Вплив кольорів в інтер’єрі на людинуВплив кольорів в інтер'єрі на людину

У кожної людини є улюблені кольори, які супроводжують його кожен день на окремих елементах одягу або предметах. Ці кольори відображають наш настрій і темперамент. Обставляючи будинок або квартиру, варто витратити деякий час, щоб подумати про колірну палітру, з якої ми будемо контактувати кожен день.

Кольори кімнат в будинку є прямим відображенням особистості його жителів. Колір в інтер’єрі також дуже впливає на наш настрій, і, таким чином, на наше життя.

Як проявляється вплив кольорів на людину, як можна підняти настрій, працездатність або навпаки розслабитися, заспокоїтися і релаксувати. Який вплив кольорів на психіку людини, як, граючи елементами кольорової палітри, теплими і холодними квітами, облаштувати наше житло, ми розповімо в цій статті.

Вплив кольорів в інтер'єрі на людину

Вплив кольорів в інтер’єрі на людину і його емоційний стан

Різні кольори на кожну людину діють по-різному, але деякі з них викликають схожі реакції у більшості людей. Важливо грамотно використовувати палітру, прикрашаючи свій власний простір.

Немає необхідності сліпо слідувати тенденціям, щоб красиво прикрасити будинок, так як мода на різні відтінки приходить і йде дуже швидко, змінюючись з кожним сезоном. Саме людський фактор має найбільший вплив на красу інтер’єру. Тільки мешканці будинку можуть остаточно визначитися з вибором колористики свого житла, нехай навіть вона буде йти в розріз із сучасними тенденціями та модними трендами. Слід вибирати саме ті відтінки, які характерні для особистості, щоб створити потрібну атмосферу.

Вплив кольорів в інтер’єрі досить велике, вони можуть оптично змінити форму і розмір меблів, а також форму і розмір самої кімнати, регулюють внутрішню температуру і маніпулюють світлом. Але найголовніше – це вплив кольорів на людину. Як впливає колір в інтер’єрі на людину і як це правильно використовувати?

При організації внутрішнього простору свого житла слід використовувати основну інформацію про різні відтінки і їх вплив на людину. Розглянемо основні елементи палітри, які часто використовуються в дизайні інтер’єру.

Жовтий – сонце і щастя

Жовтий – це символ сонця. Він асоціюється з радістю, перебування в жовтій кімнаті піднімає настрій. Жовта кімната дуже тепла і затишна, вона стимулює розум, інтелект, емоції і дозволяє легше висловлювати свої думки. Жовтий і його відтінки – це відмінний вибір для кухні, їдальні та ванної кімнати. Він чудово буде виглядати в дитячій, піднімаючи настрій. Позитивний вплив кольору на стан людини, перш за все, стимулює оптимізм. Затишною і оптимістичною він зробить вітальню. Він добре поєднується з білим, сірим, коричневим, зеленим і блакитним. Сміливі любителі контрастів можуть вибрати поєднання з чорним, фіолетовим і помаранчевим.Блакитний релакс – вплив кольору на психіку людини

Блакитний впливає на наш розум і тіло. Він знижує кров’яний тиск, уповільнює дихання і частоту серцевих скорочень. Вважається, що блакитний заспокоює і розслабляє, і навіть знімає головний біль. Він рекомендується для: спальні блакитного кольору і ванних в морському стилі. Якщо ви хочете, використовувати відтінки блакитного в кімнаті, ви повинні збалансувати його теплими відтінками меблів і тканин, наприклад, з помаранчевим або жовтим, з коричневим і зеленим. Добре гармонує він також з білим.

Помаранчевий – щастя і незалежність

Помаранчевий підтримує творчі процеси і відкриває розум для нових ідей. Він викликає хвилювання і відновлює інтерес до життя, тому є синонімом внутрішньої сили, незалежності і щастя, а також природним антидепресантом.

Помаранчевий – це колір веселощів і товариськості. Він ідеально підходить для творчих просторів, де люди зустрічаються і активно проводять час. Таким чином, у вітальні або дитячої він є найбільш популярним. Помаранчевий також стимулює апетит, так що його можна тільки вітати в кухні і їдальні. Він підійде і для класичного інтер’єру, і для сучасного, відтіняючи модну обробку стін під бетон. Він добре поєднується з темними кольорами – темно-сірим і коричневим різних відтінків, зеленим, фіолетовим, гармонує з білим і жовтим.

Пробудження почуттів з червоним

Червоний – колір життя і тіла. Це потужний енергетичний заряд, який підвищує кров’яний тиск, прискорює дихання і серцебиття. Червоний колір найбільш інтенсивний колір всієї палітри кольорів. Він стимулює адреналін, як ніякий інший відтінок. Він стоїть вибору, якщо ми хочемо викликати емоції. У вітальні або їдальні червоний колір привертає людей і стимулює розмову, додає кімнаті елегантності.

Єднання з природою з зеленим

Зелений колір є кольором природи. Він допомагає нам спілкуватися з іншими людьми і з світом природи, а також дає відчуття релаксації і простору, знижує стрес і заспокоює нерви. Зелений вважається самим хорошим кольором для нашого зору. У комбінації релаксирующих якостей синього і радісного жовтого, зелений підходить практично для будь-якої кімнати в будинку. Зелена кухня стимулює апетит, а вітальня заохочує активність. Використовуваний в якості основного кольору, він має заспокійливу дію, сприяє розслабленню, так що це кращий вибір для спальні.

Знання властивостей кожного кольору і вплив кольорів на емоційний стан є гарною відправною точкою в пошуку відтінку фарби для стін або шпалер. Колір є одним з основних факторів для створення відповідного клімату в кімнаті і управляє емоціями. При прийнятті рішення про квіти інтер’єру, важливо подумати про те, які почуття ви хочете викликати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *