмістити на поверхні з найскладніших форм, вона прекрасно вписується в будь-який дизайн і зможе пристосуватися навіть до «хвилястою» стіні або вигинів стовпа.

Обробка ванної кімнати

Успішний ремонт ванної включає заміну покриття стін і підлоги на кольорову плитку замість нудного і приївся старого покриття. Можна з упевненістю сказати, що важко зробити хороший ремонт без заміни покриття стін на сучасну плитку. Цей матеріал, завдяки своїм властивостям відмінно себе показує у вологих приміщеннях. Важливо звернути увагу на технічні характеристики керамічного покриття, тому що вони мають досить суттєві відмінності. Для обробки приміщень всередині або зовні, а також підлоги і стін потрібно вибирати відповідні матеріали.

Керамічна плитка властивості і застосування

Знаючи основні параметри продукту, ви зможете без зусиль виконати правильний підбір керамічної плитки за властивостями і характеристиці.

Отже, які ж бувають властивості керамічної плитки для підлоги і стін: • Стійкість до стирання за шкалою P.E.I оцінюється класом стирання за шкалою від 1 до 5. Це важлива властивість плитки для підлоги. Тому якщо ми хочемо покрити цим облицювальним матеріалом підлогу в передпокої або у вітальні квартири, де прохідність є найбільш високою, то варто вибрати типи матеріалу з стійкість до стирання P.E.I 2,3 (4 і 5 зарезервовані для громадських об’єктів). Там де ми ходимо, як правило, в тапочках досить буде типу P.E.I 1 або 2.
 • Клас I (PEI 1) – це найнижчий клас, продукти з цього класу можна використовувати в кімнатах, де ступінь експлуатації статі невисока, наприклад, в спальні або ванній кімнаті.
 • Клас II (PEI 2) – продукти цього класу можна використовувати в місцях, де ймовірність виникнення пошкоджень і подряпин невисока, тут не ходять у вуличному взутті, на підошвах немає піску і каменів – це можуть бути знову ж спальні, ванні кімнати та інші приміщення, крім кухні і передпокої.
 • Клас III (PEI 3) – цей тип продукту можна постелити в коридорі і передпокої, а також на кухні, плитка може бути використана на терасах і балконах, якщо виконана в морозостійкому вигляді.
 • Клас IV (PEI 4) – підходить для кухні, коридорів, холу і передпокою, а також може використовуватися в громадських приміщеннях з невеликою відвідуваністю.
 • Клас V (PEI 5) – ця категорія відповідає найвищим вимогам, вона стійка до пошкоджень і подряпин, а також до стирання. Цей клас рекомендований для використання в громадських приміщеннях з високим рівнем відвідуваності – в магазинах, супермаркетах та інших закладах.
 • опірність забруднень – це властивість керамічної плитки також оцінюється за шкалою 1-5. Для домашніх приміщень, наприклад, для кухні або ванної кімнати слід вибирати мінімум тип 3.
 • протиковзкі властивості керамічної плитки для підлоги – розрізняються за класами від R9 до R13, тобто ті, які нижче R9 не мають протиковзких властивостей. Для кухні або ванної кімнати варто вибирати найвищі протиковзкі властивості, зі значенням, що наближається до R13.
  • Плитка слизька має кут ковзання в діапазоні 0-6 °;
  • група R 9 – має кут 6-10 °, вона підійде для використання в прихожих, вестибюлях, холах і сходах;
  • група R10 (кут 10-19 °) використовується в основному в магазинах, кухнях, гаражах;
  • група R 11 (кут 19-27 °) підійде для кухні, пральні, гаражів;
  • група R 12 (кут 27-35 °) застосовується на кухнях, в холодильних камерах зберігання і т.д .;
  • група R 13 (кут> 35 °) – використовується для покриття доріжок для боулінгу і т.д.протиковзкі властивості
  • вологопоглинання – це властивість плитки, що виражається в ступені вбирання вологи керамікою, наводиться у відсотках і позначається буквою Е. Для настінного кераміки передбачається середній ступінь вологовбирання 10 відсотків. Для підлоги – 3-6% відсотків, цей параметр особливо важливий в ванних кімнатах. За вологопоглинання можна виділити три групи:
   • Група I – з водопоглинанням нижче 3%. Плитка цієї групи володіє самим низьким водопоглинанням, її можна використовувати як у вологих приміщеннях, так і на вулиці. Вона відрізняється також стійкістю до позитивної та негативної температурі і коливань температур. Кахель цієї групи використовують в громадських приміщеннях, в супермаркетах і торгових центрах, на балконах і терасах. Він може виступати в якості підлогового покриття і для облицювання стін фасаду будівель.
   • Група II – з водопоглинанням від 3 до 10%. Цей продукт призначений для використання в якості підлогового і настінного покриття всередині будівель. Але в окремих випадках плитка може бути використана на вулиці, якщо володіє відповідним класом морозостійкості. Виробник на упаковці вказує її морозостійкість і можливість розміщення поза приміщеннями.
   • Група III – з водопоглинанням понад 10%. Цей продукт призначений виключно для облицювання стін в приміщенні. Він має також низьку механічну міцність.
   • Межа міцності при вигині – для настінного типу мінімум цього показника 15, а для підлогового типу мінімум становить 22.
   • твердість – це властивість плитки оцінюється за шкалою твердості Мооса і коливається від 1 до 10. Для домашньої кераміки досить значення 5 або 6.
   • морозостійкістьморозостійкість. Стійкість до морозу – це важливий параметр, якщо ви хочете облицювати, наприклад, відкриту терасу. Морозостійкий матеріал має значок сніжинки на упаковці.
   • Слід уважно вивчати упаковку, там обов’язково повинні бути вказані значення всіх вищеописаних властивостей керамічної плитки для стін та підлоги, якщо ж якісь значення втрачені, варто вибрати товар іншого виробника, щоб не прогадати з вибором, особливо якщо йдеться про облицювання зовнішніх стін і підлог.

    властивостей керамічної плитки

    Варто дуже відповідально поставитися до покупки, тому що крім досить високу ціну кахлю, дуже дорого обходиться робота по його укладанні, включаючи вартість всіх додаткових будматеріалів для цього процесу. Якщо все зробити правильно, то кахель дуже довго буде вас радувати, адже ця поверхня одна з найбільш довговічних. Також, перед вибором певного типу, вам варто вивчити види поверхні керамічної плитки.

    керамічна плитка    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *