Жовті шпалери в інтер’єріЖовті шпалери в інтер'єрі

Жовтий колір сильний і привабливий. Навіть якщо ми використовуємо жовтий колір шпалер в інтер’єрі тільки для частини стіни, він буде відігравати провідну роль.

Залежно його відтінку інтер’єр набуває певний стиль – сучасний або під старовину. Такий дизайн може мати багато різних граней!

Жовті шпалери в інтер’єрі можуть бути дуже інтенсивними, яскравими, але також і блідими або навіть майже непомітними для очей. З чим їх комбінувати, як і з чим вибрати правильне поєднання жовтих шпалер в інтер’єрі, щоб вся композиція виглядала гармонійно? Про це піде мова в даній статті.

Психологія кольору і його вплив на людину

Різні кольори по-різному впливають на людину. Велике значення має також правильний вибір відтінку, за допомогою якого можна створити різний настрій.

Трохи історії

Спочатку жовтий приписувався до позитивних квітам. Однак, починаючи з дванадцятого століття, його пов’язували з зрадою і брехнею. Шати Іуди в живопису були жовті. Італійським куртизанкам в епоху Відродження було наказано носити жовті знаки, які вказують на безсоромність. У Сполучених Штатах в дев’ятнадцятому столітті, костюм засуджених мав забарвлення у вигляді чорних і жовтих горизонтальних смуг, що вказує на осуд їх дій з боку суспільства. Однак, після закінчення Другої світової війни, все негативні асоціації цього кольору перестали бути актуальними.

Цей колір нагадує літо, сонце і приємне тепло. Він теплий, гладкий, і асоціюється з радістю, легкістю і свіжістю. Стіни з жовтими шпалерами в інтер’єри можуть додати оптимізму, викликаючи почуття щастя у всіх, хто знаходиться в кімнаті.

Як впливає жовтий колір на людину? 

 • він активізує пам’ять;
 • стимулює нервову систему;
 • сприяють розвитку комунікацій;
 • викликає іскри творчості.

Є багато відтінків, які допоможуть прикрасити інтер’єр в яскравих, насичених тонах або більш згладжених. Цей сонячний колір може принести величезну енергію, як промені сонця, або релакс, якщо він виглядає, як піщані пляжі. Для тих, хто хоче, щоб літо було присутнє в інтер’єрі цілий рік, краще використовувати яскраві тони.

З якими квітами можна комбінувати в інтер’єрі жовті шпалери?

Прийнявши рішення наклеїти на стіни або на одну з них шпалери жовтого кольору, слід пам’ятати, що надлишок цього кольору або занадто інтенсивний його відтінок може викликати роздратування.

Жовтий добре поєднується з наступними кольорами:

 • з червоним;
 • помаранчевим;
 • чорним;
 • чітко виділяється на фіолетовому тлі;
 • красиво контрастує з синім;
 • добре поєднується також з зеленим.

Зелено-жовті шпалери в інтер’єрі, фото

Зелено-жовті шпалери в інтер'єрі, фото

Якщо обрані яскраво-жовті шпалери, то інтер’єр варто врівноважити і приглушити спокійнішими квітами. Для цього можна використовувати такі кольори, як:

 • білий;
 • бежевий;
 • сірий;
 • відтінки коричневого.

Жовті шпалери в інтер'єрі

Жовті шпалери в інтер'єрі

Жовтий, як одного з основних кольорів є збудливим і тому добре підходить для відкритих просторів. Якщо його використовувати в передпокої з вітальнею і кухнею, він ідеально заповнює інтер’єр, особливо, коли ми використовуємо кілька відтінків, візуально відокремлених один від одного в різних зонах великої вітальні. Жовтий на вході в будинок створює гарний, яскравий прийом.

Темні тони принесуть в сонячний інтер’єр гармонію і рівновагу, а також послаблять домінування жовтого кольору. Темна меблі буде вигравати в сонячної компанії. Жовто-жовті комбінації можуть використовувати різні відтінки сонячного кольору, а також дозволяють проводити сміливі експерименти з деталями і фактурою шпалер, щоб інтер’єр не був занадто одноманітним і монотонним. Таким чином, сонячні шпалери з смужками або смугаста оббивка меблів – хороші ідеї для дизайну такого інтер’єру.

Жовті шпалери в інтер’єрі вітальні

Сонячний колір стане відмінною прикрасою вітальні. Ця кімната є центром сімейного життя, тут ми приймаємо гостей, проводимо свята і тихі сімейні вечори. Оптимістичні забарвлення на стінах зроблять інтер’єр вітальні життєрадісним і одночасно затишним. Важливо тільки правильно підібрати відтінок – світлий або темний, яскравий або приглушений і грамотно поєднувати його з меблями і аксесуарами. Розглянемо найпопулярніші варіанти дизайну інтер’єру з використанням цього кольору.

Світлі відтінки в інтер’єрі

Використовуючи наведені вище правила поєднання відтінків, з жовтим кольором можна проводити сміливі експерименти. Наприклад, інтер’єр в відтінках бежевого і сірого може бути нудним і похмурим, яскраві веселі нотки принесуть йому сонячні шпалери, нехай навіть на одній зі стін. Це можуть бути оригінальні сіро або біло-жовті шпалери в інтер’єрі в сучасному стилі.

Сіро і біло-жовті шпалери в інтер’єрі, фото

Сіро і біло-жовті шпалери в інтер'єрі, фото

Сіро і біло-жовті шпалери в інтер'єрі, фото

Ніжні жовті шпалери з квітами в інтер’єрі вітальні будуть створювати затишок, до такому аранжуванні добре додати аксесуари в тому ж відтінку, наприклад, диванні подушки, штори, плед або килим. Найлегше підбирати саме текстильні доповнення, так як широкий вибір тканин в магазині дозволить нам без праці підібрати потрібний колір подушок або штор і гармонізувати з їх допомогою колористику шпалер і меблів.

жовті шпалери з квітами в інтер'єріЯкщо використовується відтінок в пастельних тонах, то навіть у великих кількостях він не втомлює, тому такими шпалерами можна покрити всі стіни. Світлі пісочні відтінки можуть покривати всі стіни вітальні, а характер їм додадуть легкі квіткові або геометричні візерунки або цікава фактура, що імітує, наприклад, атласну тканину.

Світло-жовті шпалери в інтер’єрі вітальні, фото

Світло-жовті шпалери в інтер'єрі вітальні, фото

Світло-жовті шпалери в інтер'єрі вітальні, фото

Вітальня з чорним шкіряним кріслом і жовтими шпалерами створить дуже ефектний колірний контраст. Ідеально буде виглядати на такому тлі чорний і темно-коричневий диван, обидва ці поєднання виглядають чудово. Але можна вибрати і більш сміливі контрасти, наприклад з синім або темно-зеленим диваном, однак, тоді слід дотримуватися обережності при виборі штор і аксесуарів.

жовті шпалери в інтер'єрі вітальні

Соковита вітальня

Інтенсивні відтінки в вітальні краще використовувати, як прикраса або навіть фрагмент стіни. Це можуть бути також фотошпалери, які стануть центром уваги. Яскраві, виразні сюжети можуть створити в нашій вітальні атмосферу осіннього лісу, нагадати нам подорож в туманний Альбіон або відпочинок на золотистому піщаному пляжі. Відпочинок в такій вітальні кімнаті стане справжнім задоволенням.

Жовтий в вітальні

Жовтий в вітальні

Жовтий у вітальні буде добре представлений з квітами практично всієї палітри. Дуже елегантне заяву буде створено з білим. Можна поставити білий диван навпроти бананової стіни, при цьому вийде дуже ефектний інтер’єр, елегантний і яскравий, позитивно налаштований, і в той же час тверезий і розслабляючий.

Яскравий і соковитий відтінок є ідеальним вибором, якщо треба створити яскравий і затишний інтер’єр. Цей колір чудово відбиває сонячні промені, які потрапляють через вікна, при цьому вони будуть поширюватися всередині золотими променями. Завдяки цьому кімната буде яскравою і теплою. В осінньо-зимовий період досить відповідним чином вибрати освітлення, яке підкреслить жовті шпалери і зробить вітальню елегантною і дуже затишною.

Дуже модно і приємно для очей поєднання цього кольору з різними відтінками сірого. Тому, прийнявши рішення про жовтих шпалерах, можна вибрати меблі сірого кольору, наприклад, великий сірий диван. Беручи до уваги, що жовтий любить майже всі кольори, відмінний спосіб оживити простір – це додати різні кольорові акценти у вигляді різнокольорових подушок.

Жовтий в вітальні

Жовтий в вітальні

Жовті шпалери на кухні

Підбадьорливі жовті шпалери на кухні в інтер’єрі вселяють оптимізм, приносять з собою відчуття чогось позитивного і перспективного. Найкраще місце для того, щоб випробувати позитивний ефект цього сонячного кольору – це кухня, яка є серцем будинку! Жовта кухня світла і свіжа.

Жовті шпалери на кухні

Яскравий відтінок жовтого робить простір кухні дуже привабливим і створює атмосферу щастя. Чим більша кількість світла присутній на кухні, тим атмосфера тут буде більш сонячної і радісною, вона буде стимулювати до кулінарних експериментів і порушувати апетит.

Жовті шпалери на кухні

Проекти жовтої кухні завжди актуальні і часто асоціюються з традиційним стилем. Проте, сонячні відтінки також ідеально підходять для створення яскравого, сміливого простору в більш сучасному стилі. Яскраві відтінки будуть ідеальним вибором для маленької і темної кухні. Вони допоможуть візуально збільшити простір і розвеселять похмурий інтер’єр.

Жовтий може бути введений в кухню в самих різних формах, він може поєднуватися з різними кольорами і матеріалами. З натуральної або блекотою деревиною він створює по-справжньому смачне поєднання.

Жовті шпалери на кухні

Жовті шпалери в інтер’єрі спальні

Для декого це може здатися дивним, але жовтий колір виглядає дуже добре в спальні. Потрібно тільки вибрати правильний тон, тому що різні тони створюють різний настрій. Приглушений, нейтральний тон заспокоює і робить кімнату візуально більшою. Вибирати приглушений відтінок стін варто, якщо є бажання, щоб спальня була одночасно цікавою і розслаблюючій.

Жовті шпалери в інтер'єрі спальні

Якщо об’єднати освіжаючий жовтий колір стін з універсальними, модними відтінками сірого і нейтрально-білого, то такий інтер’єр спальні придбає витонченість, він буде запрошувати нас до високоякісної відпочинку.

Жовті шпалери в інтер'єрі спальні

Жовті шпалери в інтер'єрі спальні

Жовтий поцілунок сонця на яскравих фотошпалерах приносить тепло в спальню, і створює атмосферу спекотного літа. Яскрава сонячна стіна зробить навіть найпохмуріші осінні дні яскравими і привітними.

Жовті шпалери в інтер'єрі спальні

Жовтий добре працює в умовах різних приміщень. Він освітлює кімнату і одушевляє її, приносячи радісний настрій, енергію і оптимізм. Цей колір добре поєднується з різними елементами і матеріалами. У наших будинках він з’являється найчастіше на додаткові аксесуари, таких, як штори, покривала, скатертини і меблі. Рідше люди вирішуються покрити цим кольором стіни. Однак при грамотному виборі тональності і добавок можна домогтися дивовижних результатів, абсолютно перетворивши інтер’єр і зробивши його більш радісним і оптимістичним. Тому дизайнери інтер’єру все частіше закликають нас до божевілля з сонячними відтінками.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *