З чого зробити паркан на дачі недорого?Забір на дачі – важливий елемент ландшафтного дизайну ділянки. Він доповнює архітектуру будинку, служить для обмеження доступу на приватну територію сторонніх людей, тварин. Іноді він буває чисто символічним, служить для позначення кордону ділянок між сусідами. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує безліч рішень, можливостей. Слід уважно вивчити конструкцію, щоб вона була міцною, поєднувалася з фасадом будівлі, елементами садової архітектури.

Часто, при будівництві дачі з різних причин виникає необхідність поставити недорогий паркан. З чого можна зробити найдешевший паркан для дачі, ми розглянемо в цій статті.

Існує кілька популярних дешевих варіантів паркану:

 • сітка рабиця,
 • дерево,
 • панелі,
 • метал.

Самий бюджетний паркан із сітки рабиці. Це рішення саме популярних. Розглянемо всі види огорож докладніше.

Огорожа з дерева

Цікавий, популярний варіант – дерев’яний паркан.

переваги:

 • красиво виглядає, зможе ідеально підкреслити сільський стиль дачі;
 • коштує недорого – можна зробити його з дощок, котрі мають потреби в фундаменті з кам’яної кладки, тому рішення буде недорогим.

Паркан

Досить зарити в землю стовпчики і до них прикріпити дошки. Вартість дерев’яного паркану залежить від виду деревини.

Гарний дерев’яний штахетник, фото

Легке невисока дерев’яну огорожу

Дешева альтернатива штахетник – прозоре дерев’яне загородження, що складається з 2-3 поперечних балок, дощок, колод, що кріпляться на стовпах. Цей вид загородження швидше обмежує межі ділянки, ніж ускладнює доступ стороннім відвідувачам, тваринам. Якщо дерев’яна огорожа тримається на дерев’яних стовпах, їх потрібно захистити від вологи мінімум на висоті 20 сантиметрів вище рівня грунту. Вдале рішення – помістити кінці стовпів в металеві ніжки.

Фото – Ажурний дерев’яний паркан

Фото – Кінці дерев’яних стовпів потрібно просочити спеціальним складом або вкласти в металеві ніжки

Щільне невисоку огорожу з поперечних дощок

Наступний варіант огорожі не так відкрито, як попередній. Рішення не стане серйозною перешкодою для небажаних гостей, тварин – особливо для маленьких тварин, які бажають відвідати город. Горизонтальні елементи огорож виготовлені, наприклад, тільки з двосторонніх пиломатеріалів, звичайно закріплюються на дерев’яних колонах з круглих колод. Стовпчики також виконують з труб, куточків, вбудованих в бетонні ніжки.

Фото – Огорожа з двосторонніх, розпиляних, широких дощок, захищених природним маслом

Фото – Огорожа з щільно розміщених дощок з прямокутним поперечним перерізом, прикріплених до металевих стовпчиків

Огорожа з панелей

Популярний варіант – панелі, виготовлені готовими модулями. Моделі швидко збираються, встановлюються. Загальні рішення – використання панелей з:

 • металевої сітки;
 • збірних бетонних елементів – виглядають дуже красиво, забезпечують високий рівень захисту території дачі.

Фото – металеві модулі на бетонному фундаменті.

Внизу модульне металеву огорожу зазвичай має невисокий фундамент, що захищає від тварин, які роблять лази, підкопи. Замість металевих стовпів прольоти закріплюють на бетонних, кладок стовпах – наприклад, з:

 • натурального каменю,
 • клінкерної цегли.

Прольоти таких зборів зазвичай замовляються індивідуально у слюсаря-коваля, можна придбати готові модулі (разом зі збірними елементами фундаменту) в будівельних супермаркетах.

Огорожа ділянки з панельної металевої сітки, фото

Популярне рішення, так званий європаркан – відносно недорогий, міцний, що приховує ділянку від очей, візитів сторонніх.

Огорожа з бетонних панелей – еврозабор, фото

Металевий паркан

Металеву огорожу – відносно недороге, згодом його можна красиво заплести живоплотом. Для установки вам буде потрібно зробити невеликий фундамент, що трохи підніме вартість конструкції.Металеву огорожу ділянки, фото

Огорожа з сітки рабиці

Якщо потрібно обгородити недавно придбану ділянку, який паркан дешевше поставити? Відповідне рішення – огорожу з сітки, яку називають рабиця.

Варіанти монтажу

Існує 2 варіанти вирішення:

 1. зробити тимчасове огородження – встановити стовпчики без фундаменту, натягнути найдешевшу сітку;
 2. будувати паркан, який простоїть багато років – належить купити сітку краще, зробити хороший фундамент.

У чому різниця у вартості огороджень, як їх зробити, щоб не довелося переробляти?

Огорожа повинна розміщуватись всередині кордону власності, але варто поспілкуватися з власниками сусідніх ділянок і побудувати загальний паркан по межі ділянок, можливо зі спільним несенням витрат.

Переваги

Найпростіший паркан – найпопулярніший варіант для дачної ділянки. Незаперечні переваги рабиці:

 • дешевизна,
 • огорожу практично невидимо,
 • нейтральний, вливається в навколишнє середовище.

Види рабиці

Сітка зустрічається 2 видів:

 1. виконана з оцинкованої сталевого дроту – оцинковану стеку після деякого часу потрібно покрити захисним лаком;
 2. покрита шаром пластика (ПВХ) – сітка, виготовлена ​​з дроту з покриттям більш довговічна, не вимагає технічного обслуговування.

Цей дешевий матеріал для забору дуже міцний, використовується на нерівній поверхні. Сітка кріпиться до стовпів, наприклад сталевій трубі круглої, квадратної форми, встановленої на фундамент.

Існує багато варіантів сітчастої огорожі. Основні вимога, яким повинна відповідати якісна сітка:

 1. стійкість до механічних пошкоджень;
 2. стійкість до різних погодних умов.

Стеки розрізняються по:

 • кольором,
 • розміром,
 • формі отворів.

Осередки з розміром 5 × 5 см і 6 × 6 см розташовуються по діагоналі, по прямій.

розміри сітки

Продаються сітки в рулонах з розмірами:

 • довжина – 15-25 м,
 • висота – 1-2 м.

Параметри рабиці

Слід звернути увагу на параметри сітки, які свідчать про її якість, довговічності, що впливають на ціну:

 • товщина дроту – найбільш важливий параметр, що визначає міцність, товщина буде вище, чим товще дріт;
 • розмір осередку – популярні, найбільш практичні розміри: 5 × 5 см, 6 × 6 см. Розмір осередків впливає на стабільність сітки.
 • висота сітки – стандартна висота становить 1-1,5 м, висота визначає зовнішній вигляд, естетику, призначення паркану.

Огорожа з сітки може бути встановлено на підпірної стінки. Перш ніж розтягнути сітку між стійками на поверхні землі виконується стіна на низькому рівні, що відокремлює нижню частину сітки від землі, захищає сітку від вростання трави. Підпірна стіна необхідна, якщо на ділянці живуть домашні тварини. Підстава роблять з бетону. Розчин заливають в попередньо підготовлені форми, хоча зручніше придбати збірний бетон.

Рабица – відмінний матеріалом для недорогого огорожі, забезпечує естетичний зовнішній вигляд, ідеальна для швидкого монтажу огорожі дачі, будівельних ділянок. Огорожа слід будувати відповідно до будівельних норм, узгодити з навколишньою архітектурою.

Як заощадити?

Огорожа необхідно, щоб під час будівництва захистити ділянку від доступу сторонніх осіб. Якщо площа ділянки велика, щоб заощадити, можна обгородити тільки частина, необхідну для будівельних робіт, транспортування, зберігання матеріалів. Це огорожу намагаються зробити недорогим наскільки можливо, або вибирають матеріали, що дозволяють в подальшому використовувати їх для створення капітального паркану.

Висновок

Всього в декількох хвилинах ходьби від будинку можна побачити різні ідеї облаштування паркану. Це стосується зовнішнього вигляду, висоти, використовуваних матеріалів. Існують ажурні огорожі, що визначають межі ділянки, існують більш стабільні, непрозорі, додатково перешкоджають доступу до власності сторонніх осіб, тварин.

Будівельні норми не вимогливі щодо будівництва огороджень приватних будинків. Паркан не може становити загрозу для людей, тварин. Коли висота менше 1,8 м не потрібно розміщувати на ньому гострі елементи (бите скло, колючий дріт), щоб людина випадково не впав на колючі, гострі елементи, наприклад, падаючи з велосипеда.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *