Зберігання цибулин гладіолусів в домашніх умовахГладіолуси – справжня окраса будь-якого дачної ділянки, але далеко не всі дачники прагнуть посадити у себе ці рослини. Чому? Для того щоб отримати красиві, здорові квіти цибулини гладіолуса викопуються і зберігаються цілу зиму в особливих умовах. Не кожен знає, як це правильно робити, тому вважає за краще милуватися красою з боку. зберігання цибулин гладіолусів в домашніх умовах – нескладне завдання. У цій статті ми розглянемо основні правила цього процесу.

Зберігання цибулин гладіолусів в холодильнику

Перш за все, слід розібратися в термінах викопування цибулин. Робити це рекомендується через місяць після того, як відцвіте останній квітка. Точного терміну немає, оскільки рослини цвітуть по-різному, але приблизний час – початок листопада. Якщо не встигнути до цього часу, можуть початися осінні дощі, які швидко приведуть до загнивання посадкового матеріалу, виникненні гнилі і його псування. При викопуванні повинна стояти тепла і суха погода.

Як правильно викопувати цибулини? Перш за все, необхідно обзавестися потрібним інструментом: лопатою або вилами. Якщо ви ненароком зачепили і пошкодили одну з цибулин, її варто викинути, більше вона не проросте. Після викопування цибулини викладаються на спеціальну дощечку для просихання. Наявні стебла необхідно зрізати і видалити, залишивши близько 3 см.

важливо! не знімайте верхню оболонку посадкового матеріалу, оскільки це стане причиною швидкої втрати вологи і загибелі посадкового матеріалу.

Щоб цибулина гладіолуса безпроблемно зберігалася в домашніх умовах, її варто гарненько просушити протягом одного місяця. По закінченню цього терміну поверхню посадкового матеріалу потрібно обробити розчином марганцівки і хлорофосу. Це робиться для того, щоб захистити бульби від шкідників, грибків і бактерій. Деякі практикують зберігання в парафіні. Такий спосіб допомагає зберегти навіть погано висушені цибулини. У розплавлений парафін опускається цибулина гладіолуса на пару секунд, далі занурюється в холодну воду і висушується. Посадковий матеріал готовий для зберігання.Один з найвідоміших, доступних і простих способів – зберігання гладіолусів в холодильнику. Це дуже зручно і практично тим, що стан бульби можна проконтролювати на кожному етапі, регулюючи вологість і температуру. Перш ніж класти цибулини в холодильник, необхідно їх обернути їх звичайним папером або газетою, скласти в поліетиленовий пакет, в якому зробити невеликі отвори для повітря.

Де краще покласти бульби? Не рекомендується класти їх в самому нижньому відсіку, оскільки верхнє скло заважає попаданню повітря, набагато практичніше і краще розташувати їх над ящиками для зберігання, в ідеалі – на цьому самому склі.

У перші кілька тижнів слід перевіряти цибулини гладіолуса на наявність корінців. Якщо такі є, потрібно просто знизити температуру або перекласти посадковий матеріал вище. У разі виявлення вологи, папір необхідно замінити, а бульби ретельно просушити.

Де ще можна зберігати цибулини гладіолуса в домашніх умовах?

Якщо варіант з холодильником вам не підходить, тоді можна скористатися іншими варіантами:

  • Траншея. Підходить тільки для тих місцевостей, де зима не сильно сувора і холодна. На території викопується вузька траншея, глибина якої не повинна бути менше 50 см. Краще більше, але не менше. Цибулини складаються у великий ящик, можна з під взуття, присипаються зверху тирсою, закриваються поліетиленовими пакетами і закопуються в грунт. Все це робиться до настання холодів.
  • Підвал. Якщо у вашому будинку є підвал, тоді ви можете без проблем зберігати посадковий матеріал там. Єдиний нюанс – температура в підвалі. Для збереження гладіолусів підходить +2 – +4. В іншому випадку посадковий матеріал почне проростати.
  • Лоджія. Це ідеальний варіант для тих, хто проживає в багатоквартирному будинку. Температура на лоджії якраз відповідає тій, яка необхідна для нормального зберігання бульб. Якщо зима буде дуже суворою і холодною, контейнер з цибулинами можна накрити теплою ковдрою.

Чому сохнуть цибулини гладіолусів при зберіганні?

Причин може бути декілька, але найпоширенішою і часто є присутність серцевиною або фузаріозної гнилі. Вона виникає внаслідок неправильного зберігання, коли в приміщенні дуже волого, або заражає цибулини від інших рослин. Боротися з нею марно, тому зіпсований посадковий матеріал потрібно утилізувати.

Як бачимо, зберігання цибулин гладіолусів в домашніх умовах – нескладне завдання. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам зберегти, а потім і виростити на дачній ділянці прекрасні квіти.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *