Вузька довга кухня – дизайн, фотоВузька довга кухня - дизайн, фото

Довгі і вузькі кухні нерідко зустрічаються в блокових типових будинках. З точки зору дизайну і функціональності облаштування такого приміщення є нелегким завданням. Але це не означає, що власники таких кімнат приречені на «дисфункція», незручність і необхідність протискуватися між меблями і технікою. Дизайн маленької вузької кухні вимагає особливого підходу до облаштування, в цій статті ми підкажемо вам деякі цікаві ідеї.

Вузька довга кухня – дизайн, фото і цікаві ідеї

Виконуючи дизайн вузької довгої кухні, важливо не перевантажити її і спробувати виправити пропорції. На щастя, способів організувати кухню з такою архітектурою є, принаймні, кілька.

Давайте почнемо з найбільш радикальних. Якщо ви не бачите іншого виходу, можна прийняти рішення знести або перенести стіну або зробити в ній нішу, отвір. В результаті ми отримуємо модний інтер’єр, який буде мати відкриту кухню, поєднану з вітальнею.

У тому випадку, якщо відкрита кухня не відповідає вашим уявленням про це приміщенні, або знести стіну неможливо, то доводиться шукати інші рішення. Ми можемо зберегти стіну, але значно розширити область входу, в цьому випадку ви будете мати вільний доступ до кімнати. У дверний проріз можна поставити розсувні двері: традиційні двері займають занадто багато місця, а розсувні при відкриванні ховаються в стіні. Скляні двері на балкон дасть додаткове світло.

дизайн вузької довгої кухні

Вузька і довга кухня: буквою «Г» або буквою «П»

Залежно від ширини приміщення, тумби можуть бути встановлені відповідно до схеми аналогічної буквах «П» або «Г», тобто шафи можуть розташовуватися по одній стороні, включаючи область під вікном або по обидва боки.

Вузька кухня - дизайн, фото

Вузька кухня - дизайн, фото

Вузька кухня – дизайн, фото

Як правильно вибрати варіант розміщення меблів у вузькій і довгій кухні? Слід враховувати ширину приміщення:

  • при ширині кімнати до 180 см рекомендується встановлювати шафи уздовж однієї стіни;
  • при ширині 240 см у нас є трохи більше можливостей.

Вкрай важливо залишити, принаймні, 120 см вільного простору в центральній частині, інакше використання простору, особливо великою кількістю членів сім’ї буде незручним.

Вузька і довга кухня в формі літери П дозволяє отримати оптично більш бажані співвідношення, ніж меблі уздовж стіни. При цьому ми можемо планувати рівномірний розподіл меблів та необхідного обладнання та отримати багато місця для зберігання і досить великий робочий сектор. Але є тут один важливий момент. Часто ми розміщуємо меблі від верху до низу, таким чином інтер’єр виходить дуже перевантаженим. Тому краще гармонійно розподілити шафи і чергувати їх з відкритими полицями, на яких можна розмістити деяку посуд або банки для спецій.

Вузька кухня - дизайн, фото

Також допомагають нам в цьому напівпрозорі дверцята зі склом і релінги, на яких можна повісити кухонне приладдя.

Дизайн вузької кухні – практичні поради

Найпростіші рішення є кращими. Іноді, щоб змістити фокус з розмірів і пропорцій кімнати досить просто вибрати правильні кольору. У вузькій кухні треба уникати темних кольорів, тому що вони оптично зменшують кімнату. Безумовно, найкраще підходять світлі кольори.

Деякі оптичні ефекти можуть принести в інтер’єр дзеркала, розташовані на стіні або на бічних стінках шаф.Дизайн вузької кухні

Дизайн вузької кухніНайбільш вдалі кольори для маленьких приміщень це:

  • білий,
  • бежевий,
  • різні відтінки сірого,
  • жовтий,
  • блакитний.

Навпаки, на самій вузькій стіні ми можемо розмістити цікавий малюнок, картину або графіком. На вільної стіні можна наклеїти фотошпалери з перспективою, які візуально збільшать простір.

Блискучі фронти меблів – це також хороший варіант для вузької кухні. Вони, як дзеркало, будуть відображати деталі інтер’єру і обігравати простір, роблячи кімнату візуально більше. Тому варто задуматися про те, які меблі більше вам підійде, проаналізувавши і інші фактори. Про це ви можете почитати в статті про те, яку вибрати кухню – матову або глянсову.

Дизайн вузької кухні

Також бажано подбати про те, щоб кухонна стільниця була в відтінках статі, узгодженість цього рішення додасть гармонійний вигляд вузької кухні.

Освітлення

Ключовим моментом, не менш важливим, ніж вибір кольору стін кухні, є вибір освітлення. При такій формі кімнати зазвичай природне світло йде через одне маленьке вікно, встановлене у вузькій стіні в глибині кімнати. Тому далеко від вікна може домінувати напівтемрява. Дуже важливо висвітлити цю стіну.

освітлення

На додаток до основної лампі, необхідно підсвітити стільницю, дуже зручним рішенням буде світлодіодне підсвічування шаф. Необхідно рівномірно освітити всі основні сектори приміщення, в тому числі можна підсвітити шафи.

Обідня група або місце для швидкого сніданку

Де ж в довгій і вузькій кухні знайти місце для столу? Якщо ви любителі традиційного підходу до їдальні, то ви можете набути розсувний стіл або розкладний, який в разі візиту гостей можна збільшити, а в повсякденному житті він буде компактним і не займати багато місця.

Обідня група або місце для швидкого сніданку

Обідня група або місце для швидкого сніданку

Тут також можна застосувати інші оригінальні і нестандартні рішення, наприклад, стіл, відкидний від стіни, або висувний з кухонної стінки. Під вікном ми можемо поставити маленький стіл для кухні зі стільцями або переобладнати в стіл підвіконня, розмістивши на ньому стільницю. Таким чином, ми отримуємо зручне місце для сніданку на двох-трьох чоловік.

Обідня група або місце для швидкого сніданку

Обідня група або місце для швидкого сніданку

Розраховувати стільницю треба з урахуванням того, що на одну людину потрібно 60 см. У разі стільниці під вікном можна вибрати стіл трохи вище, ніж стандартний, у вигляді барної стійки і барні стільці до нього. З столом біля вікна ми не втрачаємо робочий простір, так як він може стати продовженням стільниці самої кухні. Якщо ви не хочете витрачати робочу поверхню біля вікна, то барну стійку можна зробити в іншому місці кухні.

Незважаючи на те, довга і вузька кухня є не дуже зручним простором для приготування і вживання їжі, а тим більше для сімейного відпочинку і прийому гостей, це не означає, що її неможливо використовувати для цих цілей. Сучасні рішення дозволяють функціонально і красиво облаштувати такі непрості для дизайну приміщення і зробити їх досить затишними та комфортними. Важливо знайти золоту середину в плануванні між практичністю і зовнішнім виглядом.

Вузька довга кухня – дизайн, фотоЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *