Збір насіння огірків – тонкощі процесуЗбирати насіння огірків самому – це дуже правильний підхід, адже якщо сорт, який радував в цьому році, вас абсолютно влаштовує, немає сенсу витрачати гроші на інший посадковий матеріал. Тим більше що невідомо, який плід вийти з цього насіння. Збираючи власні насіння самостійно, ви можете бути впевнені, що отримаєте якісний посадковий матеріал добре плодоносному сорти в ваших кліматичних умовах. Як збирати насіння огірків в домашніх умовах? Пропонуємо вам дізнатися відповідь на це питання зі статті.

Збір насіння огірків - тонкощі процесу
Як збирати насіння огірків в домашніх умовах?

Збір насіння огірків – з чого починати?

Для насіння не годяться огірки гібридних сортів. Якщо на упаковці стояв значок F1 і F2, то такий сорт не дасть хороший посадковий матеріал. Сорти натуральних сортів будуть тільки покращувати свої властивості, і радувати вас хорошим урожаєм. Тепличні огірки теж не можуть підійти, як правило, вони запилюються або безнасінні.

Збір насіння огірків - тонкощі процесу

Потрібно вибрати огірок з чотирма насіннєвими камерами, тобто той, у якого чотири сторони. Він повинен повністю дозріти, стати м’яким і пожовтіти, плід повинен бути без вад: чи не підгнилий і без пошкоджень. Коли плодоніжка підсохне, то це означає що можна зібрати посівні насіння.

Як правильно отримати посівний матеріал?

  • Потрібно взяти скляну, дерев’яну або емальований ємність, розрізати огірок і викласти туди насіння разом з насіннєвою рідиною. Потрібно пам’ятати, що для насіння підходить тільки та частина плода, де росла квітка. Якщо насінної рідини мало, то потрібно додати трохи води і накрити, після цього ємність з насінням ставлять в темне тепле місце для бродіння. Це необхідно для того, щоб відокремити насіння від залишків м’якоті.
  • Через дві години процес ферментації завершується. Тепер потрібно ретельно промити насіння під проточною водою і опустити їх в злегка підсолену воду. Це допоможе визначити «порожні» насіння, тому що вони легкі і спливають.
  • Решта насіння розкладають для просушування. Домашній посадковий матеріал може зберігатися не менше шести років і при цьому зберігати прекрасну якість. Найкраще дати насінню полежати рік і тільки після цього їх висаджувати, але фахівці вважають, що кращий результат можна отримати від матеріалу, який був зібраний за три роки до цього.

Збір насіння огірків - тонкощі процесуЗберігати насіннєвий матеріал потрібно ретельно висушеним і в сухому місці, найкраще для зберігання підходять паперові пакетики або тканинні мішечки. Перед посадкою насіння повинні пройти спеціальну підготовку – це дозволить їм дати прекрасний урожай.

Збір насіння огірків - тонкощі процесу

Підготовка з збору насіння огірка

Спочатку проводять знезараження насіння, це можна зробити двома способами. Перший спосіб – це замочити матеріал в перекису водню на десять хвилин, але перекис підігрівають до тридцяти п’яти градусів. Другий спосіб полягає в тому, що насіння витримуються по десять хвилин спочатку в холодній воді, а потім в гарячій.

Збір насіння огірків - тонкощі процесу

Дуже хороші результати дає загартовування – це підвищує стійкість рослин до природних перепадів температури. Потрібно замочити насіння у воді на восьму годину, після цього переміщують їх в холодильник на десяту годину, а після закінчення цього часу залишають на підвіконні. Перед посадкою посадковий матеріал підігрівають, для цього їх розташовують в теплому місці на чотири години. Безпосередньо перед висадкою на дачній ділянці, посівне сировину замочують у воді на двадцять годин або до тих пір, поки не з’являться паростки. Температура в приміщенні повинна бути не менше 25 градусів, насіння загортають у вологу марлю, яку змочують у міру підсихання.

Збір насіння огірків - тонкощі процесу

Тепер ви знаєте, як збирати насіння огірків в домашніх умовах. Якщо зробити все правильно і провести всі необхідні процедури, то ви отримаєте прекрасний урожай, який порадує вас, ваших близьких і у багато разів окупить всі ваші старання і клопоти.

Дивіться також відео:

Як зібрати насіння огіркаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *