Водостічна система – пластикова або металеваВодостічна система - пластикова або металева

Хороші водостічні системи забезпечують безпечний і ефективний відвід води з даху під час опадів. Переглядаючи пропозиції виробників, ми можемо вибрати водостоки для даху з різних матеріалів – системи з ПВХ, сталі, жолоби з алюмінію або титаново-цинкові. Чим характеризуються різні системи, чим вони відрізняються? Про це йде мова в цій статті.

До складу водостічної системи для відведення дощової води з даху під час дощу входять:

  • жолоби або канали, в які стікає вода з даху;
  • водостічні труби;
  • з’єднувачі для з’єднання ринви і труб;
  • обводи;
  • трійники;
  • воронки і сливи;
  • аксесуари для монтажу, такі як: гачки, фітинги, заглушки, кронштейни та ущільнювачі.

склад водостічної системи для відведення дощової води

склад водостічної системи для відведення дощової водиДля гарного функціонування вони повинні бути герметичними і довговічними. Крім дощу, вони піддаються впливу інших несприятливих кліматичних умов, таких як сонячна радіація, низькі температури, вплив снігу і льоду. На додаток до механічних властивостей, важливим критерієм для водостічної системи також є естетичний вигляд.

Встановлюють водостоки на будинку тоді, коли фасадні роботи вже закінчені, але перед монтажем покрівлі.

Установка водостічної системи включає наступні етапи:

  1. установка жолобів і заглушок;
  2. установка вертикальних труб;
  3. установка дренажної системи.

Водостічна система – пластикова або металева

Перш ніж зробити вибір і придбати водостічну систему, варто вивчити переваги і недоліки кожного виду. Розглянемо докладніше особливості різних водостічних систем.

Пластикова водостічна система

Пластиковий водостік є найдешевшим. Цей матеріал довговічний і стійкий до атмосферних впливів. Він не вимагає особливого догляду, пил і пташиний послід легко змиваються дощем.

Пластикова водостічна системаПроте матеріал, з якого виготовлені ринви чутливий до впливу прямих сонячних променів і високих температур. Крім того, в холодну пору року – водостоки пластикові для даху стискаються, а в тепле, розширюються. Якщо довгі відрізки будуть закріплені занадто щільно, то влітку вони можуть лопнути від розширення.

Ця проблема може бути усунена за допомогою застосування гнучких кронштейнів і з’єднань, які дозволять жолобах вільно розширюватися і стискатися, не втрачаючи міцність конструкції. Пластикові водостічні жолоби з’єднуються один з одним гумовими ущільнювачами або клеєм. Гумові ущільнювачі допомагають уникнути руйнування конструкції при нагріванні, але вони швидко зношуються і їх доводиться періодично міняти.

Довговічність відсотків з ПВХ виробники визначають на період близько 50 років. При виборі цього типу водостічної системи ми можемо легко підібрати її колір під колір даху або фасаду.Водостічні системи металеві

Металеві водостоки також дуже популярні, вони можуть бути з оцинкованої сталі, міді і алюмінію.

водостоки оцинковані

Дуже популярні, вони мають шарувату структуру, з внутрішньої і зовнішньої сторони лист має захищає шар цинку. Додатково, в залежності від виконання, така конструкція може мати більшу кількість захисних шарів.

водостоки оцинковані

водостоки оцинкованіВерхній захисний шар виконаний, як правило, з поліестеру. Зверніть увагу на товщину стали, вона може бути від 0,5 до 0,7 мм. Чим товще метал жолоби, тим більше стійко виріб до механічних пошкоджень.

Сталеві водостічні жолоби, на відміну пластикових, стійкі до перепадів температури і до сильного сонячного випромінювання. Їх недоліком є ​​висока шорсткість і низька стійкість до агресивних середовищ, наприклад, до солоного туману. Як і жолоби з ПВХ вони доступні в широкому діапазоні популярних кольорів покрівлі.

алюмінієві водостоки

Алюмінієві жолоби зазвичай випускають товщиною 1-1,5 мм, матеріал додатково забезпечений захисним покриттям. Важливо відзначити, що алюмінієві водостоки мають дуже високу стійкість до корозії, так як в разі невеликого пошкодження на матеріалі утворюється патина, тобто захисна плівка окислів, яка охороняє його від подальшого окислення.

алюмінієві водостоки

Стоки з алюмінію відмінно витримують перепади температури, шорсткістю нагадують водостоки з ПВХ, забезпечуючи чудову стікання води. Термін служби алюмінієвих систем виробники вказують в 100 років. Їх недоліком є ​​високий коефіцієнт теплового розширення і трудомісткий монтаж.

Водостоки металеві цинк-титан

Лист титан-цинку також є недешевим варіантом, як і алюміній. Вибирайте його, якщо ви дбаєте про довговічність і стильному вигляді стоку. Цей твердий лист товщиною 0,7-0,8 мм механічно дуже міцний. Матеріал виготовлення – це екологічно безпечний цинковий сплав, який містить мідь і титан.

Водостоки металеві цинк-титан

Протягом першого року використання такі стоки покриваються шаром нерозчинного у воді карбонату цинку або патиною, яка представляє собою природний захисний шар. Будь-які тріщини і пошкодження через деякий час покриваються патиною, що запобігає корозії. Стінки водостоку цинк-титан можуть бути відносно тонкими, завдяки чому не обтяжують конструкцію даху. Такі системи доступні в декількох природних відтінках сірого – від світлого до графіту, при цьому слід враховувати, що вони темніють з плином часу (так як покриваються патиною).

Підводимо короткі підсумки

Вибираючи правильну водостічну систему, зверніть увагу на розмір і складність даху. Довжина схилу грає вирішальний вплив на розміщення стоків, навколо даху ми повинні розмістити безліч труб, жолобів і сполучних елементів. Чим більше поверхня даху, тим більше повинен бути діаметр жолобів. Закріпіть жолоби уздовж карнизів, дотримуючись відповідний ухил. На кожні 10 м довжини такий ухил повинен становити 2-3 см.

Жолоби, призначені для з’єднання, довжиною 2-3 метра або 4 м зазвичай мають напівкруглу або еліптичну форму. Стандартний діаметр жолобів становить 125 мм, глибина 62 мм. Найглибші доступні на ринку жолоби мають глибину 78 мм. Глибина впливає на ємність системи, що важливо в разі рясних опадів. Від цього залежить чи буде вода при дуже сильних опадах текти всередині стоку або буде виливатися назовні. Кронштейни, на яких тримаються жолоби, різняться конструкцією і матеріалами, а також способом фіксації.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *