Заземлення на дачі своїми руками, схемаПрактично кожна людина знає для чого потрібно заземлення, але мало хто вміє його проводити, знають всі нюанси і вимоги. Якщо розібратися у всьому, то ви зрозумієте що це зробити не так вже й важко, ви можете зробити своїми руками.

Електроенергія в приміщення зазвичай приносить користь, але також може нанести і збитки. Якщо ви розумієте що таке скидання електроенергії на корпус електричного приладу, то ви розумієте, про які збитки йде мова. Щоб уникнути неприємних ситуацій найкраще вчасно убезпечитися.

Найкраще провести заземлення роботи, але для початку найкраще ознайомиться з усіма вимогами і проконсультуватися з фахівцем.

Заземлення на дачі своїми руками, схема
Схема заземлення приватного будинку

Заземлення робиться наступним чином: створення контуру замкнутого типу, найкраще для цього підійде сталь. Для цього зазвичай застосовується пара електродів і заземлювальна смуга.

Заземлення на дачі своїми руками, схема

З’єднати контур не складе труднощів, для цього зазвичай використовуються зварювання або з’єднання болтами. За площею перетину вибирайте електроди. Трубки повинні бути в діаметрі не менше тридцяти двох міліметрів, товщина стінки три з половинною міліметра мінімум. Електрод буде потрібно не мену двох метрів в довжину, його поверхня повинна бути максимально чистою, без захисту, яка зазвичай на ньому присутня, в іншому випадку контакт буде набагато слабкіше. Електродів в контурі повинно бути не менше трьох штук, проте, якщо буде на пару штук більше, то конструкція протримається довше.Заземлення на дачі своїми руками, схема

При проведенні заземлення, земляних робіт вам не уникнути. Якщо ваш контур містить три електрода, то конструкція буде мати трикутний вид, якщо ж більше, то розміщувати їх потрібно по периметру будівлі. Потрібно врахувати, що мінімальна відстань між електродами або між електродом і стіною, становить сто двадцять сантиметрів.

Роботи по заземлення на дачі, відео

Етапи проведення роботи по заземленню в приватному будинку:

  1. Земляні роботи. Необхідно викопати траншею необхідної довжини і товщини, для того, щоб розмістити там контур.
  2. Зробіть один кінець електрода гострим для того, щоб вбити його в землю стало легше. Оптимальна глибина розташування електрода триста сантиметрів.
  3. Якщо пошкодили кінець електрода, то потрібно позбутися від пошкоджень.
  4. Для з’єднання буде потрібно провідник, оптимальний розмір якого чотири на сорок міліметрів, з’єднання зазвичай проводитися зварюванням.
  5. Місце введення потрібно вивести над землею і приварити болт М10 для з’єднання заземлюючого контуру і наземного провідника заземлення.

Потім слід з’єднати заземлення з розподільним щитком найкраще мідним дротом, а й алюмінієвий підійде. Для цього вам буде потрібно просвердлити отвір в стіні.

Заземлення на дачі своїми руками, схема

Важливо стежити за опором заземлення, так як метал піддається корозії, то опір може завжди змінюватися, а воно повинно бути не більше трьох Ом.

Відео про те, як провести заземлення в частому будинкуЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *