З чого зробити підлогу на балконіЗ чого зробити підлогу на балконі

Балкон може бути чудовим місцем для відпочинку або прийому друзів, для цього він повинен бути правильно облаштований. Навіть найменший балкон може бути організований таким чином, щоб він був не тільки функціональним, але і естетично виглядав. У цьому допоможуть меблі, рослини, правильне освітлення, яке створює прекрасну атмосферу. Але починати треба з підлоги, так як він визначає не тільки естетику балкона, але і комфорт його використання. Який підлогу зробити на балконі, які матеріали підійдуть для відкритого і закритого балкона, чи можна зробити дерев’яну підлогу на балконі – ці та інші питання ми розглянемо в цій статті.

З чого зробити підлогу на балконі – варіанти

Існує безліч рішень, з чого і як зробити підлогу на лоджії та балкон. Популярними є такі матеріали:

  • кармічна плитка,
  • бетон,
  • камінь,
  • дерево.

З чого зробити підлогу на балконі

Камінь, бетон і плитка на балкон на підлогу

Найбільш популярна для підлоги на балконі плитка. Це може бути:

  • кераміка,
  • клінкерна плитка,
  • керамограніт,
  • бетонна плитка,
  • натуральний камінь.

Якщо ваш балкон відкритий і незасклений, то слід вибирати ті матеріали, які стійкі до морозу, вологи та інших зовнішніх факторів, які є на відкритому повітрі. У всіх випадках вони повинні бути неслизькими і стійкими до стирання.

Найбільш економна ідея полягає в бетонній підлозі, який може бути пофарбований спеціальною фарбою, але це звичайно не той варіант, який буде відрізнятися високими естетичними якостями, як правило, він використовується тільки тимчасово.

Керамічна плитка на балконі?

Вибираючи підлогу на балконі або лоджії, ми повинні мислити ширше і виходити за рамки наших естетичних смаків. Не завжди те, що нам подобається, можна реалізувати технічно. На щастя, керамічна плитка і дерев’яний настил можна реалізувати практично на будь-якому балконі.

Керамічна плитка на балконі

Керамічна плитка є найпопулярнішим рішенням для балкона, лоджії та тераси. Правильно підібрана плитка стійка до дуже високих і низьких температур і морозостійка. Пам’ятайте, що підлогу на балконі і терасі повинен відповідати набагато більш високим вимогам, ніж усередині квартири.

Що пропонують нам виробники плитки? Перш за все, це плитка з високим класом стирання (IV або V), твердістю (5-6 клас), з водопоглинанням нижче 3% і достатнім ступенем опору ковзанню.

Керамограніт

Міцним вважається керамограніт з дуже високою стійкістю до механічних пошкоджень. Він має безліч текстур і варіантів обробки, навіть імітує дерево або камінь. Доступний у великій палітрі кольорів, тому в магазині будівельних матеріалів можна провести цілий день, вибираючи відповідний дизайн плитки.

Клінкерна плитка на підлогу на балконі

Хорошим варіантом вважається також клінкер, який рекомендується для використання на відкритому повітрі. Він має дуже низький коефіцієнт водопоглинання, а також високу морозостійкість – волога не проникає в структуру плитки, так що немає ніякого ризику її замерзання в порах води, що призводить до пошкодження звичайної плитки. Матеріал стійкий до впливу мікроорганізмів, не стирається (навіть при частому використанні), не вигоряє на сонці. Колір з часом не втрачає інтенсивності, а набуває благородний характер.Клінкерна плитка має високу стійкість до стирання, що означає, що вона зберігає свій зовнішній вигляд навіть після кількох років експлуатації. Висока міцність і стійкість дозволяють використовувати цей матеріал для підлоги там, де звичайна плитка потріскається. Крім того, клінкер має високий коефіцієнт опору ковзанню, так що підлога на балконі або лоджії, зроблений з цього матеріалу, добре покаже себе взимку і під час дощу.

При виробництві клінкеру природний матеріал обпалюють при дуже високих температурах, що дає йому приголомшливі кольори: інтенсивний червоний, коричневий, і навіть синій і чорний.

Дерев’яна підлога на балконі

Незважаючи на те, що керамічна плитка дуже популярна і добре підходить для обробки підлоги на балконі, не варто забувати і про інших матеріалах. Найсерйознішим конкурентом кераміки є деревина. Дерев’яні дошки на балконі роблять простір продовженням інтер’єру кімнати. З деревом лоджія або балкон прогріваються не тільки естетично. Деревина розігрівається на сонці трохи довше, ніж керамічні матеріали, однак, вона не стає занадто гарячою. Крім того, вона зберігає тепло протягом тривалого часу, поступово віддаючи його в навколишнє середовище.

Отже, уявіть просту картину: книги, лежак, ковдру і наші босі ноги на підлозі – такий балкон забезпечить вам ідеальний відпочинок.

Дерев'яна підлога на балконі

Від мрії до реальності поділяють нас на два кроки: вибір правильного типу деревини та належний догляд за нею. Безумовно, дерево вимагає більшого догляду, ніж плитка. Незважаючи на те, що деревина – це матеріал природний, міцний і довговічний, в даному випадку, він потребує деякої допомоги, так як безпосередньо піддається впливу несприятливих атмосферних чинників, таких як УФ-випромінювання, змінні температури, вологість і поступово може зіпсуватися.

Використовуючи деревину на лоджії або терасі, обов’язково слід просочувати її маслом два рази в рік. Промаслення – це покриття попередньо очищеної деревини спеціальними маслами, які проникають глибоко в структуру деревини, створюючи покриття, непроникне для вологи і бруду. Згодом вона покриється патиною, яка може бути вилучена за допомогою спеціальних хімічних речовин, призначених для конкретного типу деревини.

Дерев'яна підлога на балконі

Для статі відкритого балкона, в першу чергу варто вибирати екзотичні породи дерева: бади, банкірай, кумару і інші, які набагато більш стійкі до вологи і сонячних променів. Звичайно ж, ціна підлогового покриття балкона в такому випадку значно зросте, хоча менш клопіткий догляд повинен компенсувати більш високі капітальні витрати.

Пол на балконі під дерево

Переглядаючи останні каталоги проектів і журналів про архітектуру, неможливо позбутися враження, що деревина захопила уяву дизайнерів. Цей матеріал ідеально підходить, щоб створити спокійний оазис, зручну зону відпочинку і додаткову, літню їдальню. Прямо на дерев’яній підлозі можна розкидати яскраві і зручні подушки і приймати сонячні ванни. Якщо ми цінуємо естетику дерева і не хочемо відмовлятися від текстури деревини, але боїмося занадто трудомісткого догляду, можна зробити ставку на матеріали «під дерево».

Пол на балконі під дерево

Існують цікаві композитні матеріали під дерево, які прості в обслуговуванні, не змінюють колір і не коробляться під впливом погодних умов. При укладанні слід пам’ятати, що композитні дошки мають після різання некрасиві торці, так як вони порожнисті, тому вимагають обробки зрізів в видних місцях куточками або заглушками.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *